Jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný? 5 překvapivých indikací!

Hledáte známky ucpaného větracího otvoru sušičky, a proto chcete vědět, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný? Není třeba hledat odpovědi někde jinde. Zde popíšeme všechny náznaky a známky ucpaného průduchu. Vysvětlíme vám také způsob čištění ventilace.

Je nezbytné čistit větrací otvor alespoň jednou za šest měsíců. V mnoha domácnostech v USA dochází k požárům kvůli sušičkám. K požáru dochází v důsledku zanedbání čištění spotřebiče.

Větrací otvor sušičky odvádí vlhkost, teplo a spálené plyny produkované v sušičce plynu. Ve větracím otvoru sušičky se může rychle nahromadit vlákna ze sušičky. Tyto vlákna jsou hlavní příčinou zablokovaného větracího otvoru sušičky a požáru. Někdy si malá zvířata také najdou cestu do větracího otvoru sušičky přes odsávací kryt. Proto je nutné sušičku vyčistit. Sníží nebezpečí požáru a prodlouží životnost vaší sušičky. Sušička obvykle uvádí jen málo pokynů k čištění větracího otvoru.

Jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný

Jak tedy zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný? Zde jsou následující příčiny:

Indikace č. 1. Vlhké oblečení na konci cyklu

První známkou ucpaného větracího otvoru sušičky je, že vaše prádlo nebude na konci cyklu řádného sušení úplně suché. Řádná doba trvání každého cyklu sušičky pro sušení prádla je třicet až čtyřicet pět minut. Když je větrací otvor sušičky ucpaný nebo zablokovaný, sušení prádla bude trvat déle než obvykle. Vlhkost z oblečení je totiž odváděna ven, z digestoře přes průduch.

Pokud se větrací otvor ucpe, páry z oblečení se zachytí uvnitř ventilační hadice a zkondenzují. Tato zkondenzovaná voda se vrátí do sušičky a oblečení bude vlhké. Na konci cyklu tedy najdete mokré oblečení. Doba sušení oblečení se bude časem prodlužovat, dokud nevyčistíte větrací otvor.

Můžete si také přečíst o tom, jak čistit ventilační hadici sušičky.

Indikace č. 2. Horký vnější povrch sušičky

Ucpaný větrací otvor může způsobit, že vnější povrch sušičky bude horký. Větrací otvor sušičky odvádí nejen vlhkost, ale i teplo z průduchu. Ucpaný větrací otvor sušičky nedokáže odvádět vlhkost a teplo. Sušička tedy bude fungovat, ale oblečení se neusuší, protože teplo je zachyceno uvnitř sušičky. Suchý vnější povrch se zahřeje a na konci cyklu najdete vlhké a teplé oblečení. Pokračující používání zachycuje více a více tepla, které může sušičku extrémně zahřát a případně způsobit požár.

Indikace č. 3. Zápach spáleniny

Prach se shromažďuje ve filtru na vlákna. Někdy si vlákna z bubnu sušičky najdou cestu ven přes ventilační otvor sušičky spolu s vlhkostí a horkým vzduchem. Proto se vlákna mohou hromadit ve větracím otvoru sušičky, bubnu a filtru. Takže vlákna ze sušičky musíte vyčistit, jinak pokud se dostanou do topné součásti, jako je motor sušičky, spálí se. Spalování vláken způsobuje zápach. Ze sušičky tak ucítíte pach spáleniny. Pamatujte, že vlákna jsou hořlavá a mohou způsobit požár. Proto je nezbytné žmolky ze sušičky vyčistit. Víte, proč moje sušička páchne jako plyn.

Indikace č. 4. Pach mrtvých zvířat

Drobná zvířata nebo škůdci si také najdou cestu do větracího otvoru sušičky přes odsávací digestoř. Tato zvířata umírají uvnitř ventilační hadice a zapáchají. Pokud z vaší sušičky vychází shnilý zápach, je lepší odstranit odvětrávací trubku, která je uvnitř. Poté můžete potrubí vyčistit nebo vyměnit podle jeho stavu.

Indikace č. 5. Žmolky v sušárně a prádelně

Pomohlo by, kdybyste po každém cyklu vyčistili filtr na vlákna. Když je filtr na vlákna naplněný, přebytečné vlákna se začnou shromažďovat na horní části filtru. Přebytečné žmolky uvidíte také kolem sušičky a možná i ve vaší prádelně. Filtr byste měli okamžitě vyčistit a v případě potřeby jej vyměnit.

Indikace #6. Dlouho jste nečistili průduch

Je nutné každoroční čištění sušičky. Pokud jste sušičku dlouho nečistili, měli byste to udělat nyní. Čištění větracího otvoru závisí na vašem použití. Pokud sušičku používáte více než jednou denně, budete ji muset čistit alespoň jednou za čtyři měsíce.

Čištění větracího otvoru sušičky

Nyní, když jste se podívali na všechny indikace pro čištění větracího otvoru, musíte znát postup jeho čištění. Chcete-li vyčistit větrací otvor sušičky, budete jej muset stáhnout z odsávacího krytu. Digestoř je umístěna ve stěně poblíž vaší sušičky. Odstraňte ventilaci a vyčistěte kapotu pomocí vysavače a ručníku. Jakmile je odsávací kryt čistý, podívejte se dovnitř vašeho větracího otvoru. Pokud je poškozený, budete jej muset vyměnit. V případě, že je v pasti nějaké mrtvé zvíře, odstraňte ho. Poté použijte vysavač a tvrdý kartáč k vyčištění ventilace. Vědět, jak často čistit větrací otvory sušičky.

Je to obal!

Rychle poznáte, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný. Za prvé, sušička vyžaduje řádné čištění a údržbu. Pokud nečistíte průduch každoročně, vytváříte bezpečnostní riziko pro vás a vaši rodinu. Tento článek shrnul všechny indikace pro čištění ventilačního otvoru. Pokud tedy něco z toho ve své sušičce uvidíte, raději začněte čistit hned. Takto poznáte, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.