Jak zorganizovat darování? 6 snadných kroků!

Chcete se naučit organizovat dárcovství? To je skvělé, protože vás naučíme, jak na to; za prvé, musíte najít tým, rozhodnout se o svém cíli, najít partnerskou organizaci, mít silnou marketingovou hru, ocenit své dárce a mít spolehlivý systém třídění.

Organizace dárcovství je poměrně snadná. Věci se však mohou zamotat, pokud člověk nemá správný plán, kterého se musí držet. Abyste tomu zabránili, dodržujte tento jednoduchý pokyn, abyste zajistili, že vaše první dárcovství bude úspěšné.

Zahrnuje šest jednoduchých kroků – tak jednoduché. Tak co, jste připraveni? Pokud ano, čtěte dál, přátelé! Probereme nejjednodušší krok, který můžete sami vyzkoušet!

Kroky k uspořádání darovací jednotky

S0, jak můžete zorganizovat darovací akci? Postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

Krok č. 1. Sestavte si tým pro sebe

Jakmile se rozhodnete, že se chcete snažit a zorganizovat dárcovskou akci, pak je jedna věc jistá, musíte si vytvořit tým. Prosím, nesnažte se být armádou jedné osoby; rychle se budete cítit vyhořelí. Místo toho zkuste svůj plán sdílet s několika lidmi, svými blízkými přáteli nebo kolegy; možná by rádi pomohli. Další výhodou, kterou rozšíření vašeho týmu přináší, je to, že vám poskytne větší publikum pro vaše dárcovství. Dále si po vytvoření týmu proberme, co s nimi můžete dělat. Měli byste svým členům týmu začít přidělovat konkrétní úkoly. Mějte například někoho, kdo bude rozdělovat dary, kontrolovat dárce, spravovat sociální média a jakékoli další úkoly, o kterých si myslíte, že mohou být přiděleny, aby bylo řízení lépe organizované.

Krok č. 2.Určete svůj cíl

Nyní, pokud chcete úspěšnou dárcovskou činnost, musíte nejprve znát svou představu o „úspěchu“, pokud jde o tento dar. Pojďme to nyní zjednodušit. Zeptejte se sami sebe, chci získat cílenou částku peněz? Usiluji o dosažení určité váhy darů na oblečení? Když máte jasnou představu o svých cílech, budete mít pevný cíl, o který se budete snažit. To také získá více dárců; jakmile uvidí, jak nadšení jste ze svých cílů, mohou být více nakloněni darování. Toto je zlatý tip: ujistěte se, že své cíle před dárci jasně a sebevědomě uvádíte. Transparentnost je klíčem k úspěšnému dárcovství! může být užitečné vědět, co je darování.

Krok č. 3. Partner s organizací

Dobře, máte jasnou představu o tom, o co usilujete. Nyní je čas, abyste se rozhodli, s jakou charitativní organizací byste se chtěli spojit, abyste dosáhli svého cíle. Jakmile to uděláte, spojte se s místními organizacemi a pokuste se zjistit potřeby komunity, které slouží. Když můžete informovat dárce, co mohou darovat, pomůže to, aby se dárcovství více zaměřovalo a nebylo plošné.

A povzbuzuje více lidí, aby darovali, protože se snižuje pravděpodobnost, že někdo od dárcovství ustoupí kvůli nejasnostem. Kromě toho můžete zkusit navázat partnerství s místními malými podniky. Pomůžete tím posílit reklamní hru vašeho disku. Můžete je také požádat o peněžité vyrovnání darů; toto bude mocenský tah. Myšlenka zde byla stejná jako ta, kterou jsme měli, když jsme navrhli, abyste rozšířili svůj. Když je do vaší darovací akce zapojen obchodní partner, šance, že osloví více lidí, je relativně vyšší.

Krok č. 4.Zahrajte si silnou marketingovou hru

Pomohlo by, kdybyste dostali slovo, abyste získali úspěšnou dárcovskou akci. Slova můžete zkusit šířit různými způsoby. Používejte například různé platformy sociálních médií. I když Instagram a Facebook jsou nejúčinnější; můžete si založit stránku pro své dary a platit těmto platformám, aby to pro vás inzerovaly. Ale nezapomeňte na další způsoby marketingu! Nikdy nepodceňujte sílu plakátů a letáků. V závislosti na dosahu, který chcete, aby váš disk měl, můžete dokonce oslovit místní noviny nebo zavolat místní rozhlasové stanici. Pokuste se oslovit svou komunitu co nejvíce způsoby.

Krok č. 5. Vyjádřete vděčnost dárcům

A je to; právě jste se naučili organizovat dárcovskou akci. Nyní se ujistěte, že nezapomenete poděkovat svým dárcům hned, když darují. Vaše rychlé a promyšlené odpovědi zanechají skvělý dojem na lidi nebo společnosti, které darují. Budete s nimi chtít mít dobré vztahy, abyste mohli navazovat dlouhodobá spojení; to vám pomůže, pokud plánujete organizovat dárcovské akce i v budoucnu. Nikdy nevíte, kdy budete znovu potřebovat něčí příspěvek. Zde je 15 elegantních způsobů, jak poděkovat dárcům.

Krok #6. Vytvořte dobrý systém třídění

Nyní jste, v závislosti na druhu darovací jednotky, kterou organizujete. Dary budete muset postupně roztřídit. Neudělejte chybu a počkejte, až přijde poslední příspěvek. To pro vás vytvoří jen spoustu stresu a nepořádku. Místo toho zkuste dary roztřídit, jakmile začnou přicházet.

Je to obal

Doufáme, že tento článek byl úspěšný a naučil vás, jak zorganizovat dárcovství. Hodně štěstí při nastavování vaší darovací jednotky! Možná budete chtít vědět, co je to darovací jednotka a jak ji zahájit.