Jak zní auto poškozené vodou (Plus průvodce opravami)

Řekněme, že máte staré auto, které zůstalo venku, a teď chcete vědět, jak zní vodou poškozené auto. Auto ponechané venku může voda snadno poškodit a může mu hrozit zkrat, který může ohrozit život nevinných.

Auta nejsou tak zranitelná vůči vodě, ale pokud se vnitřky namočí, může vám to jako majiteli způsobit velký problém. Pokud dojde k poškození auta vodou, může se stát, že nenastartuje a zůstane jen velkým kusem kovu ve vaší garáži.

Chcete-li se dozvědět více o tom, co auto zní, když se poškodí vodou, pokračujte v čtení tohoto článku, kde najdete naše pokyny.

Jak auto zní, když je poškozené vodou

Rozdíl ve zvuku můžete najít, když auto poškodila voda, když zvuk, který vydává, když nastartujete, je spíše velmi rychlým zvukem protáčení než obvyklým vrčením. Díky tomuto rozdílu ve zvuku můžete snadno zjistit, v jakém stavu je vaše auto pouhým nastartováním.

Vodou poškozené auto většinou nejde vůbec nastartovat a měli byste problém s jeho nastartováním, pokud byste našli způsob, jak jej nastartovat. Vodou poškozené auto se obvykle na krátký okamžik rozjede a pak se zase vypne.

Jak zjistit, zda je vaše auto poškozeno vodou

Pokud hledáte známky, jak zjistit, zda je vůz poškozen vodou, musíte nejprve zkontrolovat zápach vozidla. Pokud cítíte něco štiplavého, mohla by uvnitř auta žít plíseň, pokud nějaká je, je velká šance, že ji předtím poškodila voda.

Další věc, na kterou je třeba se podívat, jsou světlomety a zadní světla, pokud je mlha, je velká šance, že je poškodila voda.

Pokud budete mít někdy problémy se zmoknutím auta, můžete si na něj sjednat pojištění motoru. Pokud nevíte, jak na to, zde je náš návod, jak uplatnit pojištění vozidla při poškození vozidla vodou.

Jak opravit auto poškozené vodou

V této části článku vám poskytneme jednoduché kroky, které můžete sledovat, jak opravit vodou poškozené auto.

Krok č. 1. Zkontrolujte měrku oleje

První věc, kterou musíte zkontrolovat, zda vaše auto nebylo poškozeno vodou, je zkontrolovat olejovou měrku vašeho vozu. Je na vás, abyste zjistili, zda voda prosákla olejem vašeho auta.

Krok č. 2. Pusťte vodu

Pokud je tam voda, povolte vypouštěcí šroub oleje, aby mohla voda vytéct. Pokud tento krok neuděláte, voda uvnitř může ještě více poškodit váš vůz a může dokonce váš vůz uvést do trvalé nepoužitelnosti.

Krok č. 3. Vyjměte zapalovací svíčky

Zapalovací svíčky vedou elektřinu do vašeho vozidla, její odstranění vám zajistí, že nebude možný zkrat vozidla. V případě potřeby jej můžete také změnit, abyste mohli své auto řídit tak plynule jako dříve.

Krok č. 4. Vyměňte olej

Protože jste z auta vypustili olej, protože obsahuje vodu, musíte jej nyní vyměnit. Vzhledem k tomu, že se oleje v autě obvykle mění, není to těžký úkol.

Výměna oleje vám také může půjčit, abyste zjistili, zda v něm není více vody. Spolu s olejem je potřeba vyměnit i filtr.

Krok č. 5. Nastartujte motor

Ano, čtete správně, nastartujete motor. Zátky však nevracejte zpět, pouze nastartujte motor a podívejte se, zda tam není voda.

Spuštění motoru při vytažených svíčkách je bezpečnostní opatření, aby nemohlo dojít ke zkratu.

Krok #6. Olej ve spreji

Pokud je na motoru voda, nastříkejte trochu oleje do válců a znovu nastartujte motor. Tento postup opakujte, dokud z motoru nepřestane vytékat voda.

Jakmile je všechna voda pryč, můžete nyní přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 7. Vyměňte zapalovací svíčky

Zapalovací svíčky jsou nezbytné pro nastartování vozidla, v případě jejich poškození by vozidlo mělo potíže se startováním. Vzhledem k tomu, že zapalovací svíčky vedou elektrický proud, je bezpečné je po poškození vodou vyměnit.

Po výměně zapalovacích svíček se nyní můžete znovu pokusit nastartovat auto.

Krok č. 8. Nechte to běžet

Jakmile je vůz nastartován, nechte motor několik minut běžet. Pokud jej necháte několik minut běžet, pomůže to zahřát motor a může se vlivem tepla odpařit voda uvnitř.

Poté, co jej necháte několik minut sedět, jej nyní vypněte a znovu zkontrolujte olej, zda v něm nezůstala nějaká voda.

Krok č. 9. Znovu vyměňte olej

Pokud je olej mléčný nebo zakalený, musíte olej a filtr znovu vyměnit. Je to zajistit bezpečnost vašeho vozu a zajistit jeho provoz jako dříve.

Krok #10. Vyčistěte vodu v plynové nádrži

V posledním kroku musíte vyčistit vodu v nádrži na plyn, aby se zabránilo vniknutí vody do palivového systému automobilu a jeho dalšímu poškození.

Závěr

Po dokončení tohoto článku máte nyní znalosti o řešení vašeho problému s ohledem na to, jak zní vodou poškozené auto a jak jej můžete opravit. Přejeme Vám vše nejlepší při řešení našich problémů s Vaším vozem.