Jak zjistit, zda je S6 Edge poškozen vodou: 3 užitečné kroky

Pokud nemůžete zjistit, zda je váš telefon Samsung postižen poškozením vodou, tento článek ukáže, jak zjistit, zda je S6 Edge poškozen vodou.

Jak zkontrolovat poškození vodou na S6 Edge

Smartphony používáme v každodenním životě, ale malý kontakt s vodou může způsobit hrozivé poškození našich telefonů. Pokud chcete vyřešit problém s poškozením vodou, měli byste vědět, jak zjistit, zda je váš telefon poškozen vodou.

Krok č. 1. Otevřete zásobník SIM

Chcete-li zkontrolovat poškození vodou na vašem S6 Edge, otevřete přihrádku na SIM kartu smartphonu a podívejte se dovnitř.

Krok č. 2. Najděte indikátor

Podívejte se na indikátor, který je standardně bílý.

Krok č. 3. Zkontrolujte barvu

Pokud vidíte bílou barvu, znamená to, že je vaše zařízení v bezpečí a nedošlo k poškození vodou. Bohužel, pokud si všimnete růžové nebo červené barvy, došlo k poškození vodou na vašem S6 Edge.

Kroky na záchranu mokrého smartphonu

Jakmile potvrdíte, že je váš telefon poškozen vodou, nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je jednat rychle. Zde jsou kroky, které musíte udělat, abyste zachránili svůj mokrý smartphone.

Krok č. 1. Vyjměte pouzdro, baterii a další součásti

Okamžitě telefon vypněte, a pokud má telefon pouzdro, ihned jej sundejte. Pokud máte vyjímatelnou baterii, sejměte kryt baterie a vyjměte baterii, SIM karty a SD karty.

Pokud je váš telefon poškozen vodou, cokoli, co zůstane připojeno k vašemu smartphonu, se může poškodit vodou a nahromadit vodu uvnitř. Vnitřní části jsou nezbytné pro funkce telefonu, a pokud se nasáknou vodou, smartphone nebude fungovat.

Je nabíjecí port vašeho telefonu také mokrý? Tento článek může vysvětlit, jak moc opravit vodou poškozený nabíjecí port.

Krok č. 2. Vysušte telefon

Viditelnou vodu setřete hadříkem nebo ručníkem, který nepouští vlákna. Můžete použít hadřík z mikrovlákna, protože ten funguje nejlépe.

Pomocí hadříku co nejvíce eliminujte vlhkost z telefonu a zajistěte, aby se do nabíjecího portu, slotů pro karty nebo konektoru pro sluchátka nedostala žádná voda.

Nikdy nepoužívejte fén a dokonce ani nevkládejte telefon do mikrovlnné trouby, sušičky prádla nebo jiných zařízení, protože teplo může telefon poškodit. Také byste se měli vyvarovat nadměrnému třesení telefonu, aby se zabránilo pronikání vody přes telefon.

Krok č. 3. Použijte silikagel

Pravděpodobně jste slyšeli o použití rýže, ale rýže může být někdy neúčinná při vysoušení telefonu. Podle testu provedeného prodejcem telefonů Gazelle je silikagel účinnější než instantní rýže.

Silikagel může fungovat pouze v případě, že máte skrýš balíčků silikagelu. Pokud nevíte, co jsou silikagely, jsou to malé sáčky, které se dodávají do krabic od bot a na kterých je napsáno „nejezte“.

Vložte telefon do velké mísy a zakryjte ji několika balíčky silikagelu. Počkejte 48–72 hodin, aby měl gel dostatek času absorbovat veškerou vlhkost v telefonu.

Můžete použít křišťálové stelivo pro kočky, protože se skládá ze silikagelu, což je nejlepší látka, pokud chcete vysušit telefon. Ujistěte se, že používáte krystalickou formu steliva pro kočky a ne stelivo vyrobené z jiných materiálů, jako je hlína.

Do nádoby nasypte alespoň 1–2 litry (0,95–1,89 l) steliva pro kočky.

Pokud nemáte silikagely, můžete telefon dát do misky instantních ovesných vloček, nevařené instantní rýže nebo instantního kuskusu. Klíčové slovo je zde okamžité, protože běžná rýže nebo ovesné vločky nebudou schopny během krátké doby absorbovat dostatek tekutiny z vašeho telefonu.

Krok č. 4. Znovu telefon sestavte a po 2 až 4 dnech ho zapněte

Před zapnutím telefonu zkontrolujte, zda je čistý a suchý. Upozorňujeme, že musíte počkat, dokud telefon zcela nevyschne, protože čím déle jej necháte schnout, tím je pravděpodobnější, že přežije.

Pokud se nic nestane, vložte telefon zpět do misky se silikagelem a dejte mu další den nebo dva, než jej znovu zapnete. V případě potřeby můžete tento proces opakovat několikrát.

Další podrobnosti naleznete v tomto článku, kde zjistíte, jak přenést fotografie z telefonu poškozeného vodou.

Nejlepší ochranná pouzdra pro S6 Edge

Ve srovnání s Galaxy S6 má S6 Edge znatelné změny z hlediska designu. S6 Edge si můžete koupit za přibližně 900 $ z online obchodu Amazon.

Bez ohledu na to, jak drahá a odolná je konstrukce, bude pro váš S6 Edge pády a škrábance nebezpečné. Abychom vám pomohli při hledání nejlepších obalů na telefony, zde je přehled nejlepších ochranných pouzder pro S6 Edge.

  • Pouzdro Spigen Ultra Rugged Galaxy S6 Edge

    Pouzdro Spigen Ultra Rugged Galaxy S6 Edge je dostupné za dostupnou cenu a je to dobrá volba, pokud potřebujete pro svůj telefon ochranu na robustní úrovni. Toto pouzdro má technologii Air Cushion určenou pro tlumení nárazů, když dojde k pádu.
  • Pouzdro Obliq Samsung Galaxy S6 Edge

    Pouzdro Obliq Samsung Galaxy S6 Edge má minimalistický design, který neovlivňuje vzhled vašeho S6 Edge. Nabízí vícevrstvou ochranu se třemi kovovými rámečky, které můžete měnit podle svého výběru a pohodlí.
  • Pouzdro Ringke Fusion Galaxy S6 Edge

    Cílem tohoto pouzdra je chránit váš S6 Edge před pády, prachem a jiným poškozením. Poskytuje všestrannou ochranu spolu s kryty proti prachu.

Závěr

Jak zjistit, zda je S6 Edge poškozen vodou? Otevřete zásobník SIM karty a najděte indikátor, který je ve výchozím nastavení bílý.

Pokud vidíte bílou barvu, je vaše zařízení v bezpečí, ale pokud vidíte červenou nebo růžovou barvu, váš S6 je poškozen vodou.