Jak změnit použití sklenic na svíčky

Pokud jste někdy přemýšleli, jak předělat sklenice na svíčky, připravili jsme komplexního průvodce. Pokrývá vše od vymytí starého vosku až po úžasné nápady na recyklaci sklenic s voňavými svíčkami. Pokud jste narkoman na svíčky, budete mít někde velkou sbírku vyhořelých svíček.

Každá svíčka byla důkladně oceněna, na dně staré sklenice zůstalo jen malé množství vosku. Prvním krokem při opětovném použití staré sklenice na svíčku je odstranění veškerého starého vosku z jejího nitra. Toho lze dosáhnout různými způsoby.

Jak odstranit zbylý vosk ze sklenic na svíčky

Zmrazovací technika

První technikou je zmrazení. Protože zmrzlý vosk ze svíček zkřehne, lze jej snadno vyjmout z obalu. Pro začátek umístěte starou nádobu na svíčku na několik hodin do mrazáku.

Tato metoda využívá skutečnosti, že vosk se za studena smršťuje a při zahřívání roztahuje. Zmrazte svíčku alespoň na 2 hodiny a až na 4 hodiny. Vyjměte lahvičku z mrazáku a okamžitě začněte odstraňovat vosk.

Jakmile zmrzne, opatrně nožem sloupněte zbývající vosk. Všechny zbývající zbytky setřete papírovou utěrkou navlhčenou teplou vodou. Tento přístup je ideální pro svíčky vyrobené z parafinového vosku nebo včelího vosku.

A co zbytky lepidla nebo nálepek, které držely knot na místě? Můžete jej odstranit ještě jednou tak, že dno vykoupete po dobu 40 minut v bílém octě nebo jej oškrábete nástrojem. Vyčistěte vnitřek svíčky horkou vodou a mýdlem.

Bain Marie neboli metoda dvojitého kotle

Přístup s dvojitým kotlem je ideální pro odstranění houževnatého zbytkového vosku. Naplňte misku do poloviny horkou vodou a opatrně do ní na několik minut umístěte nádobu se svíčkou. Teplo z vařící vody bude procházet stěnami nádoby.

Roztaví vosk, který zůstal přilepený v interiéru. Vyjměte sklenici z vody a opatrně vylijte rozpuštěný vosk, jakmile vosk změkne. Na závěr lze nádobu vyčistit teplou vodou a mýdlem.

The Wash & Go Technika

Je to nejzákladnější přístup. Je ideální pro svíčky vyrobené z vosku s nízkým bodem tání, jako je sójový vosk. Ostrým nožem odstraňte co nejvíce zbytkového vosku.

Poté stačí naplnit nádobu mýdlem a horkou vodou z kohoutku. Nechte ji minutu působit a poté vnitřek vydrhněte. Pak máte čistou nádobu připravenou k použití pro jiné účely.

Další věci, které je třeba mít na paměti

Vyjměte držák knotu.

Jakmile odstraníte všechen vosk, nezapomeňte odstranit držák knotu. Pokud je zaseknutý, jednoduše pod něj vložte ostrý nůž a vypáčte jej. Pokud to nejde snadno, obvykle pomůže trocha horké vody.

Zachraňte starý vosk

Obecně se vyplatí odkládat si starý vosk, protože s ním můžete dělat celou řadu řemesel. Se zbytky vosku se dá dělat spousta věcí! Dokonce si můžete vytvořit svou vůni kombinací různých vosků.

Jak změnit použití sklenic na svíčky

Sklenice se svíčkami proměněné v květináče

Staré kanystry na vonné svíčky mají ideální velikost pro umístění vašeho nejnovějšího zeleného přírůstku. Umístění rostlin na sklenice se svíčkami je zcela nová estetika! Je obzvláště speciální, pokud máte starožitně vyhlížející zavařovací sklenice, je to základní kousek ve vaší domácnosti.

Protože je vyžadována hnědá půda, většina lidí dává přednost jantarovým nebo barevným skleněným svíčkám pro výsadbu. Přesto jsou průhledné sklenice pro pěstování ve vodě ideální. Můžete si dokonce navrhnout sklenice na svíčky tak, aby ladily s vašimi rostlinami a domovem.

Uspořádejte si toaletní prostor

Jaký lepší způsob, jak uspořádat svůj salon krásy, než předělat své oblíbené dózy na vonné svíčky? Větší svíčky jsou ideální pro uchycení štětců na make-up, očních linek a tužek. Zatímco malé nádobky na svíčky jsou ideální pro ukládání vatových tamponů nebo sponky.

Snižte množství plastů, které používáte při nakupování.

Většina nakupujících sáhne po nejbližším plastovém sáčku, do kterého si uchová suché fazole a další volně ložené věci z obchodu s potravinami. Přinést sklenici do obchodu s potravinami je snadný způsob, jak udržet suché zboží. Lze v ní skladovat i jiné druhy potravin, jako je maso a sýry.

Vytvořit novou svíčku

Kombinace zbylého vosku do čerstvých svíček je v pořádku, pokud vůně nejsou příliš v rozporu. Je to jeden způsob, jak spotřebovat všechen zbylý vosk ve svíčkách, stejně jako samotné sklenice. Jedním jednoduchým způsobem čištění sklenic od svíček je sbírat vosk na pečicí desce po jejich upečení.

Příprava a skladování potravin

Pokud chcete vědět, jak předělat sklenice na svíčky, můžete začít tím, že je použijete v kuchyni. Skleněné sklenice na svíčky se široce používají k ukládání zbytků, jako jsou saláty a ovesné vločky. Uchovávejte tekutiny, jako je salátový dresink, na spodní vrstvě sklenice. Aby se zbývající potraviny nezmokly v době, kdy je budete konzumovat.

Závěr o tom, jak změnit použití sklenic na svíčky

Nemusíte se zbavovat sklenic na svíčky jen proto, že jste spotřebovali všechen vosk ze svíček. Pokud nevíte, co dělat se sklenicemi na svíčky, existuje spousta možností, jak sklenice na svíčky znovu použít. Vyzkoušejte tyto nápady na zdobení vašeho domova.