Jaké je nejlevnější jídlo na svatbu

Abyste měli představu o tom, jaké je nejlevnější jídlo podávané na svatbě, doporučujeme uspořádat bufet nebo potluck. Je pochopitelné, že budete zvědaví, zda by tato nastavení byla na svatbě nevkusná, takže vám také vysvětlíme, jak je udělat vhodnější a elegantnější.

Sdílíme také menu pro bufet nebo svatební hostinu ve stylu potluck. A nakonec, zde je podrobný návod, jak zajistit vlastní svatbu.

Jaké je nejlevnější svatební jídlo?

Svatební hostina formou bufetu

Pokud máte omezený rozpočet, budete mít snazší rozhodování o levném svatebním jídle tím, že budete mít recepci ve stylu bufetu. Ve srovnání s tradiční svatební večeří s několika chody je levnější připravit všechna jídla na velký stůl.

Budete nabízet jedno menu na jednom stole v jedné části recepce, takže si můžete udělat levnější bufet než recepce ve stylu stanice s různými menu na různých stolech. A co je nejlepší, nebylo by příliš zřejmé, že jste omezeni svým rozpočtem na jídlo.

Naplánujte si se svým kuchařem bufetové menu podle vašeho rozpočtu. Abyste si ale mohli udělat představu o nejlevnějších potravinách, které se mají podávat na vaší svatbě, vyzkoušejte ve svém rozpočtu na svatební hostinu tyto:

 • Jeden až dva saláty nebo zeleninové tácy
 • Uzeniny
 • Jedna zeleninová příloha
 • Jedno těstovinové jídlo
 • Jedno masité jídlo
 • Tanec s rohlíky
 • Jeden až dva dezerty nebo pečivo

Potlucková jídla pro svatební menu

Pokud jste omezeni rozpočtem a máte intimní svatební hostinu jen se svými nejbližšími příbuznými a přáteli, zvažte podávání potluckového jídla. Samozřejmě, někteří by namítli, že potlucká svatba je nevkusná, ale neformální svatby jsou v dnešní době stále běžnější.

Ti, kteří mají mnoho přátel nebo rodiny, kteří dobrovolně přinášejí jídlo, mohou také znamenat, že byste měli mít svatební potl. A nejlepší ze všeho je, že potluck vždy zaručí hostinu a vy si můžete pochutnat na různých pokrmech, zatímco hosté mohou předvést své kuchařské dovednosti.

Je však dobré, že budete hosty chovat alespoň nápoji jako ty, kteří se vdávají. Pokud pořádáte posvatební oslavu, přidělte si rozpočet na alkohol, jako je víno a lihoviny.

Zde je také několik cenově dostupných nápadů, které můžete sdílet se svými hosty:

 • Vroubkované brambory
 • koláče
 • kastróly
 • Těstoviny
 • Saláty
 • Posuvníky
 • Salsa
 • Ovocné talíře
 • Cupcakes
 • Brownies
 • Soubory cookie

Jaké je nejlevnější jídlo na stravování?

Pokud připravujete vlastní svatbu, můžete si vytvořit cenově dostupné menu, aniž byste museli vydělat peníze výběrem jídel ze snadno dostupných surovin. Tento tip je také zvláště užitečný, pokud na svatbě obsluhujete mnoho hostů.

Jak již bylo řečeno, dvě menu, která můžete vyzkoušet, jsou bramborová jídla a těstoviny. Oba jsou syté, takže nebudete potřebovat více jídel a lze je snadno upravit podle vašich osobních preferencí páru.

Bramborová jídla: Začíná na 3 USD za svatebního hosta

Pečené brambory, bramborové saláty, zapékané brambory a další bramborová jídla patří mezi nejlevnější jídla, která můžete na svatbu připravit. Brambory se totiž ve velkém připravují poměrně snadno a pokrmy nevyžadují tolik dalších přísad.

Těstovinová jídla: Začíná na 10 USD pro dva až tři hosty

Můžete nakoupit velké množství těstovin a omáček na svatbu za rozumnou cenu za catering. V závislosti na preferovaném receptu by mělo být snadné připravit jeden nebo dva těstovinové pokrmy, protože na trhu jsou snadno dostupné omáčky a těstoviny připravené k vaření.

U předkrmů si přečtěte, kolik předkrmů na osobu na svatbě podle toho vypočítat.

Jaký je dobrý rozpočet na jídlo na svatbě?

Je rozumné utratit kolem 4 000 $ za svatební catering. Jídlo a místo konání svatby jsou totiž největší porce svatebního rozpočtu.

V závislosti na velikosti a době svatby mohou některé páry utratit za svatební jídlo pouze méně než 2 000 $. A pokud jste zvědaví na vyšší hranici sortimentu, svatební catering v USA může také dosáhnout 9 000 $ a více.

Jako svatební hostitelé je vhodné utrácet pouze za kvalitní jídlo, které bude sloužit vašim hostům. Chcete-li však získat nejlepší hodnotu za peníze, můžete porovnat různé balíčky svatebního stravování a poté zajistit, aby zahrnovaly nápoje, personál a pronájmy, abyste si ušetřili potíže.

Jaké je nejčastější jídlo podávané na svatbách?

Na svatbě můžete podávat různá levná jídla, která vám pomohou zůstat v rámci vašeho rozpočtu. Obvykle uvidíte sendviče, saláty, polévky, těstoviny, maso, přílohy, chléb a několik dezertů.

Na své svatbě můžete mít nápad na menu: čajové sendviče, rajčatová polévka, Caesar salát, těstoviny Alfredo, prvotřídní žebírka nebo kuřecí piccata, pečené brambory, muffiny a sušenky.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, jaké je nejlevnější jídlo na svatbu, což jsou bramborová jídla a těstoviny.

Pak můžete zvážit svatební hostinu ve stylu bufetu nebo potluck namísto tradiční večeře vsedě, abyste ušetřili více na nákladech. Ale obecně platí, že 2 000 až 4 000 dolarů je rozumná částka, kterou lze utratit za svatební jídlo.