Jak zjistit, zda jsou závěsné tyče podložek špatné? 5 nejlepších tipů, jak je opravit!

Víte, jak zjistit, zda jsou závěsné tyče ostřikovačů špatné? Přestaň mít obavy; přišli jste ve správný čas na správné místo. Kdykoli uslyšíte podivné zvuky vycházející z pračky, včetně takových hlasitých bouchání, skřípání nebo křupání, je možné, že došlo k poškození závěsných tyčí.

Takové tyče spojují horní část pračky se dnem skříně, ve kterém se otáčí buben. Pokud se takové tyče poškodí, pračka se nebude správně otáčet a mohou být slyšet podivné zvuky.

Je důležité tyto tyče pravidelně kontrolovat, a pokud nejsou náležitě vyměněny, mohou se zlomit nebo poškodit jiné prvky podložky. Pokud jsou závěsné tyče poškozeny, podložka se pravděpodobně bude během provozu třást. Odstraňte a vyměňte neúčinné závěsné tyče, abyste minimalizovali vibrace nebo chrastění. Aby byla vaše pračka v provozuschopném stavu, měli byste takové věci opravit, takže pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste se dozvěděli více.

Základy závěsných tyčí

Závěsné tyče jsou série kabelů spojujících přední a zadní část pračky, sušičky a myčky nádobí. Konec závěsné tyče byl připojen k vnitřnímu rámu, zatímco druhý byl připevněn k vnějšímu plášti. Pokud je mezi těmito dvěma místy nějaké prohnutí, může to znamenat zlomenou závěsnou tyč.

Jaké věci je třeba zkontrolovat, zda jsou závěsné tyče špatné?

Při testování třesů posuďte, zda je zvuk konzistentní nebo sporadický. Trvalé vibrace v pračce signalizují, že je něco uvolněné nebo vadné. Pravidelný zvuk signalizuje, že problém je jinde. Zkontrolujte podložku, zda nemá praskliny nebo praskliny. Zkontrolujte, zda závěsné tyče nejsou prasklé nebo promáčknuté. Budou to kusy, které spojují horní nebo spodní část pračky. Pokud má podložka zlomeniny nebo promáčkliny, není správně vyrovnána. To by mohlo způsobit nerovnoměrné opotřebení pračky. Tyto věci vám pomohou pochopit, jak zjistit, zda jsou závěsné tyče ostřikovačů špatné.

Tipy, jak opravit špatné závěsné tyče

Kdykoli uvidíte jakékoli rozsáhlé poškození závěsné tyče, měli byste ji okamžitě vyměnit. Je jednoduché problém vyřešit vlastními silami. Postupujte podle níže uvedených pokynů a upevněte mizernou závěsnou tyč.

#1. Překlopte pračku

Vezměte horní kryt podložky a uvolněte matice, které ji drží na místě, abyste ji naklonili. Tato podložka by měla být poté zvednuta ze spodní desky. Demontujte šrouby pouze na spodní straně víka, abyste jej mohli demontovat. Po odstranění šroubů vytáhněte doplňek z podložky. Všechny šrouby na zadní straně podložky jsou nyní snadno přístupné.

#2. Odpojte napájecí zdroj

Otočením ovladače na přední hraně pračky vypněte elektřinu. Jeho motor by se v důsledku toho vyřadil. Podložka by měla být zvednuta. Zvedněte pračku a nastavte ji na spodní desku pomocí páky v pravé horní části stroje.

#3. Odstraňte panely a získejte přístup ke špatné závěsné tyč

Matice předního panelu musí být odstraněny, což vyžaduje použití šroubováku. Přední část pračky má obvykle panely. Když nemáte přístup ke šroubům, použijte dřevěné špalíky k podepření desky. Když jsou šrouby pryč, posuňte jeho panel preferovaným způsobem zatlačením nahoru. Nyní by mělo být možné oddělit hlavu panelu od celé hlavní součásti podložky. Příliš silným tahem riskujete rozbití jakýchkoli částí systému. Panel zatím odložte. Zvedněte vnitřní nádrž poblíž výše popsané tyče, abyste určili umístění poškozené napínací tyče. Jednou rukou jemně zmírněte tlak ze zlomené tyče.

#4. Odstraňte mizerné závěsné tyče

Při demontáži předchozí tyče ji vložte do vyšší clony. Sestavte horní součást tak, aby ležela bezprostředně nad trhlinou a pevně držte tyč. Při uchopení tyče zatlačte do otvoru zajišťovací misky tak, aby objala celou výšku tyče a zajistila, že miska těsně zapadne do mezery.

#5. Umístěte nové závěsné tyče

Jednou rukou uvolněte vnitřní vaničku pračky zespodu. Druhou rukou protáhněte spodní část tyče do spojovacího bodu ve tvaru písmene U a poté vaničku opatrně vyjměte. Tento nový prut musí pracovat v tandemu s dalšími třemi pruty, aby udržoval vanu. Vraťte přední nebo horní panely na místo a upevněte náhradní tyč.

Náklady na opravu závěsných tyčí

Kovový prvek, který spojuje vanu pračky s rámem pračky, je známý jako závěsná tyč a pro tyto tyče je docela typické, že prasknou. Podle toho, kam můžete jít a zda potřebujete něco vyměnit, celá věc stojí zhruba 70 až 100 $. Možná vás také budou zajímat informace o problémech s pračkami a jejich řešení.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se naučili, jak zjistit, zda jsou závěsné tyče ostřikovačů špatné. Pokud vaše pračka vibruje a vydává špatné zvuky, děje se to pouze kvůli špatným závěsným tyčím. Výměna těchto tyčí je dobrý nápad, aby vaše pračka fungovala. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak vyvážit pračku a jak spustit čistý cyklus na pračce Electrolux.