Jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný? 7 snadných způsobů!

Jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný? Znát odpověď je nezbytné, pokud chcete sbírat informace během dnů údržby ohřívače a dalších domácích spotřebičů.

No, to je od vás dobrý krok, protože musíme mít všechny znalosti o strojích, které máme doma.

Proto jsme uvedli několik nejčastějších problémů souvisejících s ohřívačem vody. Nebudete zklamáni kvalitou naší práce, protože věnujeme velké úsilí tomu, abychom vám poskytli faktické informace. Co je v dnešní době více požehnáním než autentické informace!

Jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný

Toto je hlavní část našeho průvodce, jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili některé příznaky špatné funkce vody. Zde je návod, jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný:

#1. Horká voda se často loučí

Je to nejběžnější a snadno opravitelný problém, se kterým se jednou za život potýká každý majitel domu. Docházení horké vody při domácích pracích je při nízkých teplotách to nejnepříjemnější. Ale můžete problém rychle vyřešit, jak je uvedeno výše. Nejprve zkontrolujte termostat, abyste zjistili, zda je nastaven na adekvátní teplotu nebo ne. V případě potřeby resetujte a poté naplňte vodu z libovolného kohoutku a zavřete jej, pokud je voda podle vámi požadovaného limitu. Poté přejděte do skříně jističe a podívejte se na jistič ohřívače.

Zapněte jej, pokud zareagoval a termostat nastavil nízkou teplotu. Pro zvýšení účinnosti a výkonu také vypláchněte vodu z nádrže. Poté musíte určit, zda jistič stále vypíná kvůli ohřívači. Zavolejte technika, aby zkontroloval kabeláž a připojení, a on problém vyřeší. Také se ujistěte, že ponorná trubice, termostat, ventil T&P a topné těleso fungují v perfektním stavu. Snad se nyní problém s teplou vodou vyřeší. Pokud ne, zvažte výměnu staré jednotky za novou.

#2. Vodní bazén kolem ohřívače

Každý z vás může hádat, že ohřívač je hrozný, pokud teče. Ale počkejte, musíte se ujistit, že tyto části nejsou za žádným únikem. Konektory, šroubování, přívodní a výstupní potrubí možná nebyly správně upevněny a musíte je opravit sami nebo zavolat odborníka, aby vám pomohl. The T & P ventil také uvolňuje vodu, aby se uvolnil tlak. Ale je čas na výměnu, pokud prosakující voda vytvořila kaluž kolem vašeho ohřívače.

#3. Tlak vody je nízký

Řešíte nízký tlak vody? Je to sediment, který se hromadí a pak omezuje průtok vody. Pomohlo by nejprve propláchnout ohřívač a poté otestovat potrubí s ohřívačem. Může být také dobré přečíst si o běžných příčinách nízkého tlaku vody.

#4. Nekonzistentní teplota vody

Potýkáte se s problémem náhlého vzestupu a poklesu teploty vody? Můžeme cítit vaši bolest, pokud je vaše odpověď ano. Nikdo nechce hrát hru s horkou a studenou vodou během rušného života. Řešením je resetování termostatu a označení nastavené polohy, aby se zkontrolovalo, zda problém přetrvává. Vadný termostat změní místo sám, takže budete v problémech a výměna je možná jediný způsob, jak ven. Navíc může být problém způsoben topnými články. Zkontrolujte horní část, zda voda rychle vychladne, a spodní, pokud máte co do činění s vlažnou vodou.

#5. Ohřívač vydává děsivé zvuky

Vyděsí vás zvuky vycházející z vašeho topení? Hlavním kořenem těchto rušivých zvuků je hromadění minerálů, zejména vápníku a hořčíku. Vodu z ohřívače musíte zlikvidovat po vypnutí napájení a čekání, až voda ztratí teplo. Minerály si voda vezme s sebou a vy se zase nemusíte bát. Ale bude lepší zavolat instalatéra, pokud se z ohřívače ozývají zvuky varu, protože jsou známkou přehřátí a zachyceného tlaku.

#6. Dlouhodobé používání ohřívače

Má váš ohřívač vody životnost 10 nebo 15 let? Je snadné určit, že potřebujete novou jednotku. Ale kdo se obtěžuje vzpomenout si na narozeniny ohřívače vody. Ale máme řešení. Najděte nálepku na horní části ohřívače a zaměřte se na první abecedu a dvě čísla poté. Abeceda může být cokoli mezi A a L. A znamená leden a počty pokračují až do L pro prosinec. Kromě toho číslice označují rok výroby, například 11 je pro rok 2011. A to je vše.

#7. Rezavá voda

Nikdo nemá rád rezavou vodu vytékající z kohoutků s horkou vodou. Hlavně když obsahuje hrozný zápach jako zkažená vejce a barvu podobnou bahnu; této situace se však můžete zbavit buď zvýšením teploty ohřívače vody na 160 stupňů na hodinu nebo naplněním nádrže ohřívače 30-33 uncemi bělidla, protože to zabije sirné bakterie a odstraní rez. Zkuste vyměnit anodovou tyč pokud některé z těchto řešení nebude fungovat.

It’s A Wrap!

Při navrhování tohoto průvodce jsme udělali maximum, abyste věděli, jak zjistit, zda je ohřívač vody špatný. Vaše zpětná vazba nám pomůže zlepšit se a přidat dobré vzpomínky v našem životě. V tomto článku zjistíte, zda byste měli vyměnit ohřívač vody, než selže.

Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak vyčistit ohřívač vody a jak odstranit vodní kámen z ohřívače vody.