Jaká barva záclon se hodí k hnědé pohovce nejlépe

Možná se sami sebe ptáte: „Jaká barva závěsů se nejlépe hodí k hnědé pohovce?“ Bílá, šedá, čistě hnědá a různé odstíny modré jsou jen některé z mnoha barevných závěsů, které se hodí k vaší hnědé pohovce. Možná zjistíte, že hledání dokonalého páru barevných závěsů, které by odpovídaly vašemu hnědému nábytku, bude trochu náročné.

Někdy je dokonalá barevná záclona přesně tou dekorací, kterou potřebujete k rozzáření místnosti. A vybrat si, jakou barvu závěsů se hodí k hnědé pohovce, je relativně snadné, pokud to řeknu sám. Ve skutečnosti jsou možnosti mnohem širší, než byste čekali.

Odpovídající barvy

Pokud chcete esteticky příjemný design obývacího pokoje nebo domácího interiéru, je nutné se předem rozhodnout pro barevné schéma. Nejde totiž jen o vaše závěsy a pohovky. Vaše předem vybraná barevná paleta by měla místnost spojit, počínaje několika drobnými detaily až po velké dekorace místnosti.

Jak tedy přesně návrháři míchají a spojují tisíce různých odstínů, tónů a odstínů?

Prvním krokem je podívat se na vaše barevné kolo. Pravděpodobně jste se už v mateřské škole naučili základy, jako jsou základní, střední nebo terciární barvy. Ale kromě různých kategorií barev by vám barevné kolečko mělo umět říct akcent a doplňkové odstíny zvoleného odstínu.

Výběr závěsu

Závěsy jsou skvělým způsobem, jak přidat luxus do každého domova, zejména do obývacího pokoje. Je to elegantní a stylová taktika interiérového designu, jak zablokovat horko během horkých letních odpolední nebo zůstat v teple během chladného zimního rána.

Jakkoli jsou záclony v návrzích domácích interiérů pohodlné, nemůžete jednoduše přes okna přehodit náhodný svazek závěsů a doufat v to nejlepší. Alespoň ne, pokud chcete dosáhnout relativně stylově vypadajícího interiéru.

Pohodlně si můžete vybrat ze stovek vzorů záclon. Můžete se rozhodnout pro ty s plnými barvami, světlými vzory, výraznými vzory a mnoha dalšími. Ale právě teď se pojďme podívat na to, jaká barevná záclona se nejlépe hodí k vaší hnědé pohovce.

1. Bavlna bílá 

Je zřejmé, že pokud chcete, aby tato krásná hnědá pohovka vynikla, zavěšení páru ostrých bílých závěsů na pozadí může dokonale doplnit její svěží barvu. Může pomoci vytvořit teplejší design interiéru díky jemné kontrastní barvě mezi hnědou a bílou.

2. Vesmírně šedá

Pravděpodobně se ptáte, jak se proboha na tomto seznamu dostala šedá na místo, že? Nemusí být snadné si to představit, ale buďte si jisti, šedá spárovaná se zemitou barvou může pomoci vytvořit docela relaxační prostor. Nezapomeňte vyzkoušet různé odstíny šedé, abyste věděli, která se hodí k odstínu hnědé vaší pohovky.

3. Velvet Teal

Dalším neobvyklým názorem jsou modrozelené závěsy doplňující hnědé pohovky. Ale navzdory nepravděpodobnému párování je modrá ve skutečnosti spíše elegantní doplňková barva hnědé v barevném kole. Hluboké sametové tyrkysové závěsy se skvěle hodí do místností s bílými stěnami a velkými okny, které dovnitř propouštějí hodně světla.

Ujistěte se, že tyto tmavší barvy spárujete se světlým prostředím obývacího pokoje. Snažte se je nevěšet na místa se slabým osvětlením, protože můžete skončit s ponurou atmosférou.

4. Průzračně hnědá

Slyšeli jste někdy o monochromatickém barevném schématu? Ne? Měli byste vědět, že je to fantastický způsob, jak začlenit různé odstíny vaší oblíbené barvy do jediného designu. Pokud jste velkým fanouškem hnědé nebo pravděpodobně jen milujete zemitou atmosféru, kterou váš obývací pokoj dodává, rádi byste věděli, že stejnou atmosféru můžete přenést i na vaše závěsy.

Pohrajte si s různými odstíny hnědé, které kontrastují s vaším gaučem. Pokud máte například tmavě hnědou koženou pohovku, můžete se rozhodnout pro průhledný hnědý závěs. Tenčí závěsy umožní pronikání více světla do místnosti a zjemní různé odstíny hnědé.

5. Krém

Krém je další alternativou k bílým závěsům. Pokud se cítíte trochu dobrodružně, zkuste pověsit lehce vzorované krémové závěsy. Dodá vašemu obývacímu pokoji více charakteru oproti použití obyčejných bílých nebo krémových závěsů.

6. Vzorované neutrální barvy

Kdo řekl něco o tom, že šedá, černá, bílá, béžová a krémová jsou nudné? Změňte svá neutrální barevná schémata s texturovanými nebo vzorovanými neutrálními barvami na závěsy. Ať už se jedná o hnědou až bílou nebo krémovou texturu s černými závěsy, existuje spousta designů, díky kterým bude váš obývací pokoj vypadat jasně, čistě a uvolněně.

To je perfektní, pokud vám není příjemné začlenit do vašeho prostoru příliš mnoho zářivých barev. Krémové a smíšené neutrální barvy ve vašich záclonách mohou také dodat vašemu obývacímu pokoji jedinečný charakter.

7. Zelená

Pokud vás naprosto uchvátila vynikající barevná kombinace inspirovaná přírodou, pak je pro vás pár zelených závěsů ideální. Jen se ujistěte, že je visíte na světlejší stěně, jako je krémová nebo bílá. Přidejte několik bílých akcentů, jako je umístění rostlin do bílých květináčů.

V souhrnu

Nemusíte se držet hnědo-bílo-černého barevného schématu, jen abyste místnost spojili. Pohovky jsou ústředním bodem vašeho obývacího pokoje, a proto je důležité, aby se zdobily kolem jeho hnědé barvy. Přemýšlejte nad rámec toho, a pokud se cítíte odvážně, vsaďte na zářivé barvy.

Celkově vás výběr, jaké barevné závěsy ladí s hnědou pohovkou, nemusí tlačit k neutrální paletě barev. Pokud se vám však líbí myšlenka na monochromatická nebo minimalistická barevná schémata, pak existuje spousta způsobů, jak to změnit a začlenit tyto relaxační odstíny jasným a nenudným způsobem.