Jak zmenšit seznam svatebních hostů: 3 nejlepší způsoby

Ti, kteří chtějí vědět, jak zmenšit seznam svatebních hostů, mohou zvážit tři zdvořilé způsoby. Váš rozpočet, blízkost hostů a seznam prioritních hostů vám mohou pomoci snadno zeštíhlit a omezit seznam hostů na svatbu.

Budeme také mluvit o tom, kdo je uveden v seznamu hostů a zda jsou v počtu zaměstnanců také nevěsta, ženich a svatební hostina. A pro další tipy si také můžete přečíst, jak na malou svatbu s velkou rodinou.

3 bezstresové způsoby, jak zmenšit seznam svatebních hostů

Plánování seznamu svatebních hostů podle vašeho rozpočtu

Nejjednodušší způsob, jak zmenšit seznam svatebních hostů, je nastavit rozpočet. Svatebním prodejcům můžete poskytnout svůj rozpočet, jako je místo a catering, a oni mohou uvést počet osob, které může ubytovat.

Zmenšení seznamu hostů je někdy nutné, protože byste mohli překročit kapacitu výdajů. Dále se do areálu vejde pouze konkrétní velikost a catering může zajistit pouze počet jídel dle vámi zvoleného balíčku.

Například váš počáteční seznam hostů může mít 150 lidí a váš rozpočet se podle prodejců vztahuje pouze na 100 hostů. Proto rychle zjistíte, že musíte odříznout 50 svatebních hostů.

Snižte počet hostů tím, že budete mít pouze blízké přátele a rodinu

Další možností, jak zmenšit seznam svatebčanů, je pozvat pouze své nejbližší příbuzné a přátele. Například se nemusíte ptát vzdálených příbuzných a známých z práce, zvláště pokud chcete, aby byl obřad intimní.

Případně můžete mít své rodiče, sourozence a nejbližší přátele, aby uspořádali opravdu malý svatební obřad. A abyste se vyhnuli zraněným citům, jednoduše pozvěte ostatní lidi na vaši recepci nebo samostatnou oslavu.

Nepozvěte žádné plusyne a děti

Třetím způsobem, jak zmenšit seznam svatebních hostů, je vyškrtnout plusky a děti. Plus-jedničky obvykle zvyšují počet zaměstnanců, zvláště pokud si je přinesou všichni vaši hosté.

V dnešní době již není tabu žádat žádná plusová jedničky, pokud umíte na svatební pozvánce slušně říkat žádná plusová jedničky. Pak můžete všechny jednotlivé hosty posadit k jednomu stolu, aby se necítili opomenuti s ostatními lidmi, kteří přivedli své partnery.

Dalším snadným způsobem, jak zmenšit seznam svatebních hostů, je uspořádat svatbu pouze pro dospělé. Většina rodičů dokonce považuje svatbu, zejména hostinu, za společnou noc.

Jak můžete snížit seznam hostů, aniž byste ublížili pocitům?

 • Zvažte, jak si představujete svatbu a jak intimní a inkluzivní chcete, aby se cítila
 • S každým hostem se ohlédněte na svou blízkost, na to, kdy jste spolu naposledy mluvili, a jestli opravdu chcete, aby byli svědky vašeho spojení a oslavili to s vámi
 • Nemusíte svou svatbu používat jako způsob, jak se znovu setkat se všemi svými příbuznými, spolužáky nebo spolupracovníky
 • Nemusíte mít velkou svatbu, pokud to znamená kompromitovat vaši vysněnou událost, abyste mohli pojmout mnoho hostů
 • Promluvte si se svým partnerem, abyste měli stejný počet hostů
 • Buďte připraveni stát si na svém s jedničkami, ale mluvte s respektem
 • Nezapomeňte, že toto je vaše svatba a pouze vy a váš partner rozhodujete, kdo by tam měl být

Jak omezíte počet hostů na svatební pozvánku?

 • V pozvánce na svatbu uveďte, kdo je pozván, a vyhněte se matoucím formulacím
 • Vyplňte svatební odpověď maximálním počtem povoleným na domácnost
 • Uveďte, že neexistují žádné plusové ani děti
 • Napište na svůj účet na sociálních sítích, že máte v úmyslu mít omezený seznam svatebních hostů
 • Napište na svůj svatební web, že chcete malou svatbu
 • Požádejte své blízké přátele a rodinu, aby to rozšířili

Zde je vzorové znění svatební pozvánky, aby měl omezený seznam hostů:

 • Bohužel naše vybrané místo pojme pouze určitý počet lidí a na vaši počest je rezervováno [x] míst. Dejte nám prosím vědět, zda se připojíte k naší oslavě.

Zde je ukázkové znění pro zmenšení seznamu hostů:

 • S lítostí jsme se rozhodli vzít v intimním svatebním obřadu. [X] a upřímně si vážím vaší lásky a podpory, ale prozatím vás žádáme, abyste s námi ve svém srdci slavili na dálku. Těšíme se, že to s vámi brzy oslavíme osobně. Milujeme vás.

Můžete si také přečíst, jak naplánovat mikrosvatbu, kde najdete další tipy na obřad s krátkým seznamem hostů.

Jaká je průměrná velikost seznamu svatebních hostů?

Průměrný počet hostů na svatbě se pohybuje mezi 50 až 100. Jak již bylo řečeno, nezapomeňte do počtu zahrnout nevěstu, ženicha a svatební hostinu.

A pokud jde o prodejce, poskytněte prosím samostatný seznam místa konání a cateringu pro fotografa, DJe, MC, vizážisty a další personál, který budete mít také na obřadu a recepci.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak zmenšit seznam svatebních hostů tím, že vezmeme v úvahu rozpočet podle místa konání a prodejců, omezíme pozvání na blízké přátele a rodinu a požádáme o svatbu pouze pro dospělé bez plusových jedniček.

Měli byste také udržovat hranice a být připraveni vysvětlit, proč budete mít omezený počet míst k sezení. Nemějte však špatný pocit, protože svatby již nemají být setkáním příbuzných a známých.