Jaká matrace je pro batolata nejlepší: 5 faktorů

Abyste věděli, jaká matrace je pro batolata nejlepší, musíte zvážit pět faktorů. Tento článek bude diskutovat o tom, proč jsou všechny tyto úvahy důležité a jak najít nejlepší typ matrace pro batolata. Zajímá vás také, kdy mohou batolata používat polštář?

Kromě toho, že zajistíte, aby vaše batole dostávala vhodnou matraci, musíte také vědět, kdy do jeho postele zavést další příslušenství. Rychle si přečtěte tuto příručku a zjistěte, co říkají odborníci na vytvoření bezpečné postele pro vaše batole.

Jaká je nejlepší matrace pro batolata?

  • Velikost

Pokud znáte velikost matrace do postýlky, je obvykle stejná jako velikost matrace pro batole. Standardní rozměry jsou 27 a 1/4 palce na šířku a 51 a ¼ palce na délku. Matraci pro batole však umístíte do rámu postele pro batolata, který nemá kolejnice a je níže k zemi ve srovnání s předchozí postýlkou, kterou vaše dítě používalo, když bylo mladší.

Získejte rozměry rámu postele, abyste zajistili, že při nastavování postele nebude kolem matrace mezera větší než dva prsty. Můžete také zvážit pořízení dvojité matrace, protože tato velikost je užitečná po delší dobu. Poté už jen musíte získat příslušný rám postele a možnost odstranit zábradlí postele.

  • Materiály

Výběr matrace pro batolata znamená, že chcete, aby byla vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, jako je pěna s vysokou hustotou nebo robustní pružinový podpůrný systém. Místo typické syntetické pěny se můžete dokonce rozhodnout pro trvanlivé a ekologické matrace, jako jsou latexové postele. Kromě toho nezapomeňte, že batolata budou chtít něco měkčího než matrace používané kojenci, které jsou velmi pevné.

Znáte Saatvu? Tato značka má matraci Saatva Youth, kterou speciálně navrhla pro bezpečnost a pohodlí dětí využívajících různé materiály. Je dokonce otočný, aby jej mohly používat děti od 3 do 12 let.

  • Bezpečnost

Matrace pro batolata by měla být vyrobena nejen z odolných materiálů, ale musí mít také certifikace, které prokazují bezpečnost její celkové konstrukce. Kromě toho by neměl obsahovat škodlivé chemikálie a celková struktura nepředstavuje žádné bezpečnostní problémy. To je důvod, proč je hypoalergenní Saatva Youth nejlepší matrace pro batolata, protože používá netoxickou antimikrobiální úpravu, přírodní zpomalovač hoření a pěna je dokonce certifikovaná CertiPUR-US, aby byla zaručena jejich zdravost.

  • Snadné čištění

Udržování matrace v čistotě je zásadní, protože nechcete podporovat hromadění a růst mikrobů v posteli vašeho batole. Proto je vždy užitečné zkontrolovat, zda je matrace pro batolata vodotěsná a navržená tak, aby byla omyvatelná pro rychlé čištění. Opět se zde ukazuje, že Saatva Youth vyrábí vynikající matraci pro batolata, protože má nejen voděodolnou úpravu, ale také má uvnitř vodotěsnou bariéru pro ochranu před bakteriemi a plísněmi.

  • Pohodlí a podpora

Střední matrace by byla ideální pro batole, protože pomůže udržet správné vyrovnání páteře. Vaše dítě se však bude s touto úrovní pevnosti stále cítit pohodlně, protože ve srovnání s dětskou matrací nabízí odpružení. Kromě toho nezapomeňte zkontrolovat, zda je dětská postel měkká a prodyšná pro pokožku, aby se vaše dítě nemuselo cítit nepříjemně a horko po celou noc.

Jaký typ matrace je pro batole nejlepší?

Innerspring

Innerspring matrace je ideální, zejména pro batolata, kterým je rychle horko. Tento typ lze také snadno najít a má nižší ceny ve srovnání s jinými postelemi.

Pěna

Je nepravděpodobné, že byste měli matraci pro batolata vyrobenou z paměťové pěny, protože je příliš přizpůsobivá a představuje riziko udušení. Místo toho najdete batolata z polypěnové nebo latexové pěny, ale zkontrolujte jejich certifikace chemické bezpečnosti.

Hybridní

Jeden z nejlepších typů batohů pro batolata je hybridní, protože kombinuje prodyšnost vnitřní pružiny a podporu pěnové postele. Hybridní matrace jsou však velmi drahé.

Jak silná by měla být matrace pro batole?

Matrace pro batolata by měla mít tloušťku 5 až 8 palců, aby poskytovala pohodlný polstrovaný povrch a zároveň zajišťovala, že je stále nízký profil pro bezpečnost vašeho dítěte.

Jak pevná by měla být matrace pro batole?

Ideální pevnost matrace pro batole je střední až středně pevná. Tato úroveň pevnosti je vhodná pro podporu vývoje těla vašeho dítěte a zajištění správného zarovnání páteře. Pro lepší pohodlí je však o něco odpruženější než pevná dětská matrace.

Zde je vše, co potřebujete vědět o středně pevné posteli, pokud tento typ neznáte.

Potřebují batolata speciální matraci?

Batolata potřebují konkrétní matraci vhodnou pro jejich vyvíjející se tělo a nebudou podporovat žádné nepřirozené zakřivení páteře. Materiály by také neměly představovat žádná rizika nebo zdravotní rizika, která by vedla ke zranění, podráždění a alergiím. Můžete si přečíst tuto příručku o tom, jakou velikost matrace se hodí pro batole, abyste se dozvěděli více o nastavení bezpečného prostředí pro spaní pro vaše dítě.

Závěr

A to je vše! Právě jsme odpověděli, jaká matrace je pro batolata nejlepší, a je možné ji najít zvážením pěti faktorů. Jsou to velikost matrace, materiály, bezpečnost, snadné čištění a pohodlí a podpora.

Také chcete, aby správně sedělo na rám, a pevnost je střední s tloušťkou mezi 5 až 8 palců. A pokud máte náhodou mladší dítě, můžete si přečíst tento samostatný návod, jak vybrat dětskou matraci.