Jaké barevné závěsy vám nejlépe vyhovují?

Výběr záclony může být skličující, protože musíte vědět, jaký styl chcete, a často tento styl není na trhu dostupný. Otázkou tedy je, jaké barevné závěsy by byly pro vás nejlepší? Výběr barvy pro vaše záclony může být skutečně náročný.

Pokud se snažíte rekonstruovat nebo stavět nový domov a hledáte ten správný závěs do svého pokoje, měli byste se podívat na naše tipy na výběr záclon.

V důsledku toho jsem tu, abych vám pomohl s výběrem správné záclony pro vás. Správná záclona se může odvíjet od vašich preferencí, například jaká barva je příjemná pro vaši pokožku, jaký typ se vám líbí a podobně.

7 nejlepších záclon, které vám budou slušet

#1 – Minimalistické závěsy s geometrickým motivem

Tento typ závěsu má jasnou základní barvu a můžete jej zavěsit na strop nebo nad okno. Má dobrý design, není nevzhledný a je ideální pro minimalisty. Je vhodný pro použití v jídelně nebo ložnici. Je vhodná pro ty, kteří nemají rádi přehnaný design nebo barvu.

#2 – Ombre minimalistické závěsy

Díky svému designu a barvě vám tento typ závěsu může dát pocit estetiky a jednoduchosti. Téma této záclony je základní a čisté a dodává se ve dvou barvách. Oba odstíny jsou kombinovány ve středu závěsu, jak vidíte. Je ideální pro okna a vysoké stropy.

#3 – Černé minimalistické závěsy

Tento typ závěsu je perfektní, pokud chcete mužskou nebo mystickou atmosféru. Díky barvě má ​​tento závěs jednoduchý, ale mužský šmrnc. Pokud zvolíte tuto volbu, váš obývací pokoj nebo ložnice budou zařízeny v moderním tématu.

#4 – Minimalistické bílé tenké závěsy

Předpokládejme, že hledáte jasnou záclonu, která není špatná pro oči nebo neškodí, když se na ni podíváte. Potřebovali byste závěs, který vám poskytne relaxaci, kdykoli se na něj podíváte. Minimalistické tenké bílé závěsy jsou perfektní volbou.

Tato záclona může poskytnout vynikající přirozené světlo díky tenkosti této záclony. Kdykoli na něj dopadne slunce, vytvoří dobrý výhled.

#5 – Závěsy s vlnitými plisy

Tento závěs se může zdát stejný jako minimalistický bílý tenký závěs, ale není tomu tak. Tato záclona je dostatečně malá na to, aby absorbovala světlo, když procházíte kolem, ale složená vlna vás uchvátí. Tato záclona má ideální vlnový záhyb.

#6 – Závěsy se sponou na prsten

První věc, kterou si na této zácloně všimnete, je její krása. Tato opona křičí lehkostí a čistotou. I když tato záclona nemá žádný vzor a je pouze jednobarevná, přesto zaujme.

Tento závěs má pouze dvě barvy: zaprášenou bílou a modrou na koncích závěsu. A nejlepší na tom je, že závěs není příliš tlustý.

#7 – obrazovka Shoji

Dává vám to pocit klidu a pořádku. Tento druh závěsu má jedinečnou látku. Je také tenký, ale tento má křehký materiál. Je základní a je ideální pro domy na pobřeží.

Jak vybrat vhodnou barvu?

Při výběru látky zvažte, zda chcete, aby se vaše okenní závěsy integrovaly do výzdoby nebo vynikly jako ústřední bod v obývacím pokoji. Vyberte si závěsy v blízkosti barvy stěny nebo malého odstínu místnosti, pokud chcete, aby hrály tlumenější roli. Pokud si však přejete, aby vaše zakázkové závěsy učinily prohlášení, nejlepší volbou by byla výrazná barva.

Jen malé varování: světlé závěsy mohou odrážet více přirozeného světla a působí vzdušněji. Na druhou stranu tmavší tóny budou působit pevně, pevně a mohou místnosti dominovat. Celkově vzato si vyberte barvu, která se vám líbí, a reprezentujte osobnost místnosti, protože vaše vlastní záclony mohou hrát důležitou roli.

Mám vybrat závěs z těžké látky?

Když potřebujete hodně pokrytí, jděte na tlustou látku. Pořiďte si látku, která pevně spadne, pokud potřebujete velmi silné závěsy k vyplnění rozsáhlých prostor. Sametové, sametové, semišové, manšestrové, gobelínové a vlněné tkaniny mohou zůstat na místě před vašimi okny a blokovat nejvíce světla.

Těžké tkaniny mohou pomoci izolovat prostor a energetickou účinnost vašeho topení, pokud máte chladnou zimu. Další možností je bavlněná kachní záclona, ​​která je velmi těžká a silná. Mějte na paměti, že těžší látky mají tradičnější vzhled, takže pokud je váš prostor modernější, možná se jim budete chtít vyhnout.

Téma záclony se snažte co nejvíce sladit se zbytkem výzdoby místnosti. Záclony výrazně ovlivňují celkový vzhled místnosti, proto zvažte nejnovější stylistické téma místnosti.

Drobné průhledné závěsy se dobře hodí do vzdušných, moderních prostor. Vrstvené panely nebo husté materiály mohou doplnit formální akcentní prostory. Zvažte aktuální efekt místnosti a to, jak chcete, aby ji závěsy doplnily.

Závěr

Rozhodování o tom, jakou barvu záclon pořídit, může být náročné. Vhodné závěsy však mohou mít významný a pozitivní vliv na každou místnost. Výše jsou uvedeny některé záclony, ze kterých si můžete vybrat pro svůj domov.

Nicméně, protože existuje tolik proměnných, které je třeba zvážit, může to být těžké rozhodnutí. Při výběru nejlepších záclon do místnosti zvažte barvu, látku, délku a podšívku. Musíte také vzít v úvahu stávající dekoraci a estetické vyjádření, které chcete vytvořit, stejně jako tvar a velikost místnosti.