Jak zjistit, zda je podklad poškozený vodou v pořádku: Stručný průvodce

Vědět, jak zjistit, zda je poškozený vodou poškozený podklad, vám může ušetřit starosti se zbytečnými a drahými náklady na opravy. Budete muset hledat zřetelné známky toho, že poškození vašeho podkladu je závažné a že by bylo potřeba jej vyměnit.

Podlahy, beton i dřevo, jsou velmi náchylné k poškození vodou. Klíčem k jeho snadné opravě je včasné rozpoznání známek opotřebení, aby se zabránilo jeho zhoršování a šíření. Pokračujte ve čtení, abyste věděli, zda jsou vaše podklady v pořádku a vše ostatní, co potřebujete vědět, abyste mohli efektivně posoudit poškození sami.

Jak zjistit, zda je váš podklad poškozený vodou v pořádku

Krok č. 1. Poslouchejte hlasité skřípání na palubkách

Není neobvyklé, že podlaha trochu skřípe. Lidé často přehlížejí nepříjemný hluk a vyhýbají se chůzi po vrzající části palubek. Hlasité a rozlišitelné skřípání však může znamenat, že se materiál vašeho podkladu pokřivil nebo zkroutil.

Když se hřebíky, které spojují podklad s dřevěnými nosníky, opakovaně pohybují dovnitř a ven, vydává to skřípavý zvuk. V ideálním případě byste měli podklad pevně přibít k trámům. V případech potenciálního poškození vodou se nehty uvolní a dojde k neslavným skřípáním.

Pokud uslyšíte nějaké hlasité skřípání, měli byste zkontrolovat pod podlahovou deskou a posoudit poškození. Odtud můžete začít plánovat proces opravy.

Krok č. 2. Zkontrolujte známky plísně

Pokud z vaší podlahy vychází zvláštní nebo zatuchlý zápach, pravděpodobně jde o zápach z plesnivého kontaminovaného podkladu. Plíseň způsobená poškozením vodou může způsobit, že bude vaše podlaha měkká, nerovná a dokonce i skřípat.

Při práci s formujícím podkladem může být náročné najít zdroj nepříjemného zápachu. Přitom byste měli nosit masku nebo použít jinou ochranu dýchacích cest, protože dýchání spór z plísní může ohrozit vaše zdraví.

Existují různé způsoby, jak se můžete pokusit odstranit plíseň z podkladu sami. Temnější stránkou je, že nese riziko šíření spór po okolí, což by mohlo ohrozit vás i vaše okolí. Bylo by nejlepší zavolat místo toho odborníky, aby jej odstranili.

Krok č. 3. Hledejte praskliny na dlaždicích

Trhliny na dlaždicích mohou znamenat, že podklad pod ním je slabý a pružný. Dlaždice pod sebou potřebují robustní a tuhý povrch, aby se nerozbily a nepraskaly. Pokud váš podklad není dostatečně pevný, aby udržel dlažbu, můžete to potvrdit kontrolou dlažby, zda nevykazuje známky poškození.

Můžete také zkontrolovat zadní část uvolněných dlaždic, abyste zjistili, zda je problém s podkladem a nikoli s cementovou deskou nebo čímkoli jiným. Pokud je druhá strana dlaždice zcela pokryta zaschlým thinsetem, můžete si být jisti, že řešíte problém s podlahou.

Krok č. 4. Hledejte nerovné nebo zapuštěné části

Pokud cítíte, že se podlaha při procházce vaším domem posouvá a klesá, můžete si být jisti, že jde o problém s podlahou. Když se podlaha potopí kolem a mezi podlahovými nosníky, je to zjevný znak poškození.

Tento problém způsobuje kombinace zhoršujícího se dřeva a neustálého provozu. Přestože poškození vodou je stále podezřelé, klesající podlahy mohou být také způsobeny nesprávnou pokládkou podlahy. Dřevěné podklady se obvykle zhoršují kvůli problémům s vlhkostí a správa vlhkosti je nejúčinnějším způsobem, jak můžete zabránit vzniku takových problémů.

Krok č. 5. Zkontrolujte povrchovou podlahu, zda není poškozena

Nejsnadnějším způsobem, jak zjistit, zda je váš podklad opotřebovaný, je zkontrolovat samotnou povrchovou podlahu, zda nevykazuje známky vnějšího poškození. Ačkoli může prasknutí vypadat jako jednoduchý problém s podlahou, ve skutečnosti to může znamenat, že váš podklad vyžaduje výměnu.

Praskání dlaždic, pokřiveného dřeva nebo odlupování podlahových krytin Linoleum může znamenat hlubší problém, který je třeba vyřešit. Pečlivá kontrola může odhalit, že problém je ve skutečnosti problém s podlahou.

Přikládající se podlaha z tvrdého dřeva může být známkou toho, že voda může deformovat materiál pod ní. Praskání dlaždic může znamenat, že podklad neposkytuje dostatečnou podporu. Linoleová podlaha, která bublá, může být způsobena vlhkostí, která byla nahromaděna pod podlahou.

Pokud si myslíte, že jsou vaše podklady značně poškozeny, bylo by nejlepší zavolat poskytovateli pojištění nebo právníkovi. Přitom můžete zjistit, zda můžete získat náhradu za opravy ze svého pojistného krytí.

Závěr

Vodu poškozenou vodou nemusíte vždy vyměňovat. Ve většině případů, je-li to včas řešeno, můžete mokrou oblast bez námahy vysušit a opravit pomocí správných nástrojů a správného know-how. Pokud však příliš dlouho ignorujete vlhký podklad, riskujete jeho nevratné poškození v důsledku hniloby, plísní a dalších nečistot.

Vědět, jak zjistit, zda je poškozený vodou poškozený podklad, vám může pomoci rozhodnout, zda byste měli vyměnit svou podlahu. Jednoduše si všimnete známek poškození brzy, můžete své podklady zachránit a ušetřit si starosti s jejich úplnou výměnou.