Jaké jsou části ohřívače vody? 7 důležitých dílů!

Zajímá vás, jaké jsou části ohřívače vody? Toto místo vám pomůže naučit se funkce ohřívače vody. Ohřívač vody se skládá z různých částí, které zajišťují hladký chod. V tomto článku projdeme mnoho částí typického ohřívače vody, abychom vám nabídli znalosti o technologii, která vyrábí teplou vodu, kterou používáte každý den.

Zásobník je nezbytnou součástí plynového ohřívače vody.

To je ta obrovská nádoba na vodu. Ponorná trubice, která vede od horní části vodní nádrže ke dnu, přivádí do nádrže studenou vodu. Poté se voda v nádrži ohřeje a dostane se na povrch, ve kterém je odváděna výstupním potrubím a dopravována přes dům. Na potrubí studené vody, které dosahuje do nádrže, by měl být uzavřený ventil. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Hlavní části ohřívače vody

Jaké jsou části ohřívače vody? Všechny komponenty ohřívače vody musí rozumět, chcete-li porozumět základům. Hlavními rysy jsou benzínové, naftové a elektrické ohřívače vody. Přečtěte si podrobně níže uvedené hlavní části, abyste se naučili prvky ohřívače vody.

#1. Zásobník vody

Největší objem ohřívačů nádrží na vodu má nádrže z uhlíkové oceli. Některé typy, jako Rheem, však mají plastovou nádrž a Canon má nádrž z nerezové oceli. Anodová tyč, prevence koroze a běžná údržba jsou u této konstrukce automaticky eliminovány. Ohřívače vody s ocelovými zásobníky musí mít skleněnou vložku a anodové tyče z důvodu korozního napadení kapaliny.

Primární funkcí akumulačních nádrží je zadržovat převařenou vodu. Výrobci potahují nádrže izolací, aby byla převařená voda déle teplá. Tato jednotka se stává mnohem efektivnější díky dokonalejší izolaci. Sklolaminát a polyuretanová pěna byly standardní možnosti izolace, přičemž 2 & amp; 3 palce tloušťky. Primární funkcí záchytných nádrží je udržovat teplou převařenou vodu. Nádrže jsou izolované, aby převařená voda zůstala déle teplá. Zařízení je také účinnější díky dokonalejší izolaci.

#2. Anodová tyč

Nádrže obsahují jednu nebo dvě hořčíkové nebo hliníkové anodové tyče, které zabraňují korozi holých kovů.

Antikorozní anodové tyče a katodické ochranné tyče jsou dva pojmy pro stejnou věc. Nádrže s prodlouženou zárukou (deset let a více) někdy obsahují dvě tyče pro větší bezpečnost. Hořčíkové anodové tyče byly ideální pro použití v mírné vodě. Hliníková anodová tyč je vynikající pro gadget, pokud máte tvrdou vodu. Zárodky sulfolobusu se mohou hromadit v nádrži horkovodního systému. S přídavkem hořčíku tato bakterie bují v ohřáté vodě.

#3. Uzavírací ventil vody

Přívodní potrubí ohřívače vody pochází ze změkčovače nebo chladicího systému spíše než z centrální trasy. Jen na přívodní straně v blízkosti ohřívače vody by měl být uzavírací ventil chladicí vody, abyste mohli vypnout vodu v případě údržby nebo obnovy. Na druhou stranu mějte na paměti, že čištění jednotky pomůže udržet kvalitu dílů. Zde je návod, jak vyčistit nástěnné topení. Bez ohledu na to, čtěte dál.

#4. Vstupní a výstupní ventil

Ponorná trubice nese ledovou vodu od vstupu v horní části vodní nádrže k základně nádrže. To proto, aby se zabránilo ochlazování horké vody ledovou vodou. Jeho horní větrací otvor vypouští převařenou vodu z nádrže. Někdy bude vstupní a výstupní potrubí obráceno, protože zde není ponorná trubka, studená voda by mohla vstupovat do nádrže přímo nahoře. Když někdo použije koupelnu, přivítá ho proud mrazivé vody.

#5. Přetlakový a teplotní pojistný ventil

Pojistný ventil, běžně známý jako teplotně-tlakový pojistný ventil, je vyžadován u všech ohřívačů ohřívané vody.

Pokud se nějak zvýší teplota nebo tlak v nádrži, TPR umožní průchod vlhkosti. Tato část funguje jako bezpečnostní opatření, aby se zabránilo výbuchu nádrže. Mělo by být umístěno mezi šesti palci horní části vodní nádrže nebo na straně plavidla. Pokud si všimnete pojistného ventilu na potrubí ohřáté vody nad nádrží, je to pravděpodobně stará nádrž, kterou je třeba vyměnit. Už to není vhodné a bezpečné.

#6. Ovladače a termostat

Ohřívače vody byly určeny k poskytování vody o teplotě 140 °F a zahrnovaly termostat upravený tak, aby vyhovoval individuálním preferencím. Průměrná teplota 116 až 120 °C je obvykle zdravější a má mnohem nižší spotřebu energie. Pomocí šroubováku vyměňte termostat na ohřívačích vody. Řídicí jednotka plynového ohřívače vody má otočný nebo knoflíkový termostat.

#7. Vypouštěcí ventil

Na spodní část každého ohřívače vody byste měli nainstalovat vypouštěcí ventil. Na několik období ročně musíte vypustit několik litrů vody z nádrže, abyste odstranili veškeré nahromaděné nečistoty nebo částice. Na druhou stranu si možná budete chtít přečíst související články; vědět, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jaké jsou části ohřívače vody. Musíme prozkoumat sedm základních vlastností ohřívače vody. Každá oblast má svou funkci, protože víte, že každá část ohřívače vody vám pomůže opravit ji sami. Nejlepší je také pochopit, proč se mi nezapne topení. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali