Jaké barvy záclon ladí s béžovými stěnami a tmavým nábytkem

Neutrální barvy, jako je béžová, se dokonale hodí téměř ke každé barvě. Zjistit, jakou barvu záclon ladí s béžovými stěnami a tmavým nábytkem, by nemělo být příliš těžké. Naštěstí můžete dosáhnout fascinujícího barevného schématu i přes použití pouze neutrálních a světlejších barev.

Béžové stěny a tmavý nábytek jsou prvními kroky k vytvoření uklidňující a relaxační kulisy pro každý domov. Kombinace měkkých a tuhých barev usnadňuje spárování s mnoha dalšími. Vzhledem k tomu, že již máme do rovnice tmavší odstíny, přidáním nádechu světlých a jasných odstínů můžete vzhled jistě dokončit.

Výběr barev

Pro každý interiérový design nelze jednoduše dát dohromady mnoho různých barev a doufat v to nejlepší. Při skládání barev se návrháři řídí pravidlem. Různé odstíny se buď doplňují, kontrastují nebo se mísí.

Návrháři používají barevné kolečko, které jim dává vizuální reprezentaci různých odstínů. Barevné kolo znázorňuje vztah mezi primárními, sekundárními a terciárními barvami. To vám umožní vidět, která pracuje s kterou.

Bílá

Většina lidí oceňuje minimalistický typ barevné kombinace. V tom případě smíchání béžových stěn a tmavého nábytku s průhlednými bílými závěsy vzhled zjemní. Bílá vytváří fantastickou příležitost pro přirozené světlo pro osvětlení prostoru.

Nemluvě o tom, že světlo, které proniká do místnosti, může vytvořit efekt reflektoru na vašem tmavém nábytku. Bude to fantastická záře a zdůrazní ústřední body designu. Dosáhněte ostrého, čistého a vzdušného prostoru přidáním bílého závěsu k orámování těchto oken.

Jednou z nejlepších možností je obyčejný a čistě bílý závěs z průsvitné látky, který jistě osvětlí váš tmavý nábytek. Chcete-li však designu dodat nádech vznešenosti a luxusu, vyzkoušejte závěs v bílé perleťové barvě, který visí těsně pod stropem pro poutavý vzhled.

Světle šedá

Stejně jako bílá je i světle šedá fantastická volba, pokud chcete prostor osvětlit přirozeným světlem. Zavěste pár jednobarevných nebo vzorovaných světle šedých závěsů, abyste do designu přidali trochu textury.

Vzory vám pomohou zdůraznit ústřední body prostoru, jako je jiný nábytek. Dobře ladí s béžovým pozadím a umožňuje vám dosáhnout uklidňující a relaxační atmosféry a je jednou z nejlepších odpovědí při hledání barvy závěsů, které se hodí k béžovým stěnám a tmavému nábytku.

U světle šedých závěsů zvolte buď průhlednou látku, nebo vzorované závěsy. Tlusté, světle šedé závěsy mohou ve spojení s béžovými stěnami a tmavým nábytkem vypadat příliš jednoduše a nudně. Zvýrazněte akcenty svého pokoje pomocí jasného a vzdušného světle šedého závěsu.

Hnědá 

Možná máte jen rádi barvu, nebo se možná bojíte přidat dotek živosti. Na tom vlastně nezáleží, protože různé odstíny hnědé mohou vytvořit krásné, relaxační a uklidňující monochromatické barevné schéma.

Můžete snadno poskládat tmavě hnědý nábytek, béžové stěny a dotáhnout design místnosti dohromady pomocí průhledných hnědých nebo světle hnědých závěsů. Zkuste barvy změkčit hromadou bílých a zlatých akcentů pro větší majestátnost.

Žlutá

Vytvořte živou letní atmosféru s jasně žlutými závěsy vyčnívajícími z měkkého béžového pozadí a černého nábytku. Doplňte vzhled několika bílými akcenty a slunečně žlutými polštáři.

Žlutá, bílá, béžová a černá tvoří dokonalou jasnou a vzdušnou barevnou paletu, která dodá vašemu pokoji teplý a slunečný pocit. Je to fantastická příležitost namíchat jasnou a zářivou barvu s neutrálními tóny.

Modrá a bílá

Béžová je světlá a vzdušná barva, tak co lépe prosvětlit pokoj nějakými tmavě modrými a bílými vzorovanými závěsy. Dodejte každému prostoru nádech živosti a rozmanitosti s pěkným párem vzorovaných závěsů.

Bílá ve vzorech může kontrastovat s tmavostí nábytku a tmavé nebo tmavě modré části budou dobře fungovat s jemnou béžovou. Můžete si také pohrát s kovovými prvky, jako je zlato, nebo to možná dokončit hořčicově žlutými akcenty.

Růžová

Dodejte svému pokoji nádech ženskosti přidáním dvou tónů pomocí krémových a růžových závěsů, které zvýrazní vaše béžové stěny a tmavý nábytek. Krém vám pomůže vytvořit pěkný přechod z béžové do růžové, což mu umožní krásně zapadnout do vašeho prostoru.

Začlenění vzorů

To, že béžová je neutrální barva, neznamená, že nemůžete věci okořenit nějakými texturovanými závěsy. Ve skutečnosti přidání několika vzorů do místnosti jí dodá více charakteru a osobnosti. Pevné barvy pomohou zdůraznit ústřední body místnosti.

Pracujte se slabými květinovými vzory, které vám pomohou vypadat jemně a romanticky. Můžete se také rozhodnout pro geometrické vzory a dosáhnout minimalistického vzhledu s výraznými prvky. Plné barvy jsou skvělým způsobem, jak přidat dotek elegance a sofistikovanosti, ale to neznamená, že texturované závěsy nemohou udělat totéž.

Shrnutí

Celkově se při hledání vhodných barevných závěsů nemusíte řídit žádnou konkrétní barevnou kombinací nebo pravidlem. Vždy bude záležet na tom, jak se je rozhodnete dát dohromady. Koneckonců, váš prostor není zcela závislý na stěnách, závěsech a nábytku.

Jeden jistý způsob, jak dát vzhled dohromady, je zakomponovat vaše barvy do různých akcentů designu. Zkuste použít polštáře, které mají stejnou barvu jako vaše záclony. Přidejte dotek metalických povrchů, jako je stříbro a zlato, pro jemný nádech luxusu. Zjistěte, jakou barvu záclon ladí s béžovými stěnami a tmavým nábytkem a stylujte svůj prostor bez námahy.