Jak zjistit, zda je Galaxy S8 poškozen vodou, 6 užitečnými způsoby

Možná vám telefon uklouzl na ruce a spadl do vody, protože hledáte, jak zjistit, zda je Galaxy S8 poškozen vodou. Vidět váš telefon plavat je skutečně znepokojivé, protože existuje možnost poruchy v důsledku poškození vodou.

Po ponoru telefonu zkontrolujte svůj Galaxy S8 a zjistěte, zda poškození vodou musí být vaší první akcí; proto je nezbytné podívat se na každý kout telefonu a zjistit, zda všechny funkce fungují. Pokud si však myslíte, že je to nad vaše možnosti, měli byste zajít do nejbližší opravny telefonů, abyste svůj problém zmírnili, než se zhorší.

V tomto článku budete schopni pochopit, zda je váš Galaxy S8 vodotěsný nebo ne. Stejně tak je v této diskusi zahrnuta kontrola Galaxy S8 v případě poškození vodou a některé zásahy, pokud se poškození potvrdí.

Je Galaxy S8 voděodolný?

Na základě systému hodnocení Ingress Protection získaly Galaxy S8 a S8+ hodnocení IP68. „6“ v hodnocení IP68 tedy znamená, že Galaxy S8 a S8+ jsou zcela prachotěsné.

Galaxy S8 navíc získal hodnocení 8 z 10 za voděodolnost a poskytuje vyšší úroveň ochrany než jiné modely telefonů. S tímto hodnocením odolnosti vůči vodě by Galaxy S8 mohl vydržet 30 minut, dokonce i ponořený do hloubky 1,5 metru.

Pro značku bylo pozoruhodným úspěchem dosáhnout takové úrovně vodotěsnosti na Galaxy S8 při zachování jeho funkce a designu. Bez ohledu na jeho kategorizaci je však váš telefon stále náchylný k poškození vodou za jakýchkoli okolností.

Co dělat, když je Galaxy S8 vystaven vodě?

Při provádění těchto kroků buďte mimořádně opatrní a proces neuspěchejte.

Krok č. 1. Okamžitě obnovte telefon

Chcete-li opravit vodou poškozený telefon, první věc, kterou musíte udělat, je co nejrychleji jej vyjmout z vody. Pamatujte, že Galaxy S8 má časové a hloubkové omezení, protože čím déle je ponořen, tím více může utrpět poškození.

Krok č. 2. Uvědomte si, co byste po načtení měli a neměli dělat

Po záchraně telefonu nejednejte ukvapeně, ale mějte na paměti své činy, protože byste mohli problém zhoršit. Zpočátku mějte na paměti, že vypnutí telefonu ochrání vaše zařízení před dalším poškozením.

Stejně tak se nedoporučuje jej zapínat ani nabíjet, protože telefon se při běhu elektronického systému zahřívá. Proto s telefonem netřeste, abyste zabránili rozptýlení vody.

Krok č. 3. Odpojte všechny odnímatelné

V tomto okamžiku se navrhuje odstranění všeho odnímatelného z vašeho Galaxy S8, jako jsou SIM a SD karty. Telefon tak zůstane volný a zabrání se poškození SIM a SD karet.

Pokud byla paměťová karta poškozena, přečtěte si tento článek o tom, jak obnovit vodou poškozenou SD kartu.

Krok č. 4. Vyzkoušejte si vyschnout váš Galaxy S8

Poslední věc, kterou chcete při opravě vodou poškozeného telefonu udělat, je vysušit jej. Jak však bylo uvedeno dříve, vyhněte se nadměrnému naklánění nebo třesení telefonu, abyste zabránili šíření vody.

K osušení přední a zadní části telefonu můžete použít suchý měkký hadřík nebo ubrousek. Jinak je náročné vnitřek telefonu vysušit.

Jak je uvedeno v různých hackech obnovy, ponořením telefonu do nádoby s rýžovými zrnky voda vysuší. Nedoporučuje se to však, protože v místě vstupu vašeho telefonu může uvíznout prach a malá zrnka rýže.

Kontrola Galaxy S8 v případě poškození vodou

Než dojde k závěru, že je váš Galaxy S8 poškozen vodou, je důležité nejprve zkontrolovat každý kout telefonu. Proto je stejně důležité vědět, jak zálohovat vodou poškozený telefon.

1. Nabíjecí port telefonu

Po provedení výše uvedených kroků zkuste telefon nabít, abyste zjistili, zda nabíjecí port funguje. Pokud se vaše zařízení nezapne, je možné, že je na něm stále voda, což způsobuje poruchu.

2. Obrazovka

Na obrazovce telefonu jsou patrné známky poškození vodou. Může to být rozmazaná obrazovka nebo vizuální přítomnost odpařování vody a viditelných korozních skvrn na portech.

3. Fotoaparát

Stejně jako obrazovka může být viděn jako mlha nebo vizuální přítomnost vody.

4. Reproduktor

Když byly reproduktory telefonu vystaveny vodě, očekává se, že uslyšíte tlumený zvuk nebo zcela žádný zvuk. To je jasná známka toho, že voda poškodila reproduktor.

5. Mikrofon

Když se mikrofon vašeho telefonu poškodí, přeruší se jeho primární funkce příjmu hlasového zvuku. Jediným způsobem, jak to opravit, je vnitřní oprava nebo výměna mikrofonu.

6. Základní deska

A konečně, vodou poškozená základní deska je bolest v krku, protože by ovlivnila telefonní systém a funkce, protože by mohla bránit zapnutí nebo provozu telefonu.

Závěr

Naučit se, jak zjistit, zda je Galaxy S8 poškozen vodou, vám pomůže porozumět stavu vašeho telefonu před zásahy. Mějte však na paměti, že výše uvedené zásahy nebudou fungovat u všech, takže nejlepší, co uděláte, je požádat o opravu profesionály.