Jak zjistit, zda je prvek v ohřívači vody špatný? 5 snadných kroků!

Víte, jak zjistit, zda je prvek v ohřívači vody špatný? Nejprve si musíte připravit šroubovák a multimetr, poté použít první k odstranění krytu nezbytného pro dosažení topného prvku a provést několik testů pomocí druhého zařízení.

Toto je snadný úkol, který můžete udělat sami, aniž byste museli zavolat příteli. Pokud jej nechcete opravit, musíte zavolat odborníka, pokud zjistíte, že je rozbitý. Vezměte na vědomí, že máte co do činění s elektrickým spotřebičem. Proto by vám pomohlo, kdybyste byli při provádění úkolu mimořádně opatrní.

Možná se ptáte, proč ohřívač vody ve vaší domácnosti neprodukuje teplou vodu v dobré kvalitě jako dříve. Je oprávněné, že si myslíte, že s tím není něco v pořádku. Je třeba přijmout odpovídající opatření, abyste vy ani vaši domácnost nebyli rušeni při koupeli nebo při domácích pracích, při kterých je třeba používat horkou vodu. Rozbitý prvek ohřívače vody je dobrým podezřelým s takovým problémem. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Kroky, jak zjistit, zda je prvek v ohřívači vody špatný

Před testováním jste možná pozorovali některé příznaky, kvůli kterým si myslíte, že stav prvku je hrozný. Patří mezi ně vlažná voda, rychlý nedostatek horké vody a vypnutí jističe. Již jsme krátce odpověděli na náš centrální dotaz výše, jak zjistit, zda je prvek v ohřívači vody špatný? Vypořádáme se s tím s hloubkovou instruktáží k provedení takového úkolu. Neboj se, milý příteli; kroky nebudou složité, pokud se chcete naučit, jak pokračovat v rolování.

Krok č. 1. Odpojte ohřívač od zdroje energie

Při práci s elektrickými spotřebiči je tento krok zásadní pro bezpečnost. Chcete-li to provést pomocí ohřívače vody, musíte najít, kde je umístěn jistič ohřívače vody. Tento jistič je obvykle umístěn v suterénu nebo garáži a je velký jeden krát dvě stopy. Je pro vás výhodou, když elektrikář, který vám ohřívač vody instaloval, označil, který z jističů je pro ohřívač vody ten. Jakmile jej najdete, otočte jej na stranu a označte, že je vypnutý.

Krok č. 2. Odstraňte potřebné krytiny

Pomocí šroubováku nejprve sejměte kovové kryty umístěné na boční straně ohřívače vody. Po odstranění těchto povrchů uvidíte, že zakrývají jak topné těleso, tak termostat ohřívače vody. Předpokládejme však, že po sejmutí kovových krytů stále znáte další krycí vrstvu. V tom případě se jedná o typ izolace. Pak může mít váš ohřívač vody plastový štít a izolaci ve formě pružného skelného vlákna nebo tuhé pěny. Pokud je jeho forma druhá, můžete s ním rychle pohybovat holýma rukama. Pokud se jedná o první, budete jej muset naříznout pomocným nožem. Ujistěte se, že je nepoškoďte, protože je znovu připojíte.

Krok č. 3. Najděte topný článek

Po provedení nezbytného odstranění krytů musíte nyní vidět termostat spolu s topným článkem ohřívače vody. Pod termostatem najdete topné těleso. Musíte si však uvědomit, že viditelná část topného článku je pouze jeho koncovým bodem, protože jeho tělo je uvnitř nádrže. Nicméně tato koncová část je dostatečná, abyste provedli test. Dva připojené šrouby procházejí dráty.

Krok č. 4. Zkontrolujte prvek pomocí multimetru

Funkčnost topného tělesa ohřívače můžete určit podle jeho odporu. Pokud si chcete být jisti, možná se před provedením tohoto kroku budete chtít naučit základy multimetru. To však u tohoto úkolu není tak nutné. Postupujte podle pokynů. Nejprve otočte voličem multimetru na nastavení s nejnižším odporem v ohmech. Určení opozice nezáleží na tom, jaká sonda (kladná nebo záporná) se dotýká kterého šroubu.

Dotkněte se jednoho šroubu jakoukoli multimetrovou sondou a druhého šroubu proveďte další vyšetřování. Hodnota pro funkční topné těleso musí být někde v rozmezí 10 až 30 ohmů. Pokud je výsledek měření nižší než 10 ohmů, je něco v nepořádku s topným článkem. Jsou zde ohřívače vody se dvěma topnými tělesy. V tomto případě opakujte kroky, které jsme probrali s druhým topným článkem. Můžete si také přečíst o tom, co je multimetr.

Krok č. 5. Znovu připevněte kryty

Tento krok nedělejte, pokud chcete opravit nebo vyměnit vodní prvek. K provedení takových úkolů můžete zavolat profesionála nebo to udělat sami. Pokud je však pro vás problém přistoupit k opravě nebo výměně poté, co zjistíte, že topné těleso vašeho ohřívače vody je skutečně poškozené, budete muset ohřívač vody znovu sestavit. Na vodním živlu snad není nic špatného. Vložte plastový kryt a izolaci na místo, kde jste je odstranili, a poté přišroubujte kovový kryt na místo pomocí šroubováku.

It’s A Wrap!

Na konci tohoto článku doufám, že jste se naučili, jak zjistit, zda je prvek v ohřívači vody špatný. Kéž vám výše uvedené texty pomohou vyřešit váš problém s ohřívačem vody a že si nyní můžete opět užívat neustále horké vody. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak odstranit vložku ohřívače teplé vody a jak otestovat prvky ohřívače vody. Děkuji, že jste dočetli článek až do tohoto bodu. Váš čas a úsilí si velmi vážíme!