Jakou energii spotřebovává vysoušeč vlasů? Úžasná fakta k přečtení!

Zajímá vás, jakou energii spotřebuje fén? Vysoušeč vlasů je věc, která dokáže během několika minut změnit celkový vzhled našich vlasů. Stává se to jednou z nezbytností této hodiny. Jako svou sílu využívá elektřinu. Fén na vlasy je elektromagnetický stroj. Používáme ho všichni a možná denně, stále si neuvědomujeme jeho fungování a spotřebu energie.

Vysoušeče vlasů používají muži, ženy, staří i děti. Většina lidí je používá k úpravě vlasů.

Některé vysoušeče jsou vyrobeny pro mnoho různých účelů, například vysoušeče vlasů Dyson s jedinečnými nástavci. Všichni je používáme, aniž bychom přemýšleli o tom, jak fungují a přeměňují energii, jak fouká teplý vzduch a tak skvěle upravuje naše vlasy. Tyto otázky možná napadly každého. Ne každý fén ale spotřebuje k práci stejnou energii. Některé potřebují více wattů než jiné. Podívejme se na celý postup, jak fény fungují.

Jak funguje vysoušeč vlasů?

Uvnitř každého vysoušeče vlasů je ventilátor. Tento ventilátor je zodpovědný za foukání vzduchu ze sušičky. Motor roztáčí ventilátor, aby řídil teplotu vzduchu. Nyní přichází další otázka, jak funguje motor. No, teď to záleží na vás. Když sušičku zapnete, použije elektřinu k napájení motoru.

Jak to vysušuje mokré vlasy?

Vzduch, který vychází ze sušičky, je vzduchem v našem okolí. Ohřívá se pomocí prvku: nichromového drátu s niklem a chromem. Tyto tři prvky spolupracují na přeměně jednoduchého vzduchu na teplý vzduch. Atmosféra v našem okolí se zahřívá, když nichrom odolává elektřině. Po sprchování, pokud není slunečný den, bude v létě trvat celý den, než se vlasy vysuší. Ale v dnešní době není čas čekat celý den. Fén vysuší vaše vlhké vlasy pomocí tepla, které produkuje nichromový drát.

Sušičky s různými nastaveními tepla

Vidíme, že většina vysoušečů má 2, 3 nebo dokonce čtyři nastavení pro různé typy vlasů, protože záleží na kvalitě vlasů a na požadovaném množství tepla. Pokud máte zdravé a hustší vlasy, budete muset sušičku přepnout na vysoké nebo rychlé nastavení. Jak váš fén zvládá nastavení teploty? Vychází z rychlosti otáčení čepele. Čím rychleji se čepel otáčí, tím větší tlak sušička uvolní. Když má ventilátor větší výkon, znamená to, že se zvýší odstředivý pohyb lopatek. Takže jednodušeji, když otočíte nastavení sušičky na teplejší, začne získávat větší výkon a rychleji otáčí čepelí.

Jakou energii využívá vysoušeč vlasů?

Pokud se budeme bavit o spotřebě fénů v kW, pak běžný fén spotřebuje 1 až 2 kW elektřiny za jednu hodinu. Toto je výkon naměřený při nastavení vysokého ohřevu. Pokud však mluvíme o nejnižší a nejvyšší spotřebě energie, sušičky mohou pracovat také při 0,5 až 3 kWh. A ještě jedna věc, kterou jsme poznali, je, že spotřebu elektřiny řídíme změnou nastavení sušičky. Zjistěte, kolik wattů spotřebuje vysoušeč vlasů.

Rozdíl v množství energie spotřebované různými sušičkami

Zjistili jsme, jakou energii spotřebovává fén, ale nyní pojďme zjistit množství energie. V nastavení máme nastavení rychlosti i teploty. Tato nastavení určují, jaké množství energie se používá. Lidé obvykle nekupují sušičky s nízkým příkonem ve wattech. Dávají přednost nákupu sušiček s vysokým výkonem. Podle některých odborníků je nejlepší příkon, který musí sušička mít, 1 800 až 1 875 wattů. Ale lidé s tenčími a slabými vlasy, kteří již používají sušičky na nastavení nízké teploty, budou preferovat nákup tichých sušiček s výkonem od 500 W do 1200 W.

Když jsme diskutovali o rozdílech ve wattech, pojďme zjistit značky a názvy těchto konkrétních sušiček. Sušičky s nejvyšší spotřebou energie jsou Flower Ionic Pro, Babyliss Pro Ceramix Xtreme a Turbo Power twin-turbo 3900 s 2000 až 2100 watty. Na druhou stranu, sušičky s nejnižší spotřebou energie jsou BaBylissPRO TravelFX, l a Jerdon ProVersa s výkonem od 1000 do 1250 wattů.

Výdaje na vysoušeč vlasů

Zjistili jsme, kolik wattů elektřiny spotřebuje vysoušeč vlasů za hodinu. Spotřebovávají hodně energie, takže můžeme říci, že jsou to chlastače energie. Ale zase záleží na nastavení tepla, kolik to stojí za hodinu. Vědět, jak vybrat vysoušeč vlasů.

It’s A Wrap!

Poté, co jsme zjistili, jakou energii spotřebovává vysoušeč vlasů a kolik energie spotřebuje, jsme došli k tomu, že mohou stát asi 28 % naší elektřiny. Vysoušeče vlasů jsou navíc jedním ze spotřebičů s nejvyšší spotřebou energie. Můžeme snížit její náklady tím, že vezmeme několik pokynů, jak zajistit, aby sušička fungovala efektivně s menšími náklady. Být vámi, udržoval bych váš fén v čistotě, což může pomoci prodloužit jeho životnost.