Jaká je nejlepší teplota pro lednici na víno? 2 druhy lednice na víno!

Nyní, když jste již získali chladničku na víno, byste chtěli vědět, jaká je nejlepší teplota pro chladničku na víno. Má to chladit nebo uchovávat lahve? Někteří lidé mají tendenci nastavovat teplotu na nejnižší úroveň, protože neznají vhodnou teplotu pro své láhve vína.

Ale poté, co zjistili, že některá vína se kazí, si uvědomují, že pro každý typ vína existuje vhodná teplota při skladování každého druhu vína.

To může být matoucí, ale nebojte se, protože v této příručce budete vědět vše o skladování těchto drahých lahví.

Existuje mnoho dalších věcí, které byste o tom měli vědět. Takže bez dalších okolků začněme!

Ideální teplota pro skladování vína

Opravdu všechno může vydržet různé teploty. A to samé platí pro víno.

Různé druhy vína vyžadují při podávání různé teploty. Například červené víno vyjadřuje svou vůni a chuť při vysoké teplotě. Růžová, šumivá a bílá vína se naopak nejlépe podávají studená. To je řečeno, lidé jsou často zmateni, jaká je správná teplota pro každou láhev.

Ale je to velmi jednoduché. Vzpomeňte si na ty další sklepy, které obvykle najdete ve starém sídle nebo v suterénu, ale nejsou navrženy s oddělenými komorami pro každý druh vína. Stejně tak tyto komory nemají různé teploty.

To znamená, že jsou pouze obsaženy v úložišti se stejnou teplotou. Můžete skladovat všechny druhy vína při podobné teplotě asi 55 ° F. Jinými slovy, pokud plánujete uskladnit svá vína uvnitř vinotéky, můžete si pochutnat na jakémkoli druhu, ať už červeném nebo bílém.

To je možné, i když investujete do chladicí jednotky. Je to proto, že má dostatečnou kapacitu pro uložení všech vašich lahví vína. Jiné je to však s podáváním vína. Důvodem je, že teplota podávání každého druhu vína se také liší, stejně jako se liší teplota skladování.

2 typy chladničky na víno Ideální teplota

Ideální teplota pro každou chladničku na víno bude záviset na konkrétním účelu tohoto spotřebiče. Buďto byste chtěli udržet své víno při teplotě porce, nebo pokud jej hodláte použít při skladování vína.

#1. Jedna zóna

Pokud máte jednozónovou chladničku, je pro ni ideální teplota asi 55 ° F. Pamatujte, že je to ideální teplota pro skladování. Od tohoto bodu by bylo snadné buď zahřát nebo vychladit láhev vína, podle toho, jak si to užijete.

Pokud ale hodláte uchovávat láhve vína na jejich servírovací teplotě, můžete nastavit teplotu vyšší nebo nižší podle toho, jak chcete víno pít.

#2. Duální zóna

Univerzálnějším typem lednice je dvouzónová. Můžete jej použít jak k uchovávání a chlazení, tak i k ohřívání lahví vína pouze v jednom spotřebiči. U většiny dvouzónových chladniček na víno budete muset nastavit jeden oddíl o něco tepleji než druhý.

Pamatujte, že to není obecné pravidlo. V příručce se dozvíte více podrobností o tom, který byt by měl být nastaven na teplejší a který může nabídnout maximální teplotu mezi těmito dvěma zónami.

Jednu zónu můžete nastavit na přibližně 55 ° F, skladovací teplotu a druhou na servírovací teplotu. Pokud chcete vypít své červené víno, můžete pár hodin před pitím pohnout nahoru a prohřát láhev vína.

Pokud ale dáváte přednost pití bílého vína, můžete jednu zónu chladničky nastavit na skladovací teplotu a druhou zónu nastavit na teplotu podávání, která je obecně nižší. Totéž platí pro červená vína; přesuňte bitvu několik hodin, než ji podáte.

Odpovídajícím způsobem, pokud si pochutnáváte na bílém i červeném víně, můžete při oddělení nápojů pro bílé víno nastavit teplotu nižší nebo vyšší než je obvyklá teplota.

Teplota musí být asi 52 ° F pro bílé víno a pro vaše červené víno by měla být kolem 58 ° F. Tyto teploty jsou dobrým průměrem jak pro ukládání, tak pro udržování bitev v blízkosti jejich obslužné teploty.

Jaká je nejlepší teplota pro nastavení vaší chladničky na víno?

Jaká je tedy nejlepší teplota pro lednici na víno? Nejlepší teplota pro skladování červeného vína by se měla pohybovat od 50 ° F do 65 ° F. Druhá zóna by měla být nastavena na asi 45 ° F až 50 ° F pro bílá vína. Je dobré mít dvouzónovou chladničku na víno, protože správa teploty pro různá vína je pohodlnější.

Je to zábal!

Pokud jde o chlazení a skladování vína, je to spíše umění než věda. Měli byste vědět, jaká je nejlepší teplota lednice na víno. Výše uvedené informace poskytují ideální teplotu, ale můžete si to vyzkoušet sami a zjistit, co vám bude nejlépe vyhovovat.

To znamená, že nejlepší teplota bude stále záviset na tom, jak rádi pijete víno. Podle toho můžete upravit teplotu chladničky na víno.

Pamatujte však, že pokud víno skladujete delší dobu, je nejlepší nastavit teplotu asi na 55 ° F.