Jaké ryby mohou žít bez ohřívače? Tady je 7 z nich!

Zajímá vás, jaké ryby mohou žít bez topení? Už se nemusíte divit, jste na správném místě. Dojo Loaches, zlatá rybka, bílá střevle, červená střevle, zebra Danios a Pearl Danios jsou všechny ryby, které mohou žít bez topení.

Údržba akvária může vyžadovat mnoho energetických zásuvek pro kompenzaci všech zařízení, včetně filtrace, vzduchových čerpadel, osvětlení a ohřívačů.

Ať už máte málo místa a hledáte způsoby, jak ho ušetřit, mít akvárium s chlazenou vodou vám může umožnit vzdát se potřeby ohřívače, abyste uvolnili další zásuvku a prostor v akváriu. Chlazené vodní ryby jsou často odolné druhy ryb, takže jsou vhodnější pro nováčky, kteří si nejsou jisti, jak založit, ovládat a regulovat teplotu v akváriu. Ryby uvedené výše mohou snadno žít bez topení. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Ryby, které mohou žít bez topení

Zde jsou některé z nejpozoruhodnějších studenovodních druhů, které lze udržet v akváriu bez ohřívače. Tyto ryby se dokážou přizpůsobit studené vodě a nepotřebují žádné topení, přečtěte si pozorně druhy těchto ryb a zjistěte, jaké ryby mohou žít bez topení.

#1. Dojo se nedaří

Takové ryby, někdy nazývané Climate Loaches, byly k chovatelům ryb mimořádně družné a přátelské, což z nich činilo příjemného vodního společníka. Jedná se o odolné ryby, které snesou širokou škálu teplot a kvality vody.

Rostou však do docela velkých rozměrů, a tak by je mnoho lidí považovalo za obří akvárium nebo bazénové ryby. Mají rádi podmínky mezi 66 a 71 stupni Fahrenheita, přesto se vyskytly případy zimního klidu venku bez oteplování. Dojos se staly exotickým druhem, který je na mnoha místech zakázaný, proto si před jeho zakoupením důkladně ověřte místní předpisy.

#2. Zlatá rybka

Zlaté rybky, nejoblíbenější akvarijní ryby, jsou někdy ignorovány, protože jsou příliš všudypřítomné a „nudné“. Přesto jsou to velmi odolné ryby, které mohou prosperovat v chladných a mírných podmínkách. Mohou žít ve vodách pod bodem mrazu, protože dovnitř mrazu je vstup pro okysličení. Zlaté rybky se vyskytují v různých formách, velikostech a barvách, ale jsou společenské a chytré, díky čemuž jsou vynikajícím doplňkem jakéhokoli tanku. Zlaté rybky preferují vodu, která má teplotu mezi 62 ​​a 72 stupni Fahrenheita.

#3. Ryby střevle bílé

Takové hejnové druhy jsou náročné a mají třpytivé šupiny, které dodávají akváriu barvu a zajímavost. Bílé střevle byly často navrhovány jako ideální akvarijní společníci se zlatými rybkami kvůli jejich srovnatelným nárokům na vodní faktor a klidné povaze, zejména pro drobné zlaté rybky. Jejich optimální rozsah teploty vody je 62–71 stupňů Fahrenheita. Je však známo, že odolávají teplotám až 30 stupňů Fahrenheita a tráví zimu venku.

#4. Ryby střevle červené

Střevle červené, které jsou běžně nabízeny jako krmné ryby, jsou nedoceněné druhy, které vykazují složité společenské aktivity a dodávají akváriu růžovou barvu. Tyto robustní a všestranné druhy přežívají při teplotách 60 až 80 stupňů Fahrenheita. Tyto poslušné ryby jsou vynikajícím partnerem v nádrži pro malé zlaté rybky, ale samci mohou být velmi ochranitelští vůči jejich jikry nebo agresivní, kdykoli se to týká jejich zvoleného prostředí.

#5. Pearl danio ryby

Pearl Danio, také známý jako Galactic Rasbora, je malý druh s jasnými barvami a obrovskou osobností, který byl právě nalezen v roce 2005. Lze je udržovat ve vodě při teplotě 80-85 stupňů Fahrenheita, ale jsou vynikající volbou pro nano akvária a malá akvária. . V akváriu jsou to plaché, klidné rybky, které se dobře snášejí s jinými jasnými rybami, včetně pískomilů a betta ryb. Na druhou stranu, muži budou bojovat o ženy; proto je vhodné chovat mnoho samic pro každého samce. Je známo, že samec Cpd zabíjí všechny ostatní samce Cpd v akváriu.

#6. Ryby zebry danios

Tyto drsné a atraktivní teploty podobné rybám se pohybují mezi 65 a 80 stupni Fahrenheita, ačkoli jsou všestranné a mohou žít prakticky v jakékoli vodní nádrži. Jsou to neuvěřitelně energetické druhy. To by mohlo být pro bojácné tankisty příliš mnoho. Vyhněte se jejich umístění k dlouhým rybám, protože jsou živé a mohou okusovat ploutve. Ty musí být udržovány na mělčině a jejich společenské chování vás nikdy nepřestane bavit. Zebra Danios patří mezi několik druhů ryb, které se páří na celý život. Můžete si také přečíst o bezpečnostních tipech pro ohřívač propanu.

#7. Ryba leoparda danios

Stejně jako jejich protějšky zebry jsou Leopard Danios houževnaté ryby, kterým se daří při teplotách v rozmezí 68 až 82 stupňů Fahrenheita. Ve svých nárocích a sociálních strukturách jsou srovnatelní se Zebra Danios. Jedná se o živé, aktivní ryby, které působí celkově klidně, i když by mohly být příliš energické a zvědavé pro tiché společníky v nádrži. Pro svou všestrannost jsou často vhodné pro sladkovodní nádrže v chladném, mírném nebo tropickém klimatu.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, jaké ryby mohou žít bez topení. Ryby, jak je uvedeno výše, mohou snadno žít svůj život bez topení. K zahřátí akvária je někdy nutné ohřívač akvária, ale tyto studenovodní ryby mohou ušetřit vaše peníze a náklady na elektřinu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyměnit knot v petrolejovém ohřívači a co je to plynový ohřívač. Děkujeme, přátelé, že jste s námi stávkovali.