Jakou matraci doporučují lékaři: Nejlepší volba

Pokud netušíte, jakou matraci lékaři doporučují, odpověď by vás neměla překvapit. Lékaři propagují používání chemikálií a syntetických předmětů, proto se očekává, že upřednostňují přírodní matrace. Máte teď nápad?

Zde je nejlepší materiál matrace pro zdraví. Zvažte prosím přečtení tohoto samostatného článku, abyste věděli více proměnných, aby byla postel lepší pro vaše zdraví.

Jaký druh matrace doporučují lékaři?

Většina lékařů a zdravotnických pracovníků doporučuje latexové matrace před jinými typy matrací. Zejména dávají přednost přírodním latexovým postelím ve srovnání s jinými pěnovými postelemi získanými ze syntetických materiálů. Ale než zjistíte, kde koupit matrace z přírodního latexu, podívejme se, proč je tento typ matrace schválen lékařem:

Hypoalergenní

Lidé, kteří trpí alergiemi nebo mají citlivost, budou mít prospěch z latexové matrace, protože je hypoalergenní. Kromě toho je tento materiál nehostinný pro dráždivé látky a alergeny, jako jsou roztoči, plísně a plísně. Na trhu je dokonce možné najít latexové postele s antifungálními a antibakteriálními vlastnostmi.

Velkou část svého života trávíme ve svých postelích, což znamená, že jsme více vystaveni potenciálním dráždivým látkám a alergenům. Proto je výhodnější použít matracový materiál, který nebude sbírat roztoče nebo vyvíjet plísně, které mohou zhoršit alergie a další respirační problémy. Pamatujte však, že existuje také alergie na latex.

Bez chemikálií

Latexové matrace pocházejí z gumovníků místo chemikálií, jak je vidět na pěnových postelích, jako jsou polyuretanové matrace. Tento přirozený atribut je tím, že jsou postele z latexové pěny zdravější a doporučované lékaři. Kromě toho nezapomeňte, že syntetické matrace vás mohou vystavit riziku expozice toxickým chemikáliím, jako jsou VOC a látky znečišťující ovzduší.

Dalším důvodem, proč zdravotníci doporučují pořídit si něco přírodního, jako je latexová postel, je, že nebude používat toxické zpomalovače hoření, které jsou přičítány imunotoxicitě nebo dokonce rakovině. Většina latexových matrací je také certifikována jako organická, aby prokázala, že splnila normy pro bezpečnost před chemikáliemi a toxiny. A pokud jste citliví na pachy, jako je odplyňování běžné u postelí z paměťové pěny, potěší vás latexová matrace.

Trvanlivost

Kromě používání zdravé matrace bez alergenů a toxinů lékaři doporučují postel, která pomůže zajistit dobré držení těla při spánku. To je možné pouze tehdy, pokud povrch postele udržuje vaši páteř neutrální a matrace se snadno nepropadne. Latexové matrace v této kategorii vítězí, protože jde o jednu z nejtrvanlivějších postelí.

Proto zůstanete dlouho podporováni a zabráníte bolestem těla špatným spánkovým držením. Kromě toho latexová pěna stále nabízí určité odpružení, takže můžete zmírnit tlak v těžkých oblastech těla. Pamatujte, že vaše postel vás musí nejen podporovat, ale také by měla být dostatečně tvarovatelná, aby uvolnila tlakové body.

Jakou matraci doporučují lékaři při bolestech zad?

Pěnové matrace, jako jsou paměťové pěny a latexové postele, jsou nejběžnější lékařem doporučované matrace pro bolesti zad. Je to proto, že jejich struktura je obvykle středně pevná, což brání tomu, aby se nesouosost páteře potopila, když si lehnete. Pěnová lůžka navíc sledují přirozené křivky těla, uvolňují stres a tlak na záda bez ohledu na vaši spací polohu.

Mohlo by vám prospět přečtení této příručky o výběru pevnosti matrace při bolestech zad. Pevnost je důležitým faktorem při zajišťování dobré postele pro záda. Bolest zad však porazíte pouze tehdy, pokud se poradíte se svým lékařem, abyste našli další potenciální důvody tohoto stavu.

Doporučují lékaři pevné matrace?

Lékaři mohou doporučit pevnou matraci v závislosti na konkrétním stavu pacienta nebo zdravotních problémech. Ale obecně, praktičtí lékaři a specialisté na spánek obhajují středně pevné postele přes něco příliš tuhého nebo měkkého. Je to proto, že většina lidí pocítí nejlepší podporu a uvolnění tlaku ze středně pevných lůžek.

Pokud je vaše matrace příliš měkká, všimnete si tuhosti a bolesti, protože nedostanete dostatečnou oporu pro zarovnání těla. Naopak spánek na velmi pevné posteli udrží vaše svaly napnuté, protože neexistuje tlumení, které by uvolnilo tlak na těžké oblasti vašeho těla. Zde je několik tipů, jak zjistit tuhost matrace, abyste se dozvěděli více.

Jakou matraci používají nemocnice?

Nejběžnějším typem matrace v nemocnicích je vnitřní pružinová postel, která je vysoce přizpůsobivá, zejména u pacientů, kteří v nemocnici tráví delší dobu. Ale pro pacienty, kteří potřebují být v posteli ještě déle, mají nemocnice pěnové matrace určené k prevenci proleženin. Ti, kteří již mají vředy nebo vředy, mohou také použít speciální lékařské nafukovací matrace se vzduchovými buňkami, které se podle toho vyfouknou nebo nafouknou, aby uklidnily nepohodlí.

A co pacienti upoutaní na lůžko? Nemocnice používají postranní rotační lůžka, aby si pomohly se změnou jeho spánkové strany. Tím se zabrání otlakům a dalším problémům, protože pacient se nemůže pohybovat na matraci.

Závěr

A to je vše! Abychom zrekapitulovali, jakou matraci lékaři doporučují, byla by to postel z přírodního latexu. Tato matrace je hypoalergenní a netoxická, takže nezpůsobí žádné zdravotní problémy.

Kromě toho bude latexová pěna dostatečně odolná, aby vám poskytla dobrou podporu po delší dobu. Doufáme, že vám tento článek pomůže, ale v případě dalších obav se vždy poraďte se svým lékařem. Pokud máte zájem, napsali jsme také nejlepší matrace doporučené chiropraktikem.