Jak zvýšit teplo na ohřívači vody? 2 důležité druhy ohřívačů vody!

„Jak zapnout teplo na ohřívači vody?“ Chcete-li zvýšit ohřev ohřívače vody, musíte nejprve identifikovat součásti a znát jejich funkci. Jakmile to uděláte, zjistěte, co váš ohřívač vody vyžaduje. Můžete mít elektrický ohřívač vody nebo ten, který využívá zemní plyn. Je důležité si to uvědomit, protože se od sebe liší.

Elektrický ohřívač vody je automatizovaný, takže se s ním snadněji manipuluje.

Zatímco tradiční ohřívač vody ke změně teploty obvykle vyžaduje ruční manipulaci. Pojďme tedy dál a naučíme se, jak zapnout ohřívač vody. Jsme rádi, že jste na tento článek narazili, protože vám s takovou záležitostí můžeme pomoci. Jen čtěte dál!

Jak zvýšit teplotu ohřívače vody?

Jak zapnout teplo na ohřívači vody? To je otázka, o které budeme hovořit v tomto článku. Nyní, jak již bylo zmíněno výše, by topidla mohla využívat elektřinu a ke svému fungování potřebují zemní plyn. Přestože oba ohřívače dokážou vaši koupel v pohodě ohřát, vyžadují specifické zacházení při změně teploty vody. Ale než se pustíme do toho, mějte na paměti toto:

Udržujte teplotu vody na 120 stupňů Fahrenheita.

#1. Elektrický ohřívač vody

Jsou případy, kdy někdo před vámi změnil teplotu ohřívače vody. To je ale průšvih! Nyní jste v dilematu, protože nemáte ponětí, jak změnit teplotu ohřívače.

Musíte však pochopit, jak zapnout ohřívač vody pro relaxační koupel. Naštěstí jsme zde uvedli kroky, takže se nemusíte zabývat problémem. Pokud je voda elektrická jednotka, měli byste udělat toto:

Krok č. 1. Vypnout jednotku

Pravděpodobně budete muset přepnout dva spínače na jističi, protože ohřívače vody běží na 240 V. Dodržujte bezpečnostní opatření, jako je udržování rukou v suchu, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem. Pokud si ale nejste jisti, který z nich vypnout, bylo by nejlepší přehodit všechny přepínače.

Krok č. 2. Vyjměte z jednotky izolaci a přístupový panel

Dalším krokem je izolace a panely ohřívače vody. Možná budete chtít zkontrolovat, zda máte nádrž se dvěma přístupovými panely. Chcete-li změnit teplotu, musíte vyjmout panely a jakoukoli izolaci, kterou najdete.

Krok č. 3. Zvyšte teplo

V tuto chvíli je čas upravit teplotu na vyšší nastavení. K tomuto kroku možná budete muset použít plochý šroubovák. změňte teplotu otáčením voliče na vámi zvolenou úroveň podle teplotních hodnot na každém zářezu

Krok #4. Vyměňte panely a izolaci jednotky

A toto je poslední krok pro změnu tepla na vašem elektrickém ohřívači vody. Jakmile vyměníte izolaci a panely vašeho ohřívače, buďte trpěliví, protože se voda ohřeje, aby dosáhla požadované teploty, což může chvíli trvat. Alespoň máte hotovo! Bez ohledu na to si přečtěte více zde: Jak nastavit teplotu na ohřívači vody?

#2. Plynový ohřívač vody

Než začnete diskutovat o tom, jak ovládat teplo na plynových jednotkách, nezapomeňte upřednostnit bezpečnost při práci s tímto typem jednotky ohřívače vody. Ujistěte se, že v blízkosti jednotky nejsou žádné otevřené plameny, protože budete muset zvýšit plyn a nebudete vypínat plyn ohřívače vody kvůli úpravě teploty.

Vždy buďte opatrní

Bez ohledu na to najděte ovládací prvek vědět o vaší jednotce, který se obvykle zobrazuje s popisky horké nebo teplé s nastavením. A jakmile najdete ovládací prvky, je čas na úpravy. Nebuďte neopatrní a pomalu otáčejte ovládacími prvky na požadovanou teplotu.

Vezměte prosím na vědomí, že by měla sedět pouze kolem 120 stupňů Fahrenheita. V tomto okamžiku chvíli počkejte, než se nádrž zahřeje, a dalších několik hodin otestujte teplotu vody. A to je způsob, jak otočit vodu ve vašem ohřívači vody.

Pokud jde o dostupnost a účinnost, elektrické ohřívače vody jsou pro vás, protože se snadno ovládají a jsou ideální pro lidi, kteří by chtěli sedět ve sprše hned po náročném dni. Ale pokud máte omezený rozpočet, je nejlepší koupit plynový ohřívač vody.

Proč je nezbytné regulovat teplo na ohřívačích vody?

Musíte znát optimální ideální rozsah teploty vašeho ohřívače vody. Mikroorganismy porostou při teplotách pod 120 stupňů Fahrenheita a při teplotách nad 130 stupňů Fahrenheita vás voda spálí zaživa!

Proto je nezbytné regulovat teplotu ohřívače vody na 120°F

Na závěr

Jak zapnout teplo na ohřívači vody bude záviset na typu ohřívače, který máte; může to být plynový nebo elektrický ohřívač vody. Bez ohledu na to je snadné se to naučit a udělat to sami. Přesto budete muset být opatrní, protože oba s sebou nesou nebezpečí (možný úraz elektrickým proudem nebo požár.) A je to. Doufáme, že jste se hodně naučili! Zde je návod, jak vypustit a propláchnout plynový ohřívač vody?