Jaké barevné závěsy se hodí k hnědému nábytku?

Vědět, jakou barvu závěsů ladí s hnědým nábytkem, je zásadní pro to, abyste vytáhli konkrétní design dohromady. Palety a barevné kombinace jsou zásadní pro interiér, exteriér a všechny typy designu.

Možná jste se rozhodli vyhodit staré ošuntělé závěsy a co dát vašemu prostoru nový vzhled. Nebo to může být jen to, že jste náhodou koupili svůj hnědý nábytek před výběrem správného barevného závěsu.

Bez ohledu na důvod, kombinování barev pro dosažení dokonalého vzhledu není úplně náročný podnik. Koneckonců, výběr vás může skutečně překvapit. Hnědá je mnohem univerzálnější a snadno se s ní pracuje, než si myslíte. Snadno je spárujete se světlými, teplými, dokonce i studenými barvami.

Odpovídající barvy

Bez ohledu na vaši kariéru by každý měl vědět, že barva je zásadním prvkem každého designu. Pokud nejste obeznámeni s hnědými doplňujícími, kontrastními a akcentujícími barvami, pravděpodobně byste se měli vrátit k barevnému kruhu.

Barevné kolečko vám snadno řekne vztah mezi dvěma různými typy odstínů. Některé kombinace se mohou navzájem kontrastovat a vytvářet výrazné prvky. Jiné se vzájemně prolínají a doplňují na harmonické úrovni. Vámi zvolená barevná kombinace buď udělá, nebo rozbije jakýkoli design.

Naštěstí pro vás jsme shromáždili některé z nejlepších barev, které se hodí k tomuto bohatému hnědému nábytku. Dopřejte svému obývacímu pokoji nebo ložnici ty konečné úpravy zavěšením dokonalého páru barevných závěsů.

Hnědá

Když se poprvé ptáte, jakou barvu záclon ladí s hnědým nábytkem, pravděpodobně nečekáte odpověď v samotné otázce. Ale co na to říct? Hnědá je úžasná barva, zejména pro moderní a současné interiérové ​​​​designy.

K dispozici je spousta různých odstínů a odstínů hnědé. Použití stejné barvy vytváří perfektní příležitost k vytvoření monochromatického barevného schématu, které vypadá elegantně a zároveň krásně.

Pokud máte tmavě hnědý nábytek, zkuste zavěsit pár světle hnědých závěsů, abyste kontrastovali tmavšími odstíny se světlejšími. Průhledná tkanina také umožní pronikání přirozeného světla do místnosti a zanechá váš prostor dobře prosvětlený a vzdušný.

Na druhou stranu, pokud máte béžový nebo světle hnědý nábytek, dodejte mu odvážný povrch závěsy v barvě tmavé čokolády. Hloubka látky dodá místnosti nádech opravdovosti. Je ideální pro provádění odvážných konečných úprav.

Bílá

Přikláníme se k bezpečnější straně s bílými průsvitnými, texturovanými, vzorovanými nebo masivními závěsy. Ale bílé závěsy s hnědým nábytkem jsou i přes svou jednoduchost stále krásné. Vytváří dokonalý kontrast mezi tmavě hnědou a bílou.

Použití čisté látky umožní přirozenému slunečnímu světlu osvětlit místnost, což vašemu nábytku dodá „zářící“ typ iluze. U světlejších odstínů hnědého nábytku bude zářivá bílá dobře ladit s jeho jemnými tóny.

Modrá

Pro střední odstíny hnědé vyzkoušejte silné a elegantně vypadající tmavě modré závěsy. Vypadá fantasticky téměř na každém odstínu hnědé. Dejte si pozor, abyste nemíchali příliš intenzivně tmavé barvy, jinak by tmavost obou barev mohla přehlušit design.

Námořnická modř je skvělou příležitostí, jak dodat barevný nádech „hnědosti“ designu. Možná, že monochromatické barevné schéma není pro vás. V takovém případě je přidání nádechu dalších primárních barev, jako je modrá, dokonalým způsobem, jak začlenit vzrušení a rozmanitost.

Můžete také vyzkoušet sametové závěsy v syté vínové a dosáhnout tak hřejivého a příjemného prostoru. Pokud stále chcete nádech modré, vyzkoušejte světle modrý závěs na zavázání pro strukturovaný a barevný vzhled. Díky přírodnímu vzoru na látce vypadá naprosto fantasticky.

Žlutá

Dosáhněte světlé, slunečné a veselé atmosféry ve svém obývacím pokoji tím, že oživíte svůj prostor nějakými jasnými nebo hořčicově žlutými závěsy. Žlutá je perfektní doplňková barva k hnědé, bez ohledu na její odstín.

Zavěste pár hořčicově žlutých závěsů s tmavšími odstíny hnědé. Jasně žlutá může udělat místnost ještě veselejší, než už je. Vaše okna rozhodně prasknou, aniž by působila přehnaně dramaticky.

Šedá

Pohrajte si s moderními průmyslovými barevnými schématy začleněním světlejších nebo tmavších odstínů šedé do designu. Stříbrná metalíza snadno rozzáří tmavě hnědý nábytek. Je to fantastický přístup, jak přidat trochu popu a přitom dodržovat neutrální barevné kombinace.

Vzorované světle šedé závěsy dodají každému prostoru pocit charakteru a pozoruhodné krásy. Je na rozdíl od jiných barevných kombinací, zvláště pokud do místnosti přidáte nějaké stříbrné akcenty. Barvy spolu budou dobře hrát a vytvoří sofistikovaný moderní design interiéru.

Pravidla tří

Při navrhování se umělci řídí principem zvaným „pravidla tří“ a znamená, že liché barvy začleněné do konkrétního návrhu vytvářejí zajímavou rovnováhu. Nemusí nutně diktovat maximálně tři barvy, ale spíše tři jako částku pro začátek.

Pokud se zeptáte profesionálních interiérových designérů, pravděpodobně vám řeknou, že optimální jsou tři barvy. Ale zase vše záleží na tom, jak namícháte zvolené barvy. Stačí použít pravidlo tří a udržet barevné schéma plynulé ve všech částech místnosti.

Při rozhodování o celkové barevné kombinaci místnosti můžete začít se třemi barvami. Přidejte další dvě barvy podél cesty jako akcenty, které výrazně vylepší design. Můžete si pohrát s různými odstíny a odstíny, abyste zjistili, která kombinace nejlépe vyhovuje vašim preferencím, a podle toho se rozhodnete, jaká barva závěsů se hodí k hnědému nábytku.