Jak zkontrolovat teplotu chladničky bez teploměru? 2 nejlepší metody!

Nemá vaše lednice termistor a ovládací desku, takže chcete vědět, jak zkontrolovat teplotu v lednici bez teploměru? Protože některé z těchto položek jsou v našich domácnostech neobvyklé, budeme muset vymyslet několik životních hacků k plnění konkrétních úkolů. A pokud jde o teplotu vaší chladničky, máme pro vás dvě metody.

Než jste začali s hlavním tématem, všimli jste si, že se vám jídlo okamžitě zkazilo a že lednička není dostatečně studená? Ale nevěděli byste, co to způsobilo, protože vaše lednice nemá zobrazovací desku. Zkontrolovali jste tedy, zda je zapojen nebo zda došlo k výpadku napájení. Světlo uvnitř chladničky však svítí.

Co by mohlo být příčinou změny teploty? Ani byste si nevšimli, že teplota stoupla, protože nemáte žádné teplotní čidlo. Ale nebojte se, protože po tomto článku vyřešíme každý problém. Zůstaňte naladěni!

Metody kontroly teploty chladničky bez teploměru

Při těchto metodách použijeme materiály, které jsou k dispozici v naší domácnosti. Nezáleží tedy na tom, zda máte standardní lednici nebo pokročilou. Nebo nemáte teploměr, pokud dáváte pozor na teplotu vaší lednice.

Zde jsou metody, které jsme shromáždili o tom, jak zkontrolovat teplotu v chladničce bez teploměru:

Metoda č. 1. Voda jako alternativní teploměr

Voda vám nemůže poskytnout přesné údaje o teplotě. Proč jsme to ale zahrnuli do našich metod? I když to není tak přesné, můžete pozorovat, jak voda reaguje po vyjmutí z lednice. Pokud máte rádi vědu, považujte to za experiment.

Krok č. 1. Naplňte svůj kontejner

Můžete tedy použít šálek nebo misku. Pokud chcete výsledky pozorovat rychle, například 1–2 hodiny, měli byste zvolit menší nádobu. Většina metod zaznamenává teplotu chladničky pomocí tohoto, ale obvykle umístí teploměr do šálku vody.

Protože ne každý má teploměr, můžeme do něj jednoduše vložit vodu a zkontrolovat ji později.

Abychom nezměnili výsledky, použijte vodu o pokojové teplotě. Jeden šálek můžete také umístit do mrazničky a druhý do lednice.

Krok č. 2. Počkejte

Můžete ji nechat 1–2 hodiny, kromě případů, kdy jste umístili větší nádobu. Je to proto, že bude chvíli trvat, než voda absorbuje teplotu uvnitř chladničky. V tuto chvíli můžete chladničku prozkoumat, pokud by malé rozdíly mohly způsobit problémy s teplotou.

Můžete například upravit jeho umístění posunutím o několik palců od zdi. Zajistěte, aby kompresor prováděl řádné větrání, a odstraňte veškeré nečistoty, které brání proudění vzduchu. Zkontrolujte také, zda se ozývají neobvyklé zvuky a pachy.

Krok č. 3. Vyndejte vodu

Opatrně vyjměte nádobu a nerozlijte vodu. Pokud není vypuštěn, může způsobit nepříjemný zápach. Poté můžete namočit prsty a zkontrolovat aktuální teplotu. V případě jakýchkoli změn pozorujte vodu několik sekund. Víte, jednoduchá věda.

Pokud teplota v chladničce zůstane stejná, je při pokojové teplotě, což znamená, že není ani chladno, ani horko. Přesto se jídlo při této teplotě kazí. Pokud se v nádobě objeví kondenzace, znamená to, že voda a lednice jsou studené. Tato metoda vám nemůže poskytnout přesné výsledky, ale může ukázat jakékoli problémy s teplotou.

Metoda č. 2. Použijte své smysly

Tuto metodu můžeme použít ke kontrole, zda lednice nefunguje efektivně. Pokud máme podezření na tuto situaci, první věcí, kterou musíme zkontrolovat, jsou známky přehřátí. Například vaše lednice nemusí chladit kvůli nesprávnému větrání a proudění vzduchu.

Stejně jako předchozí metoda, ani tento postup vám nemohl poskytnout přesné výsledky, ale může fungovat a přimět vás k okamžité akci. Tato metoda však vyžaduje vaši znalost tepla na bocích vaší chladničky.

Měli byste vědět, jak jsou strany horké a že je znáte. Prvním krokem je tedy srovnání aktuálního tepla stran chladničky s teplotou včera nebo druhý den. Je dnes příliš horko? Nebo se nic nezměnilo?

Tyto otázky vyřeší váš cíl a možná budete moci zabránit dalšímu přehřívání. Například teplejší strany znamenají, že něco může zatížit chladicí aktivitu chladničky. Nebo teplo z vypouštěcích potrubí nemá cestu ven.

Nyní jsme se dostali přes metody, jak můžete kontrolovat teplotu v chladničce. Můžete si také přečíst o důvodech, proč vaše lednice vydává hluk, když jsou dveře zavřené. Bez ohledu na to se vždy ujistěte, že je termostat ve vaší chladničce na ideálním místě, jinak se vaše jídlo rychle pokazí.

Je to zábal

A takto lze kontrolovat teplotu v lednici bez teploměru. Díky výsledkům, které jste získali, můžete nyní nastavit teplotu vaší chladničky pomocí termostatu uvnitř jednotky. Všimněte si však, že mini experiment, který jsme provedli, není přesný.

Přestože vám výše uvedené metody mohou poskytnout pohodlí a umožnit vám monitorovat ledničku i přes nedostatek vybavení, doporučujeme upgradovat na novější model chladničky.

K pravidelnému monitorování budete nakonec potřebovat některé další funkce, jako je zobrazovací deska. Moderní chladničky navíc spotřebovávají méně energie než starší. Doufáme, že jste z tohoto příspěvku získali znalosti. Vše nejlepší!