Jak zlikvidovat ohřívač teplé vody? 3 nejlepší tipy!

Chcete vědět, jak likvidovat ohřívač teplé vody? Nebojte se; dorazili jste na správné místo. Svůj ohřívač vody můžete zlikvidovat tak, že jej darujete, získáte servis od popelářské společnosti, recyklujete jej, najmete si službu odvozu odpadu nebo odnesete horkou vodu na skládku.

Většina domácností má takový ohřívač vody, který zajišťuje stálý zdroj vody. Když se nádrž naplní, pračka ohřeje vodu a poté se teplá voda vydá kohoutky v obývacím pokoji.

Je důležité vědět, jak efektivně zlikvidovat ohřívače vody, když selžou a také když musíte přejít na novou velikost nebo model. Toto zboží by samozřejmě mohlo být vyhozeno v den odpadu, ale existuje několik možností, jak jej zlikvidovat. Pojďme si probrat další možnosti likvidace ohřívače vody!

Tipy, jak zlikvidovat ohřívač teplé vody

Existuje mnoho způsobů, jak zlikvidovat ohřívač vody; po dlouhé době používání chce každý v domě upgradovat na nový model, aby si mohl užívat více výhod. Níže uvedené tipy vám musí pomoci naučit se likvidovat ohřívač teplé vody.

#1. Darujte svůj ohřívač vody

Kdykoli se někdo rozhodne vyměnit svůj teplovodní systém, je konfrontován s tím, co dělat s tím starším. Uživatelé mohou darovat starší ohřívač vody, pokud je v provozu. Můžete začít kontaktováním svých přátel, kolegů nebo sousedů. Pak, ať už to nechtějí, zkuste kontaktovat blízkou charitativní organizaci nebo jiné dárcovské centrum a uvidíte, zda budou připraveni přijmout funkční ohřívač vody. Mohli byste tak někomu pomoci a zároveň se zbavit vašeho zastaralého ohřívače vody, protože žádná z předchozích alternativ není úspěšná.

#2. Recyklujte ohřívač vody

V současnosti existuje několik firem na likvidaci odpadu, které shromažďují staré vybavení a topidla nebo je drtí na kovy. Vzhledem k tomu, že prakticky všechny topné systémy jsou konstruovány ze železných kovů, likvidační podniky by vám za jejich zálohování dokonce zaplatily. Mnoho recyklačních zařízení je vezme z vašeho domu.

Přestože existuje riziko, že by vás konkrétní likvidační střediska stála poplatek za odstranění ohřívače vody, možnosti jsou mizivé. V důsledku toho zavolejte do svého místního centra, abyste se dozvěděli více o tom, jak fungují, protože zásady a pokyny se v jednotlivých regionech liší. Například téměř každý národ požaduje, aby měl prodejce ve věku 18 let a měl legitimní identifikační kartu.

Další alternativou je kontaktování odpadové společnosti. Zastaralé vybavení je na určitých místech akceptováno a ohřívač bude recyklován. V takovém případě vám za vaše služby zaplatí. Jediné, co musíte udělat, je zavolat jim a oni přijdou, aby vám vzali ohřívač nádrže a odvezli to na krajnici. Najděte nejbližší skládky, pokud nemůžete najít vrakoviště. Ohřívače vody jsou často přijímány a likvidovány za cenu. Občas mají systém recyklace. Ze všeho nejdříve byste měli vždy prozkoumat alternativní možnosti.

Zde je návod, jak recyklovat starý ohřívač vody.

#3. Zlikvidujte si ohřívač vody sami

Prvním krokem při likvidaci ohřívače je odpojení od zdroje energie, ať už plynové nebo elektrické přípojky. V blízkosti nádoby nebo zařízení musí být uzavírací ventil, pokud se jedná o benzínový ohřívač. Dále budete muset vypnout elektřinu na hlavním rozvodném panelu pro ohřívače. Jistič, který ovládá ohřívače vody, musí být označen Ohřívač vody, něco podobného.

Koneckonců, demontáž ohřívače vody vyžaduje odstranění veškeré stávající vody v nádrži. Začněte uzavřením studeného sacího kohoutku, abyste zastavili průtok vody. Poté odemkněte všechny vodovodní kohoutky vašeho bytu a nechte vzduch vstupovat do vašich potrubí. Jakékoli zbytkové přebytečné teplo bude vytlačeno zpět do zásobníku.

Připojte hadici na vodu k čerpadlu na dně nádoby a ujistěte se, že konec hadice je umístěn více než odtok nebo někde jinde, kde voda neovlivní věci. Tato nádoba se sama vyprázdní během 4 – 6 minut po otevření průtokového regulačního ventilu. Pokud je vaše nádrž tvrdě instalovaná, trubky jdou přímo do ní; budete je muset před demontáží dobře odříznout. Když jsou vaše vedení spojena pomocí spojky, vše, co nyní budete potřebovat, je šroubovák a trochu ruční práce k oddělení a výměně vodní nádrže.

Proč je nutné likvidovat ohřívač teplé vody?

Ohřívač vody zlikvidujte, když je váš ohřívač příliš starý a nefunguje správně. Pokud chcete upgradovat ohřívač vody, je nejlepší darovat. Jinak existuje mnoho způsobů, jak zlikvidovat ohřívač vody, o kterém jsme hovořili výše.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se naučili likvidovat ohřívač teplé vody. Likvidace ohřívače vody se však stává složitou, když nemáte náležité znalosti k likvidaci; musíte se pečlivě naučit tento článek, abyste mohli zlikvidovat ohřívač vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak skrýt ohřívač vody a jak se zbavit ohřívače vody.