Jaká velikost jehly do šicího stroje na kůži

Pokud vás zajímá, jakou velikost jehly do šicího stroje na kůži, může to být od 70/10 do 110/18. Tento článek bude hovořit o kožené jehle a o tom, jak šít kůži pomocí domácího stroje.

Když už jsme u toho, už víte, jaký je nejlepší šicí stroj na kůži? Pomůže vám znát správné příslušenství a samotné zařízení, které by se šití kůže hodilo.

Pamatujte, že šití kůže může být docela složité, takže správná jehla a šicí stroj jsou rozhodující pro efektivitu.

Jaká velikost jehly šicího stroje pro kůži

Ideální velikost jehly šicího stroje pro kůži se pohybuje od 70/10 do 110/18. Na výběr máte širokou škálu velikostí, protože ne všechny kůže jsou stejné.

Tyto velikosti jsou nicméně dostupné pro kožené jehly, konkrétní typ jehly určený pro šití kůže, umělé kůže a těžkých syntetických materiálů. A pokud si nejste jisti, jakou velikost vybrat, vhodná velikost jehly pro kůži je pro začátek 80/12.

Potřebujete speciální jehlu na šití kůže?

Na šicí jehly potřebujete speciální jehlu, protože kůže je houževnatý materiál. Mělo by však být snadné zjistit, o jakou jehlu se jedná, protože se nazývá kožená jehla.

Kožené jehly lze rozlišit podle stylu špičky, kterou mají. Zahrnují kožené jehly s kulatým hrotem, diamantovým hrotem, zkrouceným hrotem a křížovým hrotem.

Druhy kožených jehel

Kožená jehla s kulatým hrotem má tendenci zanechávat znatelný otvor, zatímco kožená jehla s diamantovým hrotem kůži prořízne. Proto je jehla s diamantovým hrotem ideální pro silné, suché nebo těžké typy kůže.

Pokud jde o konečnou úpravu kožených materiálů, můžete dosáhnout jemnějšího provedení pomocí jehly s twist pointem, protože odřízne kůži diagonálně k stehům. A nakonec můžete švy svých projektů sledovat pomocí dokonale rovné linie s křížovou koženou jehlou.

Jak vypadá kožená šicí jehla?

Kožená jehla se dodává v různých stylech hrotu, ale měla by být odlišitelná svým klínovitým hrotem. To umožňuje jehle procházet kůží, aniž by se trhal a poškodil materiál.

A kromě kůže můžete šít silné materiály, jako je semiš a jiné těžké látky, pokud nejsou tkané nebo pletené. V opačném případě může bod řezu kožené jehly zničit pleteninu.

Je třeba dbát na to, abyste svůj šicí stroj správně nastavili a pracovali pomalu, abyste získali přesné stehy, protože kožená jehla nechává dírky. A nakonec svažte konce, abyste zajistili stehy, protože zadní šití bude dále ničit materiál.

Jaké standardní jehly do šicích strojů jsou vhodné pro šití kůže?

Vezměte prosím na vědomí, že při šití kůže nestačí použít jehlu 110/18. Pokud použijete standardní jehlu do šicího stroje této velikosti, stroj bude stále bojovat.

Při šití kůže nemůžete použít žádnou standardní jehlu do šicího stroje, protože se může lámat, vytvářet nevzhledné stehy nebo dělat práci více frustrující. Místo toho se naučte, jak vyměnit jehlu do šicího stroje a vyměnit tu obyčejnou za koženou jehlu se správnou velikostí pro daný typ kůže.

Jak silnou kůži může šicí stroj šít?

Tloušťka kůže, kterou můžete šicím strojem šít, závisí na typu stroje, který máte, konkrétním typu kůže a počtu vrstev, které šijete. Obecně platí, že byste se při používání domácího šicího stroje měli stále držet oděvní usně podobné tloušťce džínoviny.

Většina domácích šicích strojů je kompatibilní pouze s koženými jehlami do velikosti 110 a nylonovou nití T70. Zvažte proto investici do průmyslového šicího stroje, pokud často očekáváte šití tvrdých a silných kůží.

Mohu šít kůži běžným šicím strojem?

Kůži o hmotnosti oděvu můžete ušít běžným šicím strojem, ale pamatujte na tyto tipy, abyste byli efektivní:

  • Použijte koženou jehlu správné velikosti a vázanou nylonovou nit
  • Nahraďte standardní přítlačnou patku teflonovou patkou, abyste zabránili sklouznutí
  • Kůži šijte pomalu, abyste zabránili přeskakování stehů
  • Používejte dlouhé stehy, aby se jehla nezachytila ​​do kůže, pokud potřebujete šít rychle
  • Vyhněte se přišpendlování kůže, ale místo toho používejte sponky, které udrží kůži na místě a zabrání tvorbě
  • Zastřihněte šev až na polovinu celkové šířky, aby se zabránilo objemným lemům na kůži
  • Při dokončování lemu na kůži použijte dvojitý steh
  • Při dokončování kožených stehů neprošívejte zadní stehy

K čemu se jehla A 110 18 používá?

Velké velikosti jehel jako 110/18 jsou vhodné pro látky s vysokou gramáží. To je důvod, proč patří mezi velikosti pro šití kůže.

Pamatujte, že musíte získat větší jehlu, protože vaše látka bude těžší. Jehly velikosti 110/18 lze také použít pro šití džínoviny, plátna a čalounění, protože menší jehly se mohou zlomit.

Stále však musíte experimentovat se vzorkem látky. Některé materiály se mohou svraštit, pokud na to používáte jehlu příliš velkou.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, jakou velikost jehly do šicího stroje na kůži, a to může být mezi 70/10 až 110/18.

Pokud si nejste jisti, můžete také začít s 80/12. Je však nutné klást důraz na použití kožené jehly, aby nedošlo k poškození materiálu nebo zlomení jehly.