Jaké nápoje podávat na svatbě: nejlepší a oblíbené

Pokud chcete vědět, jaké nápoje podávat na svatbě, zvažte alkoholické a nealkoholické varianty pro své hosty. Probereme také podpisové a klasické svatební nápoje, které se na svatbách obvykle nabízejí.

A samozřejmě budete vědět, jaký je nejoblíbenější nápoj podávaný na svatbách. Pak můžete také procházet náš blog, kde najdete cokoli související se svatebními nápoji.

Pro rozpočtování si zjistěte, kolik stojí otevřený bar například na svatbě.

Jaké nápoje podávat na svatbě: Svatební nápoje a koktejly

Alkoholické nápoje

Bez ohledu na velikost a typ svatby, kterou pořádáte, nejlepší alkoholické nápoje podávané na recepci jsou následující:

 • Víno (tj. červené a bílé)
 • šampaňské
 • Pivo
 • Bourbon
 • Whisky
 • vodka
 • Gin
 • Rum
 • Koktejly (např. jeden originální koktejl vybraný nevěstou a druhý ženich)

Pokud máte omezený rozpočet, můžete přeskočit barmana, zvláště pokud se jedná o malou svatební hostinu. Zde jsou pro zájemce tipy, jak podávat alkohol na svatbě bez barmana.

Nealkoholické nápoje pro hosty

Je také lepší podávat několik nealkoholických nápojů jako alternativy, pokud někteří z vašich hostů nepijí alkohol. Objednejte si však dostatek nápojů, protože některé z níže uvedených položek lze použít jako mixéry a přísady do koktejlů:

 • Šumivé mošty
 • vody
 • Soda
 • Chladiče
 • Faux fizz
 • Mocktails
 • Punch
 • Virgin piña colada
 • Nealkoholický irský smetanový likér

Pro snazší rozpočtování prosím vědět, kolik sody koupit na svatbu.

Jaký je nejoblíbenější nápoj na svatbě?

Pivo

Pokud chcete živý svatební bar, zvažte podávání oblíbených nápojů na většině svateb. Samozřejmě jsou to pivo a víno, ale nikdy neuděláte chybu, když si na svatební hostině necháte naservírovat originální koktejl.

Při výběru piva, které budete podávat, zvažte roční období vaší svatby. Vyberte si například světlá piva na horkých svatbách, jako jsou ty v létě nebo na jaře, zatímco studené svatby nebo ty, které se konají večer, mohou mít piva tmavé barvy.

Víno

Co se týče výběru vína, můžete zvážit menu nebo téma svatby. Můžete si dokonce vzpomenout na roční období, kdy se ženíte, jako jsou vína z teplých pěstitelských oblastí například na jarní svatbu.

Pak si vyberte červené, bílé a šumivé víno, kde mezi nejoblíbenější na svatbách patří:

Červená vína pro svatby: růžové, Pinot noir

Bílá vína pro svatby: Sauvignon blanc, chardonnay

Šumivá vína pro svatby: šampaňské, prosecco

Podpisové nápojové likéry

Pokud jde o likéry používané ve svatebních podpisových nápojích, nejlepší volbou na svatbách v USA jsou gin, whisky, rum, vodka a tequila. A i když jde o významný rozpočet, většina svateb má ve srovnání s jinými zařízeními stále otevřený bar.

Pokud jste omezeni rozpočtem, je možné mít na svatbě cash bar nebo nabídnout hostům omezený výběr nápojů. Aby se ale všichni dobře pobavili, podávejte oblíbené nápoje podle toho, jak dobře své hosty znáte.

Jaký je nejlepší nápoj k pití na svatbě?

Vyzkoušejte tyto jednorázové nápoje k podávání na svatbě, aby si to hosté užili, aniž by to poškodilo váš rozpočet:

Víno a šampaňské

Zvažte možnost mít košíky naplněné květinami a ledem, abyste mohli podávat vaše rozdělené lahve a konzervované víno. Tímto způsobem si každý může vzít láhev nebo plechovku, aniž byste museli počítat s velkými 750 ml lahvemi.

Chcete také podávat mini lahve šampaňského nebo rozdělené lahve. Vzhledem k tomu, že jsou menší, je menší pravděpodobnost, že budou na stolech promarněné a nedopité nápoje.

Piva v plechovkách

Nepředpokládejte, že plechovková piva nebudou na vaší svatbě vypadat elegantně. Můžete je ozdobit nálepkami nebo recyklovaným papírem jako dekoraci.

Vyberte si barvu nebo potisk, který odpovídá vašemu svatebnímu tématu. Můžete dokonce použít papírový obal s informacemi o svatebním programu.

Předpřipravené koktejly

Na svatbě nemusíte vynechávat koktejly, protože jste omezeni svým rozpočtem. Místo toho připravte jednorázové předem připravené koktejly, které nabídnete svým hostům.

Vzpomeňte si na klasiku, jako je sangria nebo růžové slushi v nádherných lahvích. Krásně je naaranžujte do podnosů u stolu nebo nechejte servis, aby vám tyto podnosy předal.

Mocktaily

Samozřejmě chcete také možnosti pro hosty, kteří nepijí alkohol. Můžete jim například vyrobit nádherně vypadající mocktaily, aniž byste potřebovali profesionálního barmana.

Vzpomeňte si na osvěžující limonádu nebo perlivou vodu ozdobenou bylinkami, květinovými kostkami ledu nebo měsíčky citrusů. K jejich nádobám můžete dokonce vybrat ozdobné sklenice, aby byly na recepci poutavější.

Jaký nápoj došel na svatbě?

Zajímavé je, že značkové svatební nápoje nebo jiné alkoholické nápoje nejsou nápoje, které pravděpodobně během svatby dojdou. Místo toho většina párů zapomíná na výpočet lahví na vodu, které nabízejí.

I když je bezpečné předpokládat, že se hosté do baru těší, také nechcete, aby se cítili dehydratovaní a žízniví, zvláště pokud je léto nebo svatba pod širým nebem. Přidělte tedy jednu láhev vody pro každého hosta a pak mějte láhev navíc na stůl.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Abychom rekapitulovali, jaké nápoje na svatbě podávat, nikdy neuděláte chybu s pivem, vínem a originálním koktejlem nebo dvěma.

Zvažte svůj rozpočet, svatební téma, sezónu a typy hostů a vyberte konkrétní nápoje, které budete podávat. Pak doporučujeme mít také nealkoholické varianty.