Jaká je nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním? Užitečný průvodce

Tento článek zdůrazní, jaká je nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním. Jednou z charakteristik ideálního materiálu odolného vůči plísním pro sádrokartonové desky jsou materiály bez organického podkladu.

Použijte nepapírový materiál, jako je sklolaminát, abyste zajistili, že nepozvete plíseň.

Tento článek nastiňuje několik bodů týkajících se plísní, sádrokartonu a ochranných opatření. Pokud se chcete dozvědět více o sádrokartonu a plísních, přečtěte si tento článek až do konce!

Písně a sádrokarton

Plíseň je záludná. Může se dostat i do těch nejhůře přístupných míst vašeho domova, protože spóry plísní jsou všude.

Poté se tyto spory plísní usadí na vašich površích, zvláště pokud jsou bohaté na vlhkost. Dalším důvodem růstu plísní na nepřístupných místech je zdroj potravy.

U standardních sádrokartonových desek slouží jejich papírový podklad jako zdroj potravy pro plísně. Spojte to s vlhkostí a dostanete kontaminaci plísní.

Také nepřístupnost (za zdí) pomáhá při množení plísní, protože jsou hůře odhalitelné. Zde je článek, který popisuje, jak identifikovat plíseň za zdí, pokud ji potřebujete.

Sádrokartonové desky jsou široce používány při stavbě domů. V tomto článku se dozvíte o nejlepší sádrokartonové desce odolné proti plísním na trhu.

Proč zvolit sádrokartonové desky odolné proti plísním?

Jak již bylo zmíněno výše, plíseň je ošemetný problém domácnosti. Někdy si svého problému s plísní nevšimnete, dokud není příliš pozdě.

Nedetekované poškození vodou obvykle vede k nenápadnému růstu plísní. Zde je článek, který vám může pomoci odhalit poškození vodou dříve, než se změní v kontaminaci plísní.

Už jen z důvodu poškození vodou by bylo nejlepší zvolit materiály odolné proti plísním. Pokud pomocí těchto předmětů ochráníte svůj domov před problémem s plísněmi, váš dům vydrží déle.

Jsou materiály odolné proti plísním bezpečné?

Většina sádrokartonových desek odolných vůči plísním je bezpečná. Stále však musíte být odpovědným spotřebitelem a udělat si průzkum.

Některé sádrokartonové desky odolné proti plísním používají k ochraně před plísněmi toxické materiály. I když vás chrání před plísněmi, může pro vaši rodinu představovat další zdravotní problémy.

Na co je třeba myslet při výběru materiálů

Drahý materiál nemusí být nutně ten nejlepší pro tuto práci. Při výběru sádrokartonu odolného vůči plísním pro váš domov musíte zvážit několik faktorů.

Nejprve zvažte svou polohu. Poté zkontrolujte, zda je váš materiál kompatibilní s počasím vašeho domova – ať už je vlhký nebo ne.

Dalším faktorem, který byste měli zvážit, je to, jak celý systém odvodňuje a vysychá. Navzdory výběru materiálu odolného vůči plísním musíte stále dodržovat opatření k prevenci plísní.

Tipy pro prevenci plísní

Jedním ze základních opatření prevence plísní je zamezení úniku. Způsob, jak chránit svůj domov před nežádoucími úniky, je údržba střechy.

Vaše střecha je první formou obrany proti drsným živlům a ty jsou vystaveny poškození vodou a růstu plísní. Proto musíte zkontrolovat střechu před a po velké bouři.

Dalším tipem je utěsnit okna. Těsnění vašich oken je také vystaveno povětrnostním vlivům; je také důležité věnovat jim pozornost.

Pokud je těsnění vašeho okna rozbité, může se dovnitř dostat vnější voda z deště nebo okapů. To by ovlivnilo jak vaše okna, tak přilehlé stěny.

Později by tyto formy poškození vodou vedly ke kontaminaci plísní. Proto je důležité pamatovat na tato ochranná opatření.

Nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním

Právě teď by nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním měla mít sádrokartonovou desku bez papíru. To, nebo si můžete vybrat sádrokartonové desky s voděodolným sádrovláknitým panelem nebo stěnovou deskou.

Výše uvedené vlastnosti ochrání vaši sádrokartonovou desku před plísní a vlhkostí ve srovnání s běžnou sádrokartonovou stěnou s papírem. Výhodou běžné sádrokartonové desky je, že je lehká, ale papír může sloužit jako zdroj potravy k plísni.

Pokud máte problém vybrat si mezi nepapírovým povrchem nebo sklolaminátem, doporučujeme to druhé. Sklolaminát neobsahuje žádný organický materiál, který by mohl sloužit jako zdroj potravy pro plísně.

Nejlepší značky sádrokartonových desek odolných vůči plísním na trhu jsou právě DensArmor Plus a Humitek. Pokud však tyto nejsou přístupné, můžete místo toho vyzkoušet sádrokartonové desky USG Sheetrock Mold Tough.

Upozornění

Použití takových materiálů by snížilo vaše šance na kontaminaci plísní, ale zcela tomu nezabrání. Stále musíte být zodpovědní a seznámit se s postupy prevence plísní.

Pro dodatečnou ochranu použijte kromě sádrokartonu jiné materiály odolné proti plísním. I když se ujistěte, že ty, které používáte, jsou vzájemně kompatibilní.

Průvodce instalací

Instalace pro sádrokartonové desky odolné proti plísním je podobná jako u standardního. Nejprve se sádrokartonové panely přibijí na rám.

Poté musíte spoje mezi panely přelepit sádrokartonovou páskou. Po překrytí spáry přetřete lepicí hmotou několika druhy.

Ujistěte se, že po každém nátěru povrch přebrousíte. Po instalaci sádrokartonových panelů přibijte obložení a soklové lišty na instalované desky.

Poté natřete a dokončete povrch pomocí základního nátěru na stěny a barvy odolné proti plísním.

Závěr

Doufáme, že tento článek o tom, jaká je nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním, dokázal odpovědět na vaše otázky týkající se kontaminace plísní a sádrokartonu. Pamatujte však na varování, která jsme uvedli ohledně jeho použití a opatření k prevenci plísní.