Jak změřit ledničku? 6 nejlepších tipů!

Chcete vědět, jak změřit lednici? Tento článek vám pomůže s odhadem lednice, takže začněme číst tento článek. Chcete-li správně změřit ledničku, musíte vidět hloubku, šířku a výšku stávající.

Umožněte několik palců dýchacího prostoru pro dobré větrání a dostatek prostoru pro doširoka otevřené dveře chladničky. Standardní velikost chladničky se zároveň liší podle typu chladničky (spodní lednice, horní mrazák, francouzské dveře a side-by-side).

Běžné rozměry chladničky se pohybují od 29 ¾ do 38 ¾ palců na šířku, 62 ¾ až 72 ¼ palce na výšku a 28 ¾ až 34 ⅝ do hloubky, přičemž hloubka se prodlužuje na 45 palců se zcela pootevřenými dveřmi chladničky. Chladnička se obvykle pohybuje od 20 do 25 v kubických stopách. No, to je jen přehled; existuje několik věcí, které musíte vzít v úvahu při měření lednice, takže pokračujte ve čtení tohoto článku.

Tipy, jak změřit ledničku

Při měření chladničky nejde o počítání specifikací spotřebiče, ale o měření plochy, kterou zabírá. Chcete-li vypočítat taková měření, proveďte následující akce a naučte se, jak změřit chladničku.

#1. Vypočítejte jeho šířku

Změřte šířku pod horními skříňkami mezi pulty, stěnami, skříněmi a spodními lištami základní desky. Abyste zajistili, že se nová lednice do prostoru vejde, zvolte při nákupu nejnižší z těchto opatření.

#2. Vypočítejte výšku chladničky

Pokud je nad lednicí dostatek místa, není měření výšky podstatné, ale je to v případě, že jsou přímo nad ní skříňky. V takovém případě měřte od podlahy ke spodní části horních skříněk. Bylo dobré měřit nejprve od podlahy směrem k přední části horních skříněk a od země dozadu. Pokud skříňky nejsou čtvercové, budete mít nejnižší rozměry.

Možná vás budou zajímat i problémy s výškou chladničky.

#3. Ponechte prostor pro dýchání

Aby se minimalizovalo přehřívání, chladničky vyžadují dostatečnou plochu pro optimální větrání. Ačkoli přesný požadovaný prostor se liší podle výrobce, většina verzí bude potřebovat alespoň 18 palců na obou stranách chladničky, 1 palec nad touto stranou a poté 2 palce mezi stěnou a zadní částí chladničky.

#4. Úvahy o dvířkách a zásuvkách

Je také dobré zvážit případné překážky, které by vám mohly bránit v úplném otevření vrátek nebo natažení případných výsuvných polic v prostoru mezi lednicí. Nedostatečný prostor mezi okrajem chladničky, závěsy dvířek a nejbližší skříňkou a stěnou zabrání dostatečně širokému vstupu pro výsuvné police, které potřebují, aby dveře chladničky umožňovaly alespoň 90 stupňů.

Zajistěte mezi těmito dvěma místy 2 až 2,5 palce místa jako obecné vodítko, aby se dveře mohly dostatečně otevřít. Tato hodnota musí být započítána do všech konců chladničky pro francouzské nebo boční dveře. Pokud se dveře chladničky neotevírají dostatečně doširoka, můžete je obecně upravit posunutím dále od plotu, abyste získali více prostoru pro panty.

#5. Výpočet vstupní cesty

Kromě toho, že se lednička vejde do této oblasti, jak se předpokládá, byste se rádi ujistili, že ji můžete dostat do dveří nebo překonat jakékoli překážky na cestě k jejímu konečnému odpočinku. Doporučuje se zvolit nejkratší možnou trasu, vyvarovat se ostrých zatáček, malých chodeb a schodišť. Zkuste změřit šířku dveří nejblíže kuchyni, protože to bude vstupní bod cesty.

Pokud se skutečně zdá, že šířka těchto dveří je příliš malá na základě šířky prostoru chladničky, změřte šířku blízkých dveří, dokud nenajdete dveře, které se do chladničky hodí. Když dveře nejsou dostatečně široké, ale jsou krátké jen o palec nebo dva, zkuste dveře vytáhnout z pantů, abyste rozšířili vchod. Posuvné dveře poskytují nejvíce vstupních bodů a mohou být schůdnou alternativou, pokud jsou k dispozici.

Může se to zdát samozřejmé, ale vaši starou ledničku je třeba před instalací nové odinstalovat z dané oblasti.

#6. Změřte ledničku

Při hledání lednice se doporučuje použít měřicí pásku k osobnímu měření jednotek, které vyhodnocujete, spíše než záviset na specifikacích výrobce. Porovnejte velikost ledničky s týmy, které zvažujete.

Zvažte následující faktory: Je třeba vzít v úvahu výšku dveřního závěsu, protože může přidat jeden palec k celkové velikosti chladničky. Při měření hloubky chladničky se zavřenými dveřmi nezapomeňte zahrnout kliky na přední straně. . Při otevřených dveřích na 90 stupňů spočítejte celkovou hloubku chladničky. Proveďte měření všech zásuvek, které se vysunují.

Je to obal!

Naučit se měřit lednici je poměrně snadné a jsme rádi, že jste se naučili měřit lednici. Výše uvedené tipy představují rychlou metodu, jak přesně změřit ledničku. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce. Můžete si také přečíst o tom, co způsobuje únik vody z lednice a kolik ampérů lednička spotřebuje.