Jaké pojišťovny kryjí PRP terapii? Úžasná fakta, která je třeba vědět!

Zajímá vás, jaké pojišťovny hradí terapii PRP? Pro začátek se pojďme trochu podívat na pozadí PRP (plazma bohatá na krevní destičky). Upřímně, je to docela kontroverzní léčba. Přesto se v polích pomalu stává stále populárnějším; dermatologie a věda.

V současné době Food and Drug Administration (FDA) deklaroval použití PRP pouze pro ošetření kostních štěpů. Lékaři však tuto léčbu používají k léčbě řady dalších problémů. Toto jsou některé z dalších důvodů, proč se léčba PRP provádí:

  • Podpora růstu vlasů
  • Pomáhá při procesu hojení svalů
  • Léčte příznaky artritidy

Zde budeme diskutovat o všech nezbytných informacích, které potřebujete vědět o tomto tématu. Odpovíme také na váš dotaz týkající se pojišťoven, které hradí terapii PRP, způsobem, kterému budete rozumět. Přečtěte si tedy tento článek až do konce, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět.

Co je terapie PRP?

Tato terapie vyžaduje, aby lékař připravil koncentraci krevních destiček pomocí pacientovy krve. Poté se vstříkne zpět pacientovi, aby se urychlilo hojení určité části těla.

Co je plazma bohatá na krevní destičky (PRP)?

Ze čtyř hlavních složek naší krve jsou plazma a krevní destičky těmi, o kterých budeme nyní diskutovat. Nyní je to proto, že PRP plazma bohatá na krevní destičky se skládá ze dvou prvků. První je plazma, což je tekutá část naší krve. Druhým jsou krevní destičky, což jsou kousky velkých buněk, které pomáhají při tvorbě krevních sraženin, aby zpomalily nebo zastavily krvácení.

Je obecně známo, že krevní destičky hrají zásadní roli; pokud jde o uzdravení našeho těla. Kromě toho však plní ještě jednu významnou funkci. Jsou to rezervoáry růstu, a to znamená, že oni; mít schopnost dělat následující:

  • Stimulujte regeneraci tkání
  • Spustit reprodukci buněk

Plazma bohatá na krevní destičky je v podstatě naše krev, ale obsahuje vyšší procento krevních destiček pro urychlení hojení.

Jak se vyrábí PRP injekce?

Vzorek krve pacienta odebere lékař. Poté se uzavře do nádoby a umístí do zařízení; volala centrifuga. Toto zařízení se pak otáčí velmi vysokou rychlostí. V důsledku toho se složky krve oddělí od krevních destiček. Po oddělení se krevní destičky shromáždí s plazmou; tomu se říká vstřikování PRP.

Jak se injekce používá?

Když je injekce připravena, lékař ji píchne do pacientovy cílové oblasti, například do poškozeného svalu. V závislosti na situaci se někdy při aplikaci injekce používá ultrazvuk k vedení injekce.

Použití léčby PRP

PRP injekce se používají z různých důvodů. Důvod může být vážný, například zbavit se muskuloskeletálních bolestí. Nebo to může být jednoduché, jako je získat ho ke stimulaci růstu vlasů. Níže jsou uvedeny některé z běžných důvodů, proč se léčba PRP provádí:

#1. K léčbě zlomeniny kosti

vysoké množství plazmy v injekci PRP; pomáhá při regeneraci kostí. Výsledkem je tedy rychlé zotavení.

#2. Léčba osteoartrózy

Studie ukazují, že injekce PRP mohou pomoci při léčbě bolesti při osteoartróze. Protože s jejich pomocí se klouby upraví a tím se zmírní zánět.

#3. Hojení poškozených tkání

Krevní destičky mají schopnost léčit poškozené tkáně, jako jsou vazy a šlachy.

Jak nákladná je léčba PRP?

Cena této léčby se může lišit z mnoha důvodů. Ale pokud jde o tuto chvíli, cena jedné injekce PRP se pohybuje někde mezi 800 až 2000 $. Jak jsme již zmínili, náklady na toto ošetření se liší v závislosti na některých věcech. Například:

  • Množství zkušeností a certifikací, které váš specialista na PRP vlastní. Oblast těla, která je léčena.
  • Kvalita systému PRP použitého pro tento proces.

Je terapie hrazena pojišťovnami?

Je terapie hrazena ze zdravotního pojištění? Vědět tolik o této léčbě muselo způsobit, že se vám tato myšlenka vynořila v mysli; jaké pojišťovny hradí léčbu PRP? No, většinou nebude léčba PRP hrazena pojišťovnou. Tuto léčbu totiž pojišťovny považují za něco extra. Existují však některé pojišťovny, které vám toto ošetření za určitých podmínek a požadavků hradí. Jedná se o následující:

#1. Wellcare

Zákazníci zdravotního pojištění Wellcare mohou získat své PRP, pokud se také přihlásí ke studiu.

#2. Tricare

Tato společnost svým pojistníkům hradí léčbu PRP pouze za určitých podmínek. A to v případě, že pacient trpí tenisovým loktem nebo chronickou osteoartrózou kolena.

#3. Medicare

Medicare hradí léčbu PRP pouze svým pacientům, kteří se potýkají s chronickým nehojícím se diabetem, tlakem a žilními ranami. Pacienti jsou také povinni být zařazeni do klinické výzkumné studie.

Jak to můžete pokrýt?

Zkuste svou pojišťovnu přesvědčit, že se nejedná o experimentální léčbu. Na podporu svého tvrzení použijte studie a certifikované články. Zkuste se obrátit na odborníka, který má v této věci více znalostí. Tímto způsobem se budete moci dozvědět další fakta na podporu vašeho argumentu.

Závěr

Doufáme, že vám tento článek pomohl při zodpovězení všech vašich otázek. Nyní máte jasnou představu o tom, jaké pojišťovny hradí terapii PRP. Zjistěte, co je upravené životní pojištění a kdo je správcem pojistky pro další související články!