Jaké délky mají záclony? Zde je to, co potřebujete vědět

Při výběru záclon si možná položíte otázku: v jakých délkách se záclony dodávají? Standardní délka záclony, kterou obvykle najdete ve většině nákupních center, je 63, 84, 94, 108 a 120 palců. Existují však dostupné služby, které vám umožní upravit záclony na míru podle požadované délky.

Vědět, jaké délky záclony přicházejí, je zásadní pro stylování oken a elegantních závěsů. Musíte se ujistit, že jste zvolili správnou výšku, abyste dosáhli konkrétního stylu.

Některé stylové délky lze klasifikovat jako parapet, zástěra, podlaha, kalhoty a louže. Tyto relativní míry závisí na okenním parapetu a výšce stropu od podlahy. Jak budeme pokračovat, můžeme vám o nich říci více.

Proč jsou délky důležité?

Délky závěsů dodávají designu zcela jiný nádech. Pokud je umístíte na vyšší místo, vaše okna budou vypadat vyšší a širší, než ve skutečnosti jsou. Pomáhá vám dosáhnout sofistikovaného a efektivního zakončení vašich závěsů.

Krátké závěsy

Někdy kratší závěsy působí zastarale. Někdo by mohl dokonce namítnout, že místnost působí neúplně. Existují však případy, kdy jsou kratší závěsy praktičtější než dlouhé závěsy.

Pokud například chcete závěsy v ložnicích svých dětí, ale obáváte se, že vaše batolata tahají za švy, možná budete chtít zvolit krátké závěsy. Koneckonců, jsou stále okouzlující a mohou vytvořit docela okouzlující vzhled.

Existují dva hlavní typy krátkých závěsů.

Závěsy délky parapetu

Ty obvykle končí asi půl palce nad spodním okenním parapetem. Standardní výška oken může hrát kolem 24 a 36 palců. Můžete očekávat, že běžná parapetní záclona je přibližně ve stejné výšce.

Jsou neformální a okouzlující a dávají majitelům domů fantastickou příležitost experimentovat s barvou a vzorem. Nedovolte, aby vám jeho malá velikost zabránila proměnit váš prostor ve vizuálně přitažlivé prostředí.

Zavěste je na malá okna nad pultem nebo na nábytek blokující závěsy po celé délce. Parapetní závěsy dobře fungují i ​​na malých oknech koupelny. Poskytne vám více soukromí a zároveň dodá místnosti trochu stylu.

Délka závěsu zástěry

Dalším typem krátkých závěsů jsou ty, které spadají centimetr pod dno. Vytváří ostrý a nenápadný okraj, který slouží jako praktická možnost. Délky závěsů na zástěru nejsou tak populární jako dříve, ale přesto jsou to rozumná volba.

Jen se snažte nevěšet je na okna, kde je pod nimi volný prostor na stěně. V opačném případě se může zdát příliš krátký nebo neúmyslná součást designu interiéru. Místo toho je zkuste zavěsit do oken se sedadly u oken a podobnými závěsy, které zabraňují délce podlahy.

Dlouhé závěsy

Delší závěsy v rozmezí od 63 do 120 palců vytvářejí různé designové efekty a vytvářejí dramatický výsledek v celkové estetice vašeho pokoje. Pokud se chystáte pro závěsy dlouhé až k podlaze, ujistěte se, že jsou dostatečně dlouhé, aby vytáhly konkrétní vzhled.

Závěsy v délce podlahy

„Nejkratší“ dlouhý závěs padá asi půl palce nad podlahu. Dává iluzi plovoucí látky, která je leštěná, šik a stylová. To z něj dělá oblíbenou volbu mezi majiteli domů, protože díky němu okna vypadají vyšší.

Záclonové tyče můžete zavěsit nad okenní parapet, aby prostor vypadal viditelněji. Závěsy dlouhé až k podlaze zůstanou čisté, protože nezachytí příliš mnoho nečistot, prachu a vlasů, které se hromadí na podlaze.

Závěsy u kalhot

Tyto závěsy přesahují dva palce za tyč do výšky podlahy. Vytváří dobrý, přizpůsobený a sofistikovaný vzhled. To je perfektní s křehkými a silnějšími nebo středně těžkými látkami. Můžete je použít kolem formálních jídelen nebo jako závěsy do ložnice.

Jen se ujistěte, že je nedáváte do místnosti se silným provozem. Může to způsobit trochu nepohodlí, protože se část látky otírá o podlahu. U kalhotových závěsů můžete změnit délku závěsu tak, aby se lehce otřel o podlahu, místo aby se sbíral na povrchu.

Puddle Curtains

Pokud hledáte luxusní a dramatickou úpravu oken, pak jsou záclony s loužemi to, co potřebujete. S nejméně o 6 až 10 palců větší, než je výška tyče k podlaze, může velké množství látky vytvořit na povrchu podlahy měkké louže.

Chcete použít čisté prádlo a další podobné látky, abyste dosáhli romantického a elegantního vzhledu. Buďte opatrní při loužení silnějších záclon, protože to může vypadat, jako byste je právě měli ve špatné velikosti. Také závěsy z louže by měly zůstat tak, jak jsou. Jejich rutinní otevírání a zavírání zničí design a bude vyžadovat, abyste to znovu opravili.

Tipy pro návrh

Na vysokých nebo vysokých oknech použijte delší závěsy, které louží nebo lehce líbají podlahu. Díky tomu vypadá prostor větší, než ve skutečnosti je. Pomáhá vám také dosáhnout přirozeného, ​​krásného a celkově uvolňujícího vzhledu. Záclony s loužemi je zavěste do místností, kde se chcete vyjádřit.

Celkově, bez ohledu na délku záclony, musíte zvážit materiál a design. Některé látky prostě nejsou vyrobeny tak, aby vyvolaly sofistikovaný a okouzlující vzhled. Experimentujte s různými látkami, abyste získali vzhled, který chcete.

Nyní, když jsme zjistili, v jakých délkách se záclony dodávají, musíte vzít v úvahu, že existuje možnost zvolit si záclony na míru, aby vyhovovaly vašim přesným rozměrům úpravy oken.