Jaká tvrdost matrace pro bolesti zad: pevná nebo měkká

Pokud vás zajímá, jaká pevnost matrace při bolestech zad, tento článek bude sdílet tipy týkající se bolestí horních, dolních a středních zad a ideální lůžka pro ně. Zjistíte také, jaká matrace může potenciálně způsobit větší bolest zad nebo ji zhoršit. Ale za prvé, jak dobře znáte hodnocení pevnosti postelí?

Než si přečtete tento článek, vezměte v úvahu tuto příručku ILD pro matrace. Porozumění ILD, zejména u pěnových postelí, vám pomůže při výběru ideální pevnosti, pokud vás bolí záda.

Jaká je nejlepší pevnost při bolestech zad?

Bolest horní části zad

Nejlepší pevnost matrace při bolestech horních zad je středně pevná , protože použití velmi tuhého lůžka nezajistí dostatečné odpružení ramen. Vyhněte se však matraci, která vás hluboce potápí, protože nebudete na rovné ploše na spaní. Pokud nejste v neutrální poloze pro spánek, může vaše hrudní oblast působit tlak, což má za následek bolest v horní části zad.

Bolest horní části zad není tak častá jako bolest dolní části zad, ale naše každodenní činnosti ji mohou způsobit. Například můžete pravidelně nosit něco příliš těžkého, jako je přetížený batoh, nebo často zvedáte něco se špatným držením těla. Nicméně použití středně pevné matrace by vám mělo zpříjemnit noci a zabránit zhoršení problému.

Bolest dolní části zad

Když si lidé stěžují na bolesti zad, je velmi pravděpodobné, že se týkají dolní části zad nebo bederní oblasti. Důvodem je, že tato oblast má větší zakřivení a špatné držení těla a pohyby ji mohou snadno ovlivnit. Takže pokud vás bolí dolní část zad, chcete matraci se střední pevností a nabízející tvarovatelnost.

Matrace, která není příliš pevná ani měkká, zabrání dalšímu nesouososti a kroucení v bederní oblasti, když si lehnete. Chcete však něco, co sleduje obrysy těla, aby se uvolnil tlak v této zakřivené části páteře. Můžete se také naučit, jak použít bederní polštář pod sebou k vyplnění mezery mezi matrací a vaším tělem.

Bolest v polovině zad

Někteří lidé pociťují bolest zad v oblasti, která není tak běžná, v jejich středních zádech. Můžete si to snadno splést jako bolest dolní části zad, ale nepohodlí je přímo pod hrudním košem a nad bederní oblastí. Pokud pocítíte bolest v oblasti zad, bylo by také nejlepší poradit se s lékařem, protože to může být způsobeno základním onemocněním.

Jakou matraci byste si tedy měli pořídit, abyste zmírnili bolest v této oblasti? Středně pevná lůžka budou těžit také pro osoby trpící bolestmi střední části zad podobně jako ty, které mají bolesti horní části zad a dolní části zad. Můžete také zvážit zónové matrace, které mají správnou pevnost a odpružení pro různé části těla.

Je na bolest zad lepší pevná nebo měkká matrace?

Pevná ani měkká matrace není lepší na bolest zad, protože nepodporují neutrální páteř. Místo toho je nejlepší postel střední až středně pevná, přičemž zvažujete také svůj typ těla a polohu ve spánku. V tomto článku o výběru správné matrace pro záda uvidíte, jak důležitá je správná pevnost.

Jak poznám, že je moje matrace příliš pevná?

Vaše matrace je příliš pevná, pokud si všimnete bolesti těla, zejména na tlakových bodech těla, jako jsou záda, ramena, boky nebo dokonce kolena. Můžete se také cítit unavení kvůli nekonzistentnímu spánku nebo si všimnete, že se celou noc hodně přehazujete a otáčíte. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak zvolit pevnost matrace, přečtěte si našeho samostatného průvodce.

Jaký typ matrace je nejlepší na bolest zad?

Při výběru matrace, která je nejlepší na bolest zad, si všimnete, že na prvním místě je pěnová postel. Důvodem je, že přicházejí v různých typech, strukturách a pevnosti, takže uživatelé mohou najít konkrétní model, který bude vyhovovat jejich potřebám a preferencím. Pěnové matrace navíc nabízejí dostatečné odpružení, které zmírňuje tlakové body na zádech a přitom udržuje páteř neutrální.

Jsou matrace z paměťové pěny špatné pro záda?

Matrace z paměťové pěny jsou ve skutečnosti dobré pro vaše záda, protože odpovídají přirozeným křivkám vašeho těla. Kromě toho nejsou příliš měkké jako jiné postele, jako jsou polštáře nebo skákací jako vnitřní matrace. Proto se můžete udržovat v podpoře, bez ohledu na typ těla nebo polohu ve spánku.

Způsobuje moje matrace bolesti zad?

Existuje mnoho proměnných a faktorů, které je třeba ověřit, proč se u vás objevují nebo se u vás objevují bolesti zad. Je lepší poradit se s lékařem, abyste zjistili jakýkoli možný důvod. Bolest zad však může být způsobena špatným držením spánku kvůli použití nevhodné matrace.

Trávíme na postelích dlouhou dobu a používáme je každou noc, takže neustálý stres a špatná podpora nakonec ovlivní naše záda. Musíte vědět, jaká matrace doplňuje váš typ těla, polohu ve spánku a další vlastnosti. Začněte kontrolou držení těla, když ležíte v posteli, abyste určili nezbytná nastavení.

Závěr

A to je vše! Tento článek vám pomohl určit, jaká pevnost matrace pro bolest zad, která je v podstatě středně pevná nebo střední. Můžete pociťovat bolest v horní části zad, dolní části zad nebo ve střední části zad, ale všem by prospěla postel, která není příliš měkká ani pevná.

Poraďte se také se svým lékařem, protože bolest zad může být známkou jiného zdravotního stavu. A pokud máte další dotazy ohledně pevnosti matrace, vyzkoušejte naši rozsáhlou znalostní základnu!