Jak zjistit, zda je váš pas poškozen vodou? Nejlepší průvodce

Jak zjistit, zda je váš pas poškozen vodou? To je první otázka, kterou si položíte, pokud si omylem polijete pas vodou.

Poškozený pas

Pasy nám umožňují cestovat po světě, navštěvovat a dokonce pobývat v různých zemích. Existuje však několik předpisů pro cestování s pasem, jedním z nich je, že váš pas by neměl být příliš poškozen.

Pokud si nejste jisti, zda je váš pas poškozen, prohlédněte si obálku knihy a stránku obsahující vaše osobní údaje a vaši fotografii. Poškození vodou, značné natržení, natržení, vytržené nebo chybějící vízové ​​stránky a neschválené značky jsou dalším důkazem poškození.

Další typy poškození jsou:

Nerozluštitelné detaily, laminace byla odstraněna, což naznačuje, že fotografie byla prohozena – stránky, které chybí, jsou oddělené nebo jsou na okraji volné.

Pokud vidíte typické opotřebení, jako je vějířování stránek nebo ohyb pasu, váš pas nemusí být poškozen.

Mohu cestovat pomocí svého poškozeného pasu?

Poškozené pasy jsou neplatné, takže je obtížnější opustit zemi nebo navštívit jinou. Proč nemůžeme cestovat s poškozeným pasem a co se stane, když ano?

Pokud jde o cestování, primární funkcí pasu je pomoci pohraničním orgánům při identifikaci, když vstoupíme do jiné země. Váš pas nesmí být poškozen příliš vážně, protože jde o zásadní právní dokument určující cestujícího.

Musí obsahovat všechny vaše informace a fotografie a legitimně vydaný pas.

Pokud se rozhodnete cestovat s poškozeným pasem, může se stát, že uvíznete na hranici a nebudete moci vstoupit do vámi zvolené země. Scénář se může zkomplikovat. Je mnohem jednodušší se tomuto problému vyhnout, než jej řešit.

Existuje také možnost být zatčen v cizí zemi nebo být automaticky deportován. Proto je nezbytné mít cestovní pas ve výborném stavu.

Jak zjistit, zda je váš pas poškozen vodou?

To, že je pas poškozen vodou, poznáme, pokud se změní barva stránky s biologickými údaji. Osoby se značným poškozením vodou kdekoli v pasové knížce, jako je rozlitá chemikálie nebo inkoust, musí být vráceny ministerstvu zahraničí Spojených států k vystavení nového pasu.

Musíte také připojit žádost o cestovní pas. Ministerstvo zahraničí USA povoluje používání pasů s menším vodoznakem, protože tyto pasy nejsou považovány za poškozené.

Jak vyměnit poškozený pas Spojených států

Postup při výměně poškozeného cestovního pasu je určen národním úřadem vydávajícím cestovní pasy ve vaší zemi občanství. Některé země umožňují zažádat o nový dokument online, zatímco jiné vyžadují, abyste zažádali osobně v servisním středisku.

Pokud potřebujete vyměnit poškozený pas, máte dvě možnosti:

1. Požádejte o zcela nový pas

Pokud je váš pas poškozený, nečitelný nebo zdeformovaný, musíte požádat o vydání zcela nového pasu. Zvolíte-li tuto možnost, budete žádat o cestovní pas stejným způsobem jako první žadatel.

Nejlepší by bylo provést přijetí pasu na místní poště nebo na úředníkovi země/města. Přiložte poškozený cestovní pas a další formu dokladu o občanství.

Spolu s ostatními dokumenty byste měli důkladně zvážit předložení prohlášení. Zahrňte prohlášení o poškození, které zaručuje, že jste pokryli všechny své základny.

2. Obnovení pasu za poškozený pas

Pokud je váš pas poškozen o něco více než běžné opotřebení, ale jinak je v dobrém stavu, musíte podat žádost osobně na předem domluvené schůzce.

Pokud potřebujete vyměnit pas nezletilé osoby, musí být ve formuláři žádosti uvedeny údaje obou rodičů. Rodiče musí nezletilého doprovázet, aby osobně hledali náhradu

Když dojde k poškození, musíte se obrátit na nejbližší velvyslanectví USA a zahájit proces výměny, pokud jste v zahraničí. Pokud potřebujete proces urychlit, budete muset zaplatit ještě více, abyste získali svůj pas rychleji.

Jak ochránit váš pas před poškozením

Pokud cestujete pravidelně, je pravděpodobnější, že se váš pas poškodí. Investujte do cestovního pouzdra, které jej ochrání před politím a roztržením v zavazadle.

Pokud chcete mít svůj pas stále u sebe, ale jedete na místo známé nepříznivým počasím, připravte si přesné barevné duplikáty pasu, které budete mít u sebe, místo toho, abyste přinesli originál pasu.

To vám zajistí váš cenný cestovní doklad, ale také vám to poskytne něco, co vám pomůže v případě odcizení nebo ztráty pasu během vaší cesty.

Neštěstí s poškozeným pasem můžete předejít tím, že si svůj pas důkladně prohlédnete ještě před cestou do zámoří. Pokud problém odhalíte, budete moci získat náhradní pas bez jakýchkoliv časových omezení nebo dalších poplatků.

Pokud si pas pokládáte na stůl nebo skříňku, existuje možnost, že se váš pas poškodí, zvláště pokud je váš stůl nebo skříň poškozena vodou. Přečtěte si následující článek o tom, jak opravit stůl poškozený vodou a jak ošetřit vodou poškozené skříně doma, abyste zabránili poškození vašich věcí a pasu.

Závěr

Nyní, když jste se naučili, jak zjistit, zda je váš pas poškozen vodou, zkontrolujte svůj pas a zjistěte, zda není poškozen mírně nebo zda je třeba jej vyměnit. Postup aplikace je časově náročný.

To nejlepší, co teď můžete udělat, je často kontrolovat, zda váš pas není poškozen.