Jaké chemikálie absorbují vlhkost, aby se zabránilo plísním? DIY průvodce

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit plíseň, ale přemýšleli jste někdy o tom, jaké chemikálie absorbují vlhkost, aby se zabránilo plísním? Pokračujte, protože tento článek vám poskytne všechny potřebné informace o chemikáliích a prevenci plísní.

Plíseň je vždy přirozeně přítomná v atmosféře, ale plísně způsobující plísně vyžadují ke svému rozvoji určitou úroveň vlhkosti a teploty. Nejvíce se jim daří v letních obdobích a horkých podmínkách, zejména v uzavřených oblastech.

Tato plíseň poroste na všem, co jim poskytuje dostatečnou výživu. Přečtěte si tento odkazovaný článek o tom, co zabíjí zápach plísní, který vám pomůže s problémy s plísněmi.

Chemikálie pohlcující vlhkost pro prevenci plísní

Pohlcovače vlhkosti jsou zvláště užitečné v domácnosti, protože zabraňují růstu plísní a plísní. Plísním se daří ve vlhkém prostředí, jako je sklep, kuchyně a koupelna.

Pohlcovače vlhkosti v balíčcích nebo kbelících mohou pomoci při odstraňování vlhkosti z místnosti nebo uzavřeného prostoru, což může pomoci předcházet plísním. Dnes se používají tři hlavní odrůdy, z nichž každá má vlastní sadu vlastností, které můžete použít pro různé aplikace.

Chemikálie č. 1. Silikagel

Silica Gel je absorbér vlhkosti na bázi křemičitanu sodného. Má obrovský a široký specifický povrch, díky čemuž je účinným vysoušecím a vysoušecím prostředkem.

Jeho název může být zavádějící, protože tento typ oxidu křemičitého je pevný a dodává se ve formě kuliček nebo granulí. Adsorpce je proces, při kterém silikagel absorbuje vlhkost ze vzduchu.

To znamená, že oxid křemičitý přitahuje vlhkost na povrch svých mnoha pórů, místo aby ji absorboval do svého objemu.

Silikagel je nebezpečná chemická látka, která by se neměla konzumovat, a výrobci obvykle dávají pozor na plastovou nádobu produktu, aby zajistili, že produkt není dokončen. Při použití při průměrné teplotě má silikagel velmi vysokou adsorpční kapacitu.

Když však teploty překročí 40 stupňů Celsia, může ztratit vodu, kterou zadržuje. Vzhledem k tomu, že silikagely jsou nákladné, nedoporučuje se používat větší prostory, jako jsou sklepy a kuchyně.

Jaké jsou typické aplikace silikagelu?

Většina lidí kontaktuje silikagel, kdykoli si všimnou malých balíčků zabalených v produktu, který si zakoupili, zejména v případě elektroniky.

Cílem paketů je pohltit veškerou vodní páru, která se může nacházet v nádobě, což je zvláště v případě elektroniky klíčové.

Síla silikagelu absorbovat vodní páru je téměř legendární – dokáže absorbovat až 40 % své hmotnosti vodní páry.

Fakt: Navzdory své schopnosti absorbovat obrovské množství kapaliny může vnější povrch silikagelu zůstat suchý na dotek. Je preferován pro přepravu, protože má nižší hmotnost než jiné absorpční materiály a navíc má velmi dlouhou životnost a nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Chemikálie č. 2. Jílové absorbéry

Jílové absorbéry jsou levnou možností pro pohlcování vlhkosti v domácnosti nebo na jiném místě, kde může voda růst plísní. Vzhledem k tomu, že vlastnosti hlíny absorbující vlhkost snižují vlhkost, která podporuje růst plísní, příbytky postavené z hliněných cihel jen zřídka plesniví.

Použití hlíny má však jednu nevýhodu. Ve srovnání s ostatními dvěma odrůdami má nízkou schopnost absorbovat vlhkost.

Jílové absorbéry se nedoporučují pro neuvěřitelně vlhká místa. Dalšími možnostmi jsou uhlí, dřevěné uhlí, balvany a pískový štěrk.

Chemikálie č. 3. Chlorid vápenatý

Chlorid vápenatý, kombinace vápníku a chlóru, je možná nejlepším odpuzovačem vlhkosti. Má vysokou kapacitu absorpce vlhkosti, takže je vynikající volbou pro aplikace s vysokou vlhkostí absorpce.

Chlorid vápenatý se běžně používá při exportu produktů a skvěle je udržuje v suchu po celou dobu cesty. Chlorid vápenatý je dobrým absorbérem vlhkosti v extrémně vlhkých sklepech, kuchyních, skříních, skříních a dalších prostorách.

Elektrický ventilátor může někdy zvýšit účinek odvlhčování směsi rychleji a ve větší míře. Umístěte ventilátor na vědro s chloridem vápenatým a pohyb vzduchu bude cirkulovat vlhkost nad kombinací.

Kamenná sůl může být použita jako alternativa chloridu vápenatého. Ačkoli kamenná sůl není tak účinná jako kuchyňská sůl, je to cenově výhodná a pohodlná alternativa.

Nikdo by neměl konzumovat chlorid vápenatý, protože by mohl způsobit popáleniny úst, krku a střev. Zvracení, extrémní dehydratace a silná suchost kůže jsou možné vedlejší účinky.

Po manipulaci byste si měli důkladně očistit ruce, abyste se vyhnuli kontaktu s očima. Doporučujeme, abyste si přečetli tento článek o tom, jak vyrobit odstraňovač plísní a plísní, a to se vám ve dnech úklidu jistě bude hodit.

Závěr

Plísním způsobujícím plísně se daří ve vlhkém, teplém, špatně osvětleném a/nebo bezvzduchovém prostředí, jako jsou sklepy, prostory pro procházení v domech bez sklepů a šatny. Je to také na závěsech a kobercích v suterénu, sprchových závěsech a vlhkých oděvech zabalených k žehlení.

Plísně při svém růstu způsobují značné škody. Vydávají zatuchlý zápach, odbarvují látky a občas do nich žvýkají, což způsobuje, že se látky rozkládají a rozpadávají, dokonce se jimi odbarvuje i kůže a papír.

Jak je uvedeno výše, věříme, že vaše otázka, jaké chemikálie absorbují vlhkost, aby se zabránilo plísním, je definitivně zodpovězena.