Jaká látka se používá pro svatební závěsy: Nejlepší 4

Zvažte čtyři materiály, abyste věděli, jaká látka se používá pro svatební závěsy. Poté projdeme nejlepší látky jednu po druhé, abychom vám pomohli rozhodnout, které si pořídit.

Jsou to šifon, tyl, organza a satén. Budeme si také povídat o tom, jak roušky látky a také o využití roušky na svatbách.

Když už mluvíme o tom, doporučujeme vám, abyste se naučili, jak ozdobit svatební oblouk látkou. Tento tutoriál se také dotkl tipů týkajících se roušky.

Jaká látka je vhodná pro svatební závěsy a proč?

Šifonová látka

Jednou z nejlepších látek pro svatební závěsy je šifonový materiál. Šifon patří dokonce mezi nejoblíbenější látky, které na svatbách uvidíte, ať už v dekorech nebo róbách.

Šifon je vhodný k zařazování, protože drží svou strukturu a přitom je stále upravitelný. Je také průhledná a lehce třpytivá, takže je atraktivní pro zdobení oblouků a dalších detailů v místě svatby.

Existují však různé typy šifonových látek a dokonce existuje bavlněný šifon, který má matnější povrch, pokud dáváte přednost tomuto vzhledu na svatbu. Jedinou potenciální nevýhodou šifonu pro svatební závěsy je to, že se snadno třepí a zachytává, takže při manipulaci s ním buďte opatrní.

Tylová látka

Tylovou látku často uvidíte na svatbách, protože je to materiál používaný pro svatební závoje. Nejběžnějším typem je polyester-nylonový tyl pro svatební závoje, protože se dobře zakrývá pro elegantní pohyb nevěsty.

Díky splývavosti a jemnosti tylové látky je také ideální pro svatební závěsy. Je měkká a hladká a můžete si vybrat od průhledné po neprůhlednou, aby odpovídala vašemu aranžmá.

Tyl se také často kombinuje s květinami nebo se používá jako mašle při zdobení místa svatby. A pokud jste si všimli, že svatební design vypadá plochý, s tylem se snadno manipuluje a zakrývá ho pro objem.

Organzová látka

Svatební závěsy jsou snazší, pokud je materiál lehký. Vynikající tkaninou s touto charakteristikou je organza, která může být vyrobena z nylonu, polyesteru nebo dokonce hedvábí.

Organza se často používá jako dekorační látka pro svou průsvitnost a mírný lesk. Díky tomu je ideální ke kombinaci s jinými materiály i pro svatební závěsy.

V závislosti na požadovaných vlastnostech si můžete vybrat také z různých materiálů organzy, jako je křišťál, drcená, zrcadlová nebo broková organza. Některé mají ostrý závěs, zajímavé vzory nebo dokonce barvy připomínající západ slunce nebo polární záři.

Saténová látka

Saténová látka je široký pojem, protože satén není textil sám o sobě. Místo toho se odkazuje na tkaní charakteristiku materiálu.

S ohledem na to je saténová látka měkká a lesklá látka, která by se díky vláknům také dobře zakrývala. To je důvod, proč je satén oblíbený pro šaty a dokonce i látky, které potřebují dobře viset.

Satén je vhodný pro svatební závěsy, protože je poměrně odolný, aniž by se mačkal. Tímto způsobem bude závěs vypadat perfektně po celý den.

Co je zavěšování na svatbě?

Zavěšování na svatbu znamená strategické zavěšování nebo zdobení látkou a textiliemi, jako je šifon a tyl, aby hostina vypadala éteričtěji a luxusněji. Nejoblíbenějším svatebním závěsem je nechat látku zavěsit stěny.

To by mohlo skrýt některé nedokonalosti v oblasti a také by místo mohlo vypadat luxusněji. Tkaniny lze také zavěsit jako panely od stropu k podlaze, zvláště když je prostor příliš velký.

Můžete udělat oblast intimnější a elegantnější, zvláště pokud jsou stropy velmi vysoké. Svatební závěsy lze také nalézt jako pozadí ve velkých prostorách kolem recepce nebo jednoduše skrýt inženýrské sítě a okna, která budou v prostředí vypadat nepatřičně.

Jak zahalujete svatební látku?

Následující kroky jsou pro zastřešení stropu na svatbu:

 • Zkontrolujte, zda již ve stropě nejsou šrouby, které můžete použít k překrytí tkaninou, a podle potřeby přidejte další
 • Pokud jste omezeni přidáváním hardwaru ke stropu, zvažte drát přes střed stropu a zavěste jej ke koncům na každé straně do podlahy podobně jako stan< /li>
 • Přidejte materiál přes drát a podle toho manipulujte se závěsem
 • Použijte zavírací špendlíky k zajištění a provedení nezbytných úprav látky
 • Bylo by pro vás užitečné znát různé techniky zdobení, zejména pokud hledáte místo pro svatbu pro podnikání.

  Kolik tylu potřebujete na svatební oblouk?

  Tyl je nejčastěji používaným materiálem pro svatební oblouky kvůli jeho tvarovatelnosti, designu a struktuře. Zde je návod, jak vypočítat množství materiálu, které budete na svatební oblouk potřebovat:

 • Určete, kam dáte tyl na svatební oblouk
 • Na tradiční svatební oblouk obvykle postačí 10 yardů tylu, ale musíte vzít v úvahu také nějaký materiál navíc na obou stranách uličky
 • Tyl zastřihněte na šířku asi 24 palců, aby po sbalení nevypadal příliš objemně
 • Závěr

  A to je vše! Právě jsme zjistili, jaká látka se používá pro svatební závěsy, a odhalili jsme čtyři nejlepší materiály, které je třeba zvážit.

  Jsou to šifonové, tylové, organzové a saténové látky. Všechny jsou dostatečně lehké, aby dosáhly nádherného splývavého vzhledu, ale stále jsou dostatečně tvarovatelné, pokud chcete nějakou strukturu svatebního závěsu.

  Doufáme, že to pomůže; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.