Jaká je příchuť svatebního dortu: 4 nejlepší možnosti příchutě

Pokud vás zajímá, jaká příchuť je svatební dort, je lepší znát čtyři nejlepší varianty příchutí, které se na svatbách běžně vyžadují. Pomůžeme vám také vybrat příchuť svatebního dortu pro váš výjimečný den.

A když už jsme u dortů, možná byste se také rádi naučili zdobit svatební dort? Ozdoby nejsou jen pro estetiku, ale dekory dortu by měly také zvýraznit chuť tohoto klasického svatebního dezertu.

Jaká je tradiční příchuť svatebního dortu: 4 nejoblíbenější příchutě

 • Vanilkový svatební dort

Jednou z nejoblíbenějších příchutí svatebního dortu je vanilka. Většina lidí by také předpokládala, že klasický bílý svatební dort je na pohled vanilkový.

S vanilkovým svatebním dortem nikdy neuděláte chybu, protože existuje důvod, proč je to nejlepší a nejoblíbenější volba pro svatby. Vanilka je jemná a aromatická chuť, kterou si vychutná většina lidí, dokonce i ti, kteří nejsou prohlášeni za mlsné.

Ke svatební estetice se hodí i klasická bílá barva vanilkového svatebního dortu. Koneckonců, nebylo by překvapivé, ukousnout plátek bílého svatebního dortu a chuť není vanilková?

 • Mandlový svatební dort

Další možností příchuti svatebního dortu je mandle. Když se zeptáte v pekárnách, zjistíte, že mandle patří mezi často žádané příchutě pro ikonický svatební dezert.

Mandlový dort je neuvěřitelně všestranný, což znamená, že pár může svůj svatební dort snadno upravit. Třeba váš partner miluje slaný karamel nebo si myslíte, že by vaši hosté měli rádi ovocnou náplň na váš svatební dort.

Dále, víte, že se také často kombinuje mandle a vanilka? Pokud tedy uvidíte svatební dort s bílými patry, je velká šance, že je to vanilkový mandlový.

 • Citrónový svatební dort

Někteří lidé nemají rádi smetanovou a sladkou sladkou chuť dortů. Takže pokud chcete pro svůj svatební dort kyselý dav, odpověď je citron.

Citronové svatební dorty jsou pro letní svatby neuvěřitelně uspokojivé. Jsou osvěžující se správnou sladkostí do teplého počasí.

Pak si můžete promluvit se svým pekařem o tom, jakou náplň byste si přáli pro svůj citrónový svatební dort. Nebylo by nádherné po krájení bílého svatebního dortu pokukovat po zlatožluté houbě?

 • Čokoládový svatební dort

Svatba je významná událost, což znamená, že každý si zaslouží něco dekadentního, i když jen na tento den. Pokud držíte dietu, svatební den by měl být záminkou k uspokojení vašich chutí na čokoládu.

Zatímco vanilka je klasickým svatebním dortem, uvidíte, že více párů v dnešní době volí požitkářský čokoládový svatební dort. Nemusí to být ani čistě hnědé, protože pekárny jsou stále kreativnější při navrhování patrových dortů vhodných na svatbu.

Pokud jste fanouškem bílé čokolády a chcete zachovat bílou estetiku, stejně uspokojivé jsou i svatební dorty z bílé čokolády. Můžete mít květiny a ovoce jako dekorace, aby lépe vyhovovaly vašemu svatebnímu tématu.

Jaká je nejčastější příchuť svatebního dortu?

Nejběžnější příchutí svatebního dortu je vanilka pro svou klasickou bílou barvu a příjemnou sladkou chuť. Většina lidí by si pochutnala na plátku ve srovnání s jinými příchutěmi, které někteří považují za „příliš sladké“.

Kromě toho je bílá stále nejlepší volbou pro svatební témata, včetně klasických svatebních prvků, jako jsou svatební šaty a svatební dort. Ale jak roky plynou, další příchutě, jako je červený samet a čokoláda, jsou také oblíbené pro svatební dorty.

Na recepcích najdete plátky bílých tvarohových dortů s červenými sametovými dorty nebo dokonce dekadentní čokoládové dorty. A pokud nechcete, aby tyto špičkové chutě došly, zvláště během hlavní sezóny, uvědomte si, kdy si svatební dort objednat.

Jaká příchuť dortu je nejlepší pro svatby?

Abychom vám pomohli rozhodnout se, jakou příchuť svatebního dortu na svatbu pořídit, zvažte následující:

 • Promluvte si se svým partnerem a najděte příchuť svatebního dortu, kterou budete oba milovat
 • Zvažte čas, roční období a místo konání svatby; některé příchutě dortů jsou jemnější než jiné, zvláště pokud je horko nebo je venku delší dobu
 • Pokud nemáte jiné dezerty, použijte klasické příchutě svatebních dortů, které potěší většinu hostů.
 • Obraťte se v pekárně, abyste se ujistili, že budete mít čas a rozpočet na požadovaný dort
 • Rozhodněte se pro příchuť dortu s texturou, kterou chcete; je to vaše svatba, takže byste si dort měli opravdu užít
 • Vyberte si svatební dort, který se hodí k estetice vašeho svatebního tématu
 • Jak chutná svatební dort jako svatební?

  Přemýšlíte někdy nad tím, čím vám konkrétní dort připomíná svatební dort? Při pomyšlení na svatební dort si samozřejmě představíte něco hutného s vanilkovou nebo mandlovou chutí.

  Kousnutí je v ústech jemné s minimálním drobením. Existuje také hladká poleva, která může mít citrónový nádech.

  Závěr

  Sbíhají vám z tohoto seznamu sliny? Právě jsme zjistili, jakou příchuť má svatební dort, který může být vanilkový, mandlový, citrónový nebo čokoládový.

  Nejoblíbenější příchutí je vanilka, ale oblibu na svatebních dortech si získává i čokoláda a červený samet. A pokud si představíte chuť svatebního dortu, vaše mysl vás obvykle provede vanilkově citrónovou chutí s hutným dortem a jemnou drobenkou.