Jakou teplotu je třeba nastavit ohřívač vody? 3 nejlepší úvahy!

Jaká je odpověď na otázku „Jakou teplotu je třeba nastavit ohřívač vody? Agentura pro ochranu životního prostředí doporučuje, aby teplota ohřívače vody byla 120 stupňů Fahrenheita.

Horko není příliš velké na to, aby způsobilo opaření. Malé rodiny navíc dostanou potřebnou teplou vodu.

Proces opětovného ohřevu nevyžaduje nadměrné množství energie. Díky tomu ušetříte více peněz. Ale pak, tato teplota není ideální pro všechny. Jiné domy chtějí něco trochu teplejšího. Mají důvody, proč chtějí tuto teplotu. Dovolte nám tedy bez dalších okolků seznámit vás se správným nastavením teploty, které je pro vás vhodné.

Úvahy o tom, jakou teplotu nastavit ohřívač vody

Níže jsou uvedeny obavy, na jakou teplotu byste měli nastavit ohřívač vody.

#1. Přítomnost ohrožených osob

Jsou nějací lidé, kteří s vámi žijí, ale jsou ohroženi? Pokud ano, pamatujte, že příliš mnoho horké vody může ovlivnit osoby citlivé na vysokou teplotu. Za prvé, malé děti potřebují pouze dvě sekundy vystavení 150 stupňům Fahrenheita, aby utrpěly popáleniny třetího stupně. K tomu, aby se spálili při 140 stupních, je také potřeba pouhých 5 sekund. Je bezpečnější snížit teplotu pro vaše dítě. Navíc je lepší při snižování nákladů na energii. Dítě do tří let nebo kojenec potřebuje ohřívač vody ne vyšší než 130 stupňů.

Stejně jako u starších majitelů domů se i v tomto případě musí řídit stejnými pravidly a pokyny. Rychle se vystavují popálení, které rovněž způsobuje bolestivá poranění při náhodném a extrémně horké vodě. Nicméně, ti, kteří trpí špatným imunitním systémem, mohou chtít ještě vyšší teplotu vody, protože to zabije bakterie a přinese vyšší plnou páru, která je bude sprchovat ve vzduchu. Pro menší děti je vhodná teplota vody nepřesahující 140 stupňů.

#2. Počet osob, které v domě bydlí

Každý v rodině má při sprchování specifické preference teploty. Nicméně to dolaďte pomocí knoflíku na horkou a studenou vodu. Lidé, kteří preferují více žádoucí sprchu, nastavují vyšší poměr teplé a studené vody. Nižší procento je také příjemné pro ty, kteří chtějí sprchový ochlazovač, a to ovlivňuje teplota vody v zařízení. Více opařené vody, která přichází z ohřívače, není podmínkou.

Pro udržení ideální teploty přidávají studenou vodu v přebytku. Ve dokonalejším ohřívači vody lidé požadují méně studené, ale více teplé vody, aby dosáhli svého cíle – lidé, kteří si nastavili nižší teplotu vody, ji rychleji vyčerpají. Velký dům, ale mnoho lidí vyžaduje vyšší teplotu ohřívače vody. Teplá voda tak vydrží déle. Menší domy, kde žije jen několik lidí, mohou vyjít s nižšími teplotami. Stejně se pravděpodobně nevystěhují.

#3. Dostupnost energeticky úsporného spotřebiče

Oblíbenou možností je předehřívací myčka. Tento systém nasává vodu a zároveň zvyšuje teplotu na vyšší úroveň. Tímto způsobem přináší hygieničtější a lépe čistou vodu. Není tedy potřeba zvyšovat teplotu ohřívače vody. Hledejte myčku se systémem předehřívání; to je, když očekáváte výměnu nebo upgrade. Ale pokud to není na docela dlouho, nastavte teplotu ohřívače vody na 140 stupňů, protože to udržuje vodu horkou a vynikající pro myčku nádobí. Zůstává tedy bezpečný, když jej používají členové rodiny, protože je to tak dlouho, dokud používáte správnou studenou vodu.

Znáte své aktuální nastavení teploty

Na jakou teplotu by tedy měl být ohřívač vody nastaven? Nastavení teploty ve vaší domácnosti je viditelné na číselníku ohřívače vody. Odečet teploty je také vizuální na faucetu. Stačí otočit kohoutkem teplé vody. Poté jej před měřením teploty nechte několik minut pracovat.

Řešení, která je třeba zvážit při problémech s ohřívačem vody

Posilovač zásobníku teplé vody je řešení, na které byste měli myslet, když se obáváte opaření vody. To platí, pokud jsou v horké vodě patogeny, protože to udržuje vodu v nádrži přesně 140 stupňů. Poté se spojí se studenou vodou a sníží teplotu na asi 120 stupňů; to platí před dosažením vrcholu. Ve velkém domě, kde se dlouho čerpá teplá voda, to může napravit oběhový systém vhodný pro teplou vodu. Systém pomalu cirkuluje horkou vodu v potrubí, čímž zabraňuje jejímu úplnému vychladnutí; to je také předtím, než se dostane do kohoutku.

Hledání pomoci s nastavením teploty ohřívače vody

Možná, že vaší teplé vody není nikdy dost, i když nastavíte ohřívač vody. Pokud tedy potřebujete pomoc s nastavením ohřívače vody nebo s řešením problémů, vyhledejte pomoc odborníka na instalatérské práce. Opravuje se však nejen teplá voda. Vyhledejte s pomocí firmy vhodnou teplotu vzduchu. Můžete si také přečíst o tom, jak odvzdušnit ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jakou teplotu je třeba nastavit ohřívač vody. Doporučené nastavení je kolem 120 stupňů Fahrenheita. Ale pak zvažte další úvahy při výběru teploty, jako je dostupnost energeticky účinných spotřebičů, počet lidí, kteří žijí v domě, a ohrožení lidé. A co je důležitější, vyhledejte k tomu pomoc odborníků. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak dostat sediment z ohřívače vody a jak vyčistit ohřívač teplé vody.