Jaká velikost plynového potrubí pro sušičku? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak velké plynové potrubí pro sušičku? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Pokud je plynové potrubí kratší než 20 stop, je vyžadováno připojení 3/8 palce. Proto byste si měli ověřit, že jste získali plynové potrubí správné velikosti.

Vypočítejte délku mezi zařízením a plynovým potrubím, abyste se ujistili, že používáte plynové potrubí správné velikosti. Vyberte si flex konektor o průměru 3/8″. Připojení 1/2″ x 3/8″ je nutné na vstupní trysce sušičky a je součástí sady flex konektoru.

Vnitřní rozměr trubky je její obchodní velikost. Běžné plynové rozvody mají primární vedení 3⁄4 IP od měřiče k zařízení a poté se rozvětvují na 1⁄2 IP pro zařízení. Při rozhodování o rozměrech přípojky byste měli změřit vzdálenost mezi zařízením a plynovým potrubím. Nechte pohyb a pohyb zařízení být přidáním několika palců (4 by měly stačit). Před dimenzováním plynového potrubí pro sušičku je třeba zvážit mnoho faktorů, takže pokračujte ve čtení a objevte více.

Postup instalace plynového potrubí pro sušičku

Když určíte správnou velikost plynového potrubí pro sušičku, další věcí je instalace plynového potrubí. Níže uvedené kroky zahrnují instalaci plynového potrubí pro sušičku a zjištění, jaká velikost plynového potrubí pro sušičku.

Krok č. 1. Shromážděte potřebné položky

Je to otázka smíchání věcí pro připojení sušičky k přívodu plynu. Zjistit, která připojení použít kdekoli, však může být obtížné a použití nesprávných může mít za následek smrtící únik. Tato příručka ukáže, jak a kde nainstalovat plynové potrubí pro sušičku.

Krok č. 2. Zřídit spojení s plynovod

Pokud vyměňujete zařízení připojené k ocelovému plynovému potrubí, budete potřebovat sadu pro připojení plynového zařízení. Ocelový přívod plynu nahrazujete flexibilním přívodem plynu z nerezové oceli. Před montáží použijte směs na potrubní závity k potažení každého konektoru závitového vedení. Minimalizujte 3/4palcové připojení vnitřního potrubí na ½ palce pomocí průchodky, pokud je to nutné. Při tlačení sušičky ke stěně použijte ohyb o 90°, abyste zabránili zalomení plynového potrubí. Před výměnou zastaralého ventilu vyhledejte a vypněte hlavní plynový ventil budovy. K vytvoření spojů se používá lemování konce ohebné „měkké“ měděné trubky pomocí specifického nálevkového nože nebo připojení nálevkovitých konektorů s odpovídající kuželovou kontaktní plochou.

Rozšířené tvarovky jsou často k dispozici v průměrech 3/8 palce, ½ palce nebo 5/8 palce. Udělejte nový kus měkké mědi stočený do spirály, rozšiřte strany a spojte pomocí rozšířeného konektoru. Alternativně, jak je vidět výše , nahradit stávající potrubí ohebným nerezovým spojem.

Můžete jej jednoduše našroubovat, pokud hrdlo na ohebném plynovém potrubí pasuje do hrdla na aktuálním plynovém ventilu. Opravný ventil 1 má nálevkové připojení na jedné straně nebo 1/2” vnitřní závit na druhé straně armatury, který ani neodpovídá. Možná vás také bude zajímat informace o běžných příčinách problémů s plynovým potrubím.

Krok č. 3. Použijte měděné trubky a připojte

Cívky z měkčí mědi se obvykle používají k připojení zařízení, podobně jako na obrázku výše. Konce jeho měděných trubek by byly rozšířené jako konec trubky. Vynikající lícování mezi otevřenou stranou trubky a kuželovou tvarovkou vytváří těsný spoj. K připojení nového zařízení můžete použít měkkou měděnou hadici, pokud není zvlněná nebo zlomená. Koupil jsem mosazný ohyb s takovým 1/2″ převlečným spojem na jedné straně, aby vyhovoval 1/2″ měděným trubkám, nebo 3/8″ vnitřním železným závitem na druhé straně, aby vyhovoval 3/8″ odcházející trubce zadní části sušičky.

Před montáží zakryjte spoje roztokem na závitování trubek a plynovou lepicí páskou. Při navlékání na převlečné matice umístěte měděné trubky tak, aby nálevka správně zapadla. Pomocí pohyblivého nebo otevřeného šroubováku zajistěte matici. Znovu zapněte plyn a otřete každé připojení dvěma čajovými lžičkami prostředku na mytí nádobí/1 šálku vody nebo komerčně dostupné kapaliny pro detekci úniku. Při zakrývání každého konektoru hledejte balónky, které se vyvinou.

Pokud zjistíte bublinu, vypněte přívod plynu a utáhněte netěsnící spoj. Rozeberte to, pokud to nefunguje. Zkontrolujte nečistoty nebo korozi na hrdlových spojích. Znovu namontujte fitink a znovu aplikujte roztok pro spojování trubek nebo plynovou izolační pásku, abyste opravili netěsné závitové konektory.

Náklady na instalaci plynového potrubí pro sušičku

Nastavení plynovodu k sušičce se pohybuje od 180 do 1 200 USD, průměrně 350 USD, včetně připojení nového vedení k sušičce. Přestože se plynové sušičky zdají být nákladově efektivnější než elektrické sušičky, počáteční náklady na sušičku plynu a cena sušičky jsou obecně významnější.

It’s A Wrap!

Při instalaci sušičky ve vaší domácnosti je zásadní vědět, jaká velikost plynového potrubí pro sušičku. Doufáme, že jste se dozvěděli o velikostech plynového potrubí a postupu instalace. Klikněte na tyto odkazy a přečtěte si související články; abyste věděli, jak vyměnit sušičku plynu a jak vést plynové potrubí pro sušičku. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.