Jak zlikvidovat šicí jehly: Nejlepší způsob

Pokud chcete vědět, jak nakládat s šicími jehlami, musíte se naučit jejich přípravu a následně samotnou likvidaci. Tento článek se také bude zabývat tím, co dělat s jinými ostrými předměty, které používáte k šití.

Chcete vědět, jak prodloužit životnost vašich šicích jehel? Pokud vaše jehly ještě nejsou určeny k použití, přečtěte si, jak je správně skladovat, dokud je projekt nebude potřebovat.

Jak správně zlikvidovat šicí jehly

Krok 1. Balení

Umístěte použité, tupé nebo poškozené jehly na šití do pouzdra, jako je stará lékovka nebo malá nádoba na bonbóny. Nevyhazujte holé jehly do koše, protože jsou stále dostatečně ostré, aby někoho náhodně zranily, pokud by vypadly z pytle na odpadky.

Potřebujete jakoukoli malou nádobu, kterou můžete na jehly uzavřít páskou. Vyhněte se vkládání holých jehel do sáčků nebo alespoň jejich špičaté konce obalte kartonem, než je vložíte do uzavřených sáčků.

Můžete také sbírat jehly a svázat je dohromady, než je vložíte do jedné nádoby. Poté nádobu utěsněte páskou a označte ji jako ostré předměty, abyste varovali ostatní lidi v domácnosti.

Krok 2. Likvidace

Umístěte obsažené jehly do pytle na odpadky a zajistěte, aby byl tento pytel mimo dosah domácích zvířat nebo dětí. I když se tyto jehly nepoužívají pro lékařské účely, stále můžete nahlédnout do doporučení FDA ohledně likvidace ostrých předmětů.

To znamená, že své ostré předměty nikdy nesplachujte do záchodu a neměli byste je vyhazovat tak, jak jsou, do popelnic. Obecně platí, že pokud jsou jehly zapečetěné v označeném kontejneru, můžete je vyhodit spolu s jiným odpadem.

Ale pokud si stále nejste jisti, proč se nezkonzultovat s místní správou likvidace? Vzhledem k tomu, že jehly jsou kovové, některá recyklační centra je mohou přijmout, ale je nejlepší se jich zeptat předem.

Co dělat se starými jehlami

Protože jsou šicí jehly stále ostré, není snadné je přepracovat. Možná je můžete znovu použít jako dočasné špendlíky, ale pouze v případě, že nepoškodí vaši látku.

Staré jehly můžete také použít jako cvočky na papíry nebo dekorace na zeď, ale ujistěte se, že budou bezpečně prostrčeny. Nechcete, aby se na podlaze domácnosti povalovaly náhodné jehly.

Pokud jsou jehly zlomené, ohnuté nebo rezavé, je lepší je správně zlikvidovat. Přečtěte si také, jak vyměnit jehlu šicího stroje, abyste věděli, kdy jehlu na vašem stroji vyměnit.

Jak recyklovat šicí jehly

Protože nejsou tak nebezpečné jako lékařské jehly, je možné je recyklovat. Můžete zavolat do místního recyklačního střediska a zjistit, zda přijmou použité šicí jehly.

Webové stránky recyklačních středisek obvykle obsahují vyhledávací lištu, do které můžete zadat šicí jehly, abyste viděli jejich doporučený postup likvidace. Pokud není uvedeno, že jehly jsou recyklovatelné, před vložením do pytle na odpadky jehly bezpečně zabalte.

Jak zlikvidovat pletací jehlice

Správná likvidace pletacích jehel závisí na jejich aktuálním stavu. Některé místní charitativní organizace mohou být ochotny přijmout použité pletací jehlice jako dary.

Na druhou stranu rozbité pletací jehlice můžete vyhodit stejným způsobem jako šicí jehlice. Před uložením do běžného domovního odpadu je náležitě zabalte.

Vezměte prosím na vědomí plán svozu odpadu vaší komunity. A pokud se cítíte kreativní, mělo by být snadné najít různé projekty upcyklace pletacích jehel online, kde se z nich stávají doplňky nebo dokonce visačky na zahradu.

Jak zlikvidovat rotační řezací nože

Umístěte rotační řezací čepele do jakékoli uzavřené nádoby a zavřete ji páskou, aby čepel nevyčnívala z odpadu a mohla někoho zranit. Nejlepší by bylo, kdybyste to také označili jako ostré předměty, abyste upozornili svého popeláře.

Další možností je najít obchod, který váš nůž vymění za nový rotační řezací nůž. Toto je rozumný způsob, jak vyhodit staré rotační řezné nože, zvláště pokud je stejně často vyměňujete.

A protože jsou vyrobeny z kovu, zkuste kontaktovat své recyklační centrum nebo ty, které odebírají kovový šrot. Zeptejte se, zda přijmou staré rotační žací nože, nebo zvažte recyklaci nožů sami.

Jak recyklovat rotační řezací nože

Použijte rotační řezací nože pro řezání jiných předmětů, jako je papír a tenké plasty pro řemesla a projekty. Nemusí být užitečné pro řezání látek, ale jemnější materiály, jako je papír, by se přesto měly snadno řezat rotačními čepelemi.

Okraje rotačního řezného kotouče můžete také zbrousit, aby byly tupé pro kutilské projekty, jako jsou věnce, girlandy, malé lustry a mobilní telefony. Využijte svou představivost a využijte výhod kruhového tvaru těchto čepelí.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, jak zlikvidovat šicí jehly, včetně jejich umístění do kontejneru, než je hodíte do pytle na odpadky.

Tento postup provádějte vždy při vyhazování jakéhokoli ostrého předmětu z vaší šicí soupravy. Poslední věc, kterou chcete, je, že se někdo zraní o uvolněné jehly nebo ty, které vystrkují z odpadu.

Doufáme, že to bylo užitečné čtení, ale můžete nám zanechat otázku, pokud ještě nějakou máte. Na našem blogu si také můžete prohlédnout vše, co souvisí se šitím.