Jak zjistit, zda je váš Fitbit poškozen vodou: 4 užitečné příznaky

Chcete vědět, jak zjistit, zda je váš Fitbit poškozen vodou? Dobře, čtěte a my vám dáme pár tipů.

Váš Fitbit musí být vaším stálým společníkem, pokud jde o dosažení vašich fitness cílů. Jeho poškození vodou bude jistě velmi nešťastná událost.

Co je Fitbit?

Fitbits jsou v podstatě sledovače aktivity. Tato velmi pohodlná nositelná technologie vám může pomoci mít celkový přehled o vašem zdraví sledováním srdeční frekvence, menstruačního cyklu, kvality spánku, cvičení a mnoha dalších oblastí.

Fitbit je k dispozici ve dvou typech a může to být buď trackery, nebo hodinky. Sledovače se více zaměřují na sledování vaší aktivity, zatímco hodinky nabízejí funkce podobné chytrým telefonům.

V závislosti na typu Fitbit, který máte, můžete sledovat různé oblasti, jako je spánek, srdeční frekvence a menstruační cyklus, což vám poskytne lepší obraz o vašem celkovém zdraví. Některé Fitbity dokonce dokážou detekovat váš typ aktivity a nabídnout vám optimalizované sledování.

Co je na této technologii vzrušující, je, že některé Fitbits obsahují cvičení na obrazovce a dýchací meditace a umožňují vám přes ně přehrávat hudbu. Mohou se také hodit v případě, že byste si zapomněli vzít peněženku, protože mají Fitbit Pay.

Jaký model Fitbit musíte vyzkoušet?

Hodinky a trackery Fitbit mají široký sortiment a často přicházejí s novou a vylepšenou řadou modelů. Jedním z nejnovějších představení, které stojí za to vyzkoušet, je Fitbit Luxe.

Je to estetický fitness tracker ve stylu náramku, ideální pro lidi, kteří milují stylové cvičení. Fitbit Luxe nabízí působivou řadu funkcí a je vybaven pouzdrem z nerezové oceli pro dlouhou životnost.

Další dobrá věc je, že výdrž baterie může být až pět dní při sledování všech důležitých oblastí. Je také vodotěsný a dodává se v řadě zářivých displejů hodinek.

Znamená, že je váš Fitbit poškozen vodou

1. Přestává fungovat

Pokud se váš Fitbit poškodí vodou, přestane fungovat. Nepodaří se vám sledovat vaše aktivity a poskytnout vám celkový pohled na vaše zdraví.

2. Fitbit se nezapne

Když jste uprostřed intenzivního tréninku a váš pot stéká po celém těle, váš Fitbit může být poškozen vodou. Když je vystaven extrémnímu množství vlhkosti, nemusí být možné jej znovu zapnout.

3. Viditelné známky vlhkosti nebo vody

Když se při nošení Fitbit hodně potíte, může se přes něj dostat vlhkost. Pokud na malém okénku v blízkosti části, které se dotýká vaše zápěstí, uvidíte známky vlhkosti, váš sledovač bude pravděpodobně poškozen, pokud již nebyl ovlivněn.

4. Obrazovka nereaguje

Vlhkost může ovlivnit citlivost obrazovky vašeho Fitbitu. Pokud se poškodí vodou, obrazovka s největší pravděpodobností nebude fungovat, když se jí dotknete.

Pokud jste omylem upustili Samsung S8 do vody, můžete se podívat na tento článek o tom, jak zjistit, zda je Samsung S8 poškozen vodou.

Oprava vašeho Fitbitu poškozeného vodou

Když váš Fitbit přestane fungovat po kontaktu s vodou, je bezpečné předpokládat, že problém je kvůli tomu. Náhody se však stávají, a tak si budete muset udělat trochu problémů sami.

Můžete zkusit svůj sledovač několikrát restartovat a zjistit, zda to problém vyřeší. Pokud to nebude fungovat, zde je postup krok za krokem, který můžete provést, abyste svůj Fitbit opravili.

Krok č. 1. Použijte techniku ​​rýže

Umístěte svůj sledovač poškozený vodou do koše naplněného rýží. Nechte působit alespoň 24 hodin.

Rýže vytváří extrémně suché prostředí pro váš gadget. Odsává veškerou vlhkost, která se dostane do vašeho zařízení.

Pokud hledáte další možnosti sušení, pomůže vám tento článek o tom, jak opravit vodou poškozené věci bez rýže.

Krok č. 2. Pokuste se restartovat sledovač

Poté, co svůj Fitbit necháte v rýži asi celý den, můžete jej sundat a zkontrolovat, zda v něm nezůstala nějaká vlhkost. Poté jej zkuste několikrát restartovat.

Krok č. 3. Zapojte svůj Fitbit do nabíjecího kabelu

Dalším krokem je zapojit sledovač do nabíjecího kabelu a ujistěte se, že je připojen k počítači. Je důležité, abyste zajistili, že zlaté tečky na vašem Fitbit jsou zarovnány se zlatými kontakty uvnitř nabíjecího kabelu.

Krok č. 4. Podržte tlačítko

Po zapojení trackeru podržte tlačítko stisknuté po dobu 10-12 sekund.

Krok č. 5. Odpojte Fitbit od nabíjecího kabelu

Odpojte sledovač od nabíjecího kabelu a stiskněte tlačítko napájení, dokud se nerozsvítí obrazovka. Pokud se zapne, máte štěstí, protože váš Fitbit by měl být zpět na správné cestě.

Pokud váš sledovač nereaguje ani po provedení těchto kroků, můžete kontaktovat tým podpory. Mohou zkontrolovat historii vašeho zařízení a poskytnout vám řadu možností, jak vyhovět vašim potřebám.

Závěr

Nyní, když jsme prošli tipy, jak zjistit, zda je váš Fitbit poškozen vodou, je snazší zabránit dalšímu poškození. Máte větší šanci zachránit svůj tracker a strávit dlouhý čas se svým technicky zdatným fitness společníkem.