Jaká velikost jehly na šití džínů: Nejlepší jehla do džínoviny

Předpokládejme, že chcete vědět, jakou velikost jehly na šití džínů, najděte jehlu velikosti 100/16. Povíme si také o jehlici do džínoviny, která je při šití džínů zásadní.

A když už jsme u toho, doporučujeme použít i ten nejlepší šicí stroj na džínovinu. To zajistí, že stroj bude kompatibilní s něčím tak velkým, jako je džínová jehla, a dostatečně výkonným, aby pracoval na silných projektech, jako jsou džíny.

Máme také recenzi nejlepších šicích strojů pro velké zatížení, pokud máte v úmyslu často šít džíny.

Jaká velikost jehly je vhodná pro džíny?

Nejlepší velikost jehly pro šití džínů je 100/16, aby se zajistilo, že se během šití neohne ani nezlomí. To však neznamená, že jehlu nevyměníte po každých 6 hodinách práce.

Kromě toho vždy zkontrolujte, zda jste jehlu k šicímu stroji bezpečně nasadili, abyste předešli přeskakování nebo nerovnoměrným stehům. Silnější džínovinu můžete šít pouze v případě, že je váš šicí stroj určen pro práci s těžkými materiály.

Nezapomeňte, že na džíny existují různé džínové látky. Některé mohou být dostatečně lehké pro domácí stroj, ale pokud šijete těžký denim nebo jeho více vrstev, možná budete potřebovat jednotku průmyslové kapacity.

Protože jehlu budete vyměňovat po každých 6 hodinách šití, přečtěte si, jak jehly správně zlikvidovat.

Jak poznám, jakou jehlu do šicího stroje použít na džíny?

Ideální jehla do šicího stroje pro šití džínů je džínová jehla. Tato jehla je speciálně navržena tak, aby vydržela houževnatost vrstev džínoviny, protože má velmi ostrý hrot a silnější robustní násadu ve srovnání s běžnými jehlami.

Při práci na džínách se nemusíte obávat zasekávání látky, přeskakování stehů, ohýbání jehly nebo zlomení jehly. Ujistěte se však, že máte správnou velikost také podle gramáže látky.

Zatímco velikost 100/16 je nejlepší jehla na džíny, pamatujte na různé druhy denimu. A samozřejmě zvažte nit, kterou používáte, protože by měla být kompatibilní s vaší jehlou.

Co je to džínová šicí jehla?

Jehla na šití džínoviny je speciální jehla, kterou musíte použít při šití džínů a džínových projektů. Je ostrý se silným a dlouhým hřídelem pro šití silných a těžkých materiálů.

Také si všimnete, že jehla do džínoviny má velké očko pro nitě používané k šití džínoviny. A co se týče velikostí, džínová jehla je k dispozici od 70/10 do 110/18.

Můžete použít jehlu na šití džínoviny pro jiné projekty kromě džínoviny? Pevné a ostré vlastnosti této jehly a dostupné velikosti ji činí také užitečnou pro šití jiných těžkých materiálů, jako je plátno a dokonce i hustě tkané látky.

Co je to dvojitá džínová jehla?

Všimněte si, že existuje také dvoujehlová varianta džínové jehly. Je odolná a ostrá jako běžná džínová jehla, ale má dvě jehly na jedné tyči, kde čím dále jsou od sebe, tím lépe pro těžké látky.

K šití dvou rovnoběžných řad najednou použijete dvojitou jehlu, což může být užitečné, když dokončujete džíny. Nezapomeňte si správně přečíst jeho velikosti, kde první číslo je vzdálenost mezi dvěma jehlami a druhé číslo je samotná velikost jehly.

Jaký druh stehu se používá pro džíny?

Podle University of Nebraska Cooperative Extension patří mezi nejlepší stehy pro šití džínoviny klikatý steh a rovný steh, zejména při dokončování švů džínů. Použijte rovný steh s narůžovělým okrajem nebo okraj podšijte, aby se materiál netřepil.

Nejběžnější šev používaný u džínoviny je také plochý šev. To by byl váš nejlepší steh, který zajistí profesionální a trvanlivě vypadající povrch na džínách a bundách.

Jak prošívat denim

 • Použijte více řad prošití silnou kontrastní nití nebo dvěma prameny běžné nitě na jehle
 • Na cívce použijte nit běžné zátěže
 • Uvolněte horní napětí
 • Zvyšte délku stehu podle potřeby

Jak těžké je ušít džíny?

Protože džínovina je tlustší a tvrdší než jiné látky, šití džínů může být také složitější. Použití správného šicího stroje, nastavení, jehly a nitě vám však může pomoci vyrobit džíny bez problémů.

Zde je několik tipů na šití džín pro začátečníky:

 • Zkontrolujte, zda je třeba daný typ džínoviny vyprat, aby se před šitím srazil
 • Použijte velkou jehlu pro silně tkaný denim nebo malou jehlu pro lehčí typy džínoviny
 • Nastavte délku stehu delší nebo asi 10 stehů na palec pro těžké džínové látky nebo 12 stehů na palec pro lehčí typy džínoviny
 • Zkontrolujte tlak přítlačné patky a podle toho jej upravte
 • Otestujte stehy na dvakrát tak tlustém kousku džínoviny
 • Dodejte džínům na zajímavosti použitím kontrastní látky na kapsách a lemech
 • Používejte barevné zipy a knoflíky
 • Přidejte cvočky, lemování, nášivky nebo dokonce vyšívací stehy, abyste zlepšili konečnou úpravu džínů

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, jakou velikost jehly na šití džínů a nejlepší je velikost 100/16.

Džínové jehly se však dodávají ve velikostech 70/10 až 110/18, takže si musíte vybrat tu správnou pro typ džínové látky, kterou šijete. Od toho by vás šití džínů nemělo zastrašovat, dokud budete cvičit.

Dále použijte šicí stroj, který je dostatečně výkonný na prošití džínoviny.