Jaká je teplota C na ohřívači vody? 3 faktory, které to ovlivňují!

Jaká je nastavená teplota C na ohřívači vody? Nastavení C na termostatu ohřívače vody odpovídá 140 až 150 stupňům. Teplota se liší v závislosti na značce a modelu ohřívače vody, který máte. Nicméně standardní hodnota teploty nastavení C v ohřívačích vody je 150 stupňů.

Pořídili jste si nedávno do vaší domácnosti nové topení? Jste ve spotřebiči noví? Můžete vidět některé indikátory, jako jsou písmena na termostatu, a nevíte, co tato písmena znamenají. Nebojte se, protože jsem vás všechny připravil. Tento článek bude diskutovat o všech nastaveních teploty v termostatu ohřívače vody, kde se používá a jak upravit teplotu tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Takže se pohodlně usaďte, odpočiňte si a čtěte až do konce tohoto článku.

Kontrola nastavení teploty ohřívače vody

Některé ohřívače vody mají na termostatu štítky, které říkají přesné nastavení teploty, kterou chcete, ale některé ne. Ten je obvykle označen písmeny, která odpovídají různým teplotním úrovním. Pokud tedy chcete zkontrolovat teplotu vody, vezměte si šálek a kuchyňský teploměr, abyste změřili její teplotu. Nechte ohřívač vody hodinu stát bez použití a otočte kohoutkem nejblíže k ohřívači. Nechte vodu téct alespoň minutu. Má zajistit, aby teplota vody byla na maximu. Naplňte šálek vodou z kohoutku a ponořte varný teploměr, abyste zjistili teplotu. Pojďme vědět, jaká je nastavená teplota C na ohřívači vody!

Nastavení teploty na plynovém ohřívači vody

Jak jsem uvedl výše, v termostatu jsou indikátory nastavení teploty označené písmeny. Co tato písmena znamenají? Většina ohřívačů vody tohoto typu jsou plynové ohřívače vody. Obvykle mají knoflíkový regulátor teploty označený písmeny. Pojďme zjistit, co každé nastavení znamená.

Ve většině případů mají štítky nízké nebo teplé, což odpovídá 80 až 90 stupňům, horké nebo někdy označené jako trojúhelník, který odpovídá 20 stupňům. Písmena A, B a C jsou následující, což znamená a30, 40 a 50 stupňů. Nejvyšší nastavení teploty je velmi horké a dosahuje až 180 stupňů. Některé plynové ohřívače vody mohou mít na sobě označení „Dovolená“; neohřívá vodu. Místo toho udržuje zapalovací zapalovač uvnitř ohřívače zapálený.

Pokud vás tedy zajímá, jaká teplota je nastavena na ohřívač vody C, může to odpovídat buď 140 nebo 150 stupňům v závislosti na modelu a typu ohřívače vody, který používáte. Někteří používají toto nastavení pro dezinfekci potrubí a dalších spotřebičů, které používají horkou vodu, ale doporučuji vám použít 30 stupňů nebo nastavení A, pokud chcete, aby byly věci snesitelné ručně. Někteří z vás si jistě kladou otázku, jaká je správná teplota pro použití. No, podle mého názoru je 150 stupňů pro ohřívač vody určitě příliš horké, protože to může způsobit opaření ohřívače vody. Tato teplota může být pro děti příliš vysoká. Zatímco dobrých 130 stupňů může být pro vaši rodinu tak akorát, protože bakterie při této teplotě nemohou přežít.

Faktory, které ovlivňují teplotu vody

Mohou nastat případy, kdy jste nedosáhli správné teploty, ale měli jste správné nastavení teploty kvůli některým faktorům, které mohou ovlivnit teplotu vody. Některé faktory zahrnují vzdálenost kohoutku od ohřívače, uspořádání trubek a stav vašeho systému ohřívače vody. U každého z těchto tří byste si měli být vědomi toho, jak ovlivňují teplotu vody.

#1. Vzdálenost od topné jednotky

Prvním faktorem, který máme na seznamu, je vzdálenost kohoutku od ohřívače vody. Jak to ovlivňuje teplotu vody? Čím delší jsou trubky, tím déle musí cestovat od ohřívače vody ke kohoutku, kde je voda potřeba. Někdy mohou podzemní potrubí vystavit vedení pod zemí zimním podmínkám pokrytým sněhem, čímž se teplá voda ochladí.

#2. Uspořádání potrubí

Dalším faktorem, který ovlivňuje teplotu vody, je uspořádání potrubí ve vašem domě. Tento faktor ovlivňuje teplotu vody zejména v případě, že máte velké místo, kde možná budete muset hledat systém recirkulace vody. Pokud tak učiníte, zkrátí se čas, který voda urazí potrubím, a také můžete ušetřit energii a zdroje. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit horkovodní potrubí.

#3. Stav ohřívače vody

Po všech těch úpravách v termostatu vám stále nedává správnou teplotu, kterou potřebujete. Zkuste zkontrolovat stav ohřívačů vody. Problém může být v samotném ohřívači vody. Možná budete muset vyměnit topné těleso nebo termostat. Váš ohřívač vody však potřebuje opravu.

Je to obal!

Zatímco většina z vás neví, jaká teplota je C nastavená na ohřívači vody, po přečtení tohoto článku jsem si jist, že nyní znáte několik nastavení označených na vašem termostatu. Pokud však chcete, aby se váš ohřívač nepřehříval, doporučuji ho udržovat na 130 stupních nebo nastavení A. Toto nastavení vám doporučuji použít, aby se bakterie nedostaly do vody. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak otestovat termostat ohřívače vody a jak nastavit termostat ohřívače.