Jaké jsou výhody dárcovství orgánů? 5 užitečných výhod!

Darovali jste svůj orgán a chcete vědět, jaké jsou výhody dárcovství orgánů? V současnosti je po celé zemi transplantováno přibližně 110 000 pacientů, kteří očekávají život zachraňující dárek.

Asi 8 000 lidí na tomto seznamu každý rok uhoří v naději na dárce orgánů. I když letos předloni žilo 40 000 stávajících transplantací, stále existuje značný nedostatek dárců.

Dárcovství orgánů má malý dopad na růst a většina dárců si po operaci může užívat života, zdraví a produktivního života.

Kromě toho je typická doba zotavení dárců ledvin po operaci krátká a pacienti mohou obvykle pokračovat ve své pohodlné domácí a profesionální kariéře po dvou až šesti týdnech. Dárci jater obecně potřebují alespoň dva měsíce na to, aby se vypořádali s každodenním životem doma a v práci. Ačkoli je transplantace výjimečně účinná, mohou nastat problémy jak pro dodavatele, tak pro příjemce. Podívejte se na nejčastější omyly a problémy týkající se dárcovství.

Výhody dárcovství orgánů nebo tkání

Mnoho lidí v tomto vesmíru ví, jak je důležité darovat orgány příjemci. Mnoho lidí si však neuvědomuje výhody, kterých se dárce těší. Zajímá vás, jaké jsou výhody darování orgánu? V tomto článku jsme sestavili seznam pěti výhod darování vnitřních orgánů. Jaké jsou tedy výhody dárcovství orgánů? Zde jsou následující:

#1. Pomáhá v procesu smutku

Mnoho transplantovaných rodin nachází útěchu v tom, že jejich milovaný pomohl v těžké chvíli zachránit něčí život. Pokud darujete svůj orgán nebo tkáň, zachráníte život nejen jednomu člověku, ale i mnoha lidem. Jediný dárce může darováním tkání a očí pomoci až 50 lidem. Darováním orgánů se dárcovské rodiny cítí hrdé na své blízké a snižují jejich smutek.

#2. Záchrana lidských životů

Když darujete svůj vnitřní tělesný orgán pacientovi, který ho potřebuje, darujete mu nejen orgán, ale vlastně mu darujete nový, kvalitní život. Přijetím dárce si užívají života doma a šetří peníze, které vydávají za každodenní léčbu.

Pokud darujete své oči nebo jakoukoli jinou tkáň svého těla, dáte jim šanci vidět krásu přírody, mohou vidět to, co si přáli. Ve skutečnosti jste úplně změnili jejich život.

Jednou z hlavních výhod darování očí je, že jsou z každodenních bolestí a léčby. Jen díky své laskavosti a štědrosti umožňujete těmto lidem po dlouhém utrpení znovu ožít. Užívají si šťastný a zdravý život jen díky vašim darům. Darování orgánů jiným lidem znamená, že jim znovu darujete jejich život.

#3. Stát se dárcem je zcela zdarma

Můžete mít pocit jistoty, že obětování svých orgánů vám nic nenabíjí. Za to všechno je však odpovědný příjemce operace a organizace na záchranu orgánů. Je těžké zjistit, že nechrání lidi zadarmo. Pokud jste potřební a chcete darovat svůj orgán, neobtěžujte se; je zcela zdarma zachránit druhý život. Pokud máte zájem stát se dárcem orgánů, přečtěte si o plánování být dárcem orgánů.

#4. Žijte dostatečně dlouho, abyste viděli, koho jste ovlivnili

Hledání nového dárce jsou nejčastějšími příjemci příspěvků na živobytí. S každou operací jsou samozřejmě spojena nebezpečí; většina živých dárců přesto po zákroku neměla žádné zdravotní komplikace. Živé dárcovství je možné pouze s těmito problémy, tedy podle OrganDonor.org: jedna ledvina, jaterní segmenty, kůra plic a také část slinivky břišní.

#5. Udělat pozitivní dopad

Když jste si jisti, že můžete darovat svou tkáň nebo orgán, musíte se zaregistrovat jako dárce orgánu. Darování orgánu je jednoduchý způsob, jak zanechat po vaší smrti dlouhodobý a smysluplný odkaz.

Dárcovství je skvělá věc, protože umožňuje, aby se vaše jméno šířilo kupředu mezi ostatní, a myslím, že pozitivní dopad na lidi je to nejlepší, co můžete udělat. Toto jsou výhody darování orgánu nebo tkáně.

#6. Zvýšená délka života

Transplantace ledviny prodlužuje očekávanou délku života pacienta zhruba o deset let a zvyšuje jeho zdravotní úroveň. I když je hemodialýza nepochybně existující terapií, je to méně než ideální náhrada lidské ledviny.

Kromě toho pacienti, kteří dostanou dar, již nebudou potřebovat týdenní renální substituční terapii nebo budou trpět vedlejšími účinky souvisejícími s dialýzou, včetně zvracení, průjmu, špatného krevního oběhu, fyzických křečí nebo podrážděné kůže. Další informace, přečtěte si, co můžete očekávat po darování.

#7. Lepší výsledky

Dialyzovaní pacienti, kteří získávají orgány od dárců orgánů, mají lepší výsledky než pacienti z darovaných orgánů. Například orgány naroubované od žijících dárců často vydrží déle než všechny orgány darované od zemřelých dárců. Kromě toho můžete snížit šanci na odmítnutí, pokud mají žijící dárci a žadatelé podobnou genetickou informaci.

Závěr

Doufám, moji přátelé, že dobře chápete, jaké jsou výhody dárcovství orgánů. Darovat orgán lidem, kteří ho potřebují, je to nejlepší, co můžeme v životě udělat. Darování orgánů není tak rizikové; místo toho získáte výhody z daru. Chcete-li si přečíst další články, podívejte se, jak funguje darování spermatu a proč je dárcovství orgánů důležité. Děkuji za přečtení!