Jak zjistit únik plynu v kamnech? 5 úžasných způsobů!

Otázka zní: jak zjistit únik plynu v kamnech? K tomuto účelu můžete použít uši, oči, nos a detektor plynu. Pravděpodobně preferujete grilování na plynovém hořáku, pokud jej máte. Ve srovnání s elektrickým sporákem má plynový sporák mnoho výhod. Zahřívá se mnohem rychleji, často se snáze ovládá a může vytvářet více tepla.

U plynového sporáku však musíte počítat i s možností úniku plynu. Přestože je deska plynového sporáku obvykle nezávadná a má dlouhou životnost, za určitých okolností může dojít k úniku plynu. Pokud si všimnete, že z kamen uniká plyn, kontaktujte co nejrychleji plynárenskou společnost.

Jaké jsou kroky k současnému zjištění úniku plynu z vašeho hořáku? Jaké jsou tedy vaše možnosti, jak to opravit? Zjistěte trochu více o postupu v následujících částech! Pokud vás to tedy zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci; Pojďme se bavit!

Pokud máte podezření na únik plynu, co byste měli dělat?

Pokud máte podezření na únik plynu v domě, včetně sporáku, měli byste ihned kontaktovat plynárenskou společnost. Plyn může prasknout, pokud se nechá uniknout. Níže uvádíme několik metod, jak zjistit únik plynu v kamnech?

Způsoby detekce úniku plynu v kamnech

Máte několik možností, jak zjistit únik plynu z vašich kamen. Mezi ně patří:

#1. Použijte svůj nos

Je to primární a možná nejběžnější metoda pro detekci úniku plynu v domě. Jediné, co musíte udělat, je použít nos, abyste na to přišli. Pokud používáte plynový sporák, už víte, že jsou krásné, ale poskytovatelé plynu si jsou dobře vědomi jejich rizik. Aby bylo možné plyn snadněji detekovat, přidávají merkaptan. Zemní plyn má zápach síry nebo zkažených vajec. To je cíl, i když ten smrad se bouří. Zemní plyn je bez této přísady bez zápachu a bez barvy, takže je nebezpečnější. Pokud zaznamenáte tento zápach ve svém domě, je nezbytné informovat plynárenskou společnost.

#2. Využijte své ucho

Pokud uslyšíte pískavý zvuk z hořáku nebo přívodu plynu, může to znamenat únik plynu. Únik plynu je vážný, pokud jej dokážete zjistit. Sledujte zdroj hluku. Například svištění může být způsobeno řadou dalších faktorů. To může znamenat problém s vedením chladiva nebo dokonce poškozený kompresor, pokud si toho všimnete v blízkosti vašeho klimatizačního systému. Předpokládejme, že slyšíte svištění vycházející z kamen. Zavolat dodavatele plynu co nejdříve je zásadní.

#3. Využijte své oči

Můžete také pečlivě zkontrolovat kamna a zkontrolovat, zda nedochází k úniku očima. Přestože je zemní plyn bezbarvý, máte na výběr. Jaký odstín mají plameny, když zapnete kamna? Oheň musí být modrý, pokud vaše kamna fungují správně. Pokud jsou plameny vždy oranžové nebo oranžové, znamená to, že jim došel plyn.

To by nemělo být, což naznačuje, že plyn je odkloněn na jiné místo. Dojde k úniku, zatímco když plyn putuje někam jinam. Měli byste si nechat vyhodnotit červené nebo oranžové plameny, i když je nemůžete detekovat nebo je nevidíte. Pamatujte, že to nebyl problém, i když jiskry jen blikaly. Musíte se obávat úniku plynu, pokud jste nikdy neviděli modré plameny a pouze červené nebo oranžové plameny.

#4. Zkontrolujte únik plynu pomocí detektoru úniku plynu

K dispozici je zařízení pro kontrolu známek úniku plynu, pokud nedůvěřujete svým smyslům. Můžete například vyzkoušet snímač úniku plynu, abyste zjistili, zda není něco v pořádku. Nemusíte hýřit detektorem úniku plynu, protože jsou vybrány různé alternativy. Pokud potřebujete detektor úniku plynu, měli byste požádat o radu dodavatele plynu. Mohli by vás nasměrovat na správnou cestu a pravděpodobně vás budou obdivovat, když jim pomůžete. Možná vás také bude zajímat osvědčené postupy plynového sporáku, jak zabránit úniku plynu.

#5 Připravte si roztok mýdla a vody

Je to osvědčená metoda, jak zjistit, zda došlo k úniku plynu či nikoli. Jednoduše kombinujte mýdlovou vodu, dokud se neobjeví bubliny. Pak přesně zjistěte, odkud si myslíte, že k úniku plynu dochází. Postižené místo nalijte mýdlovou vodou. Pro test s mýdlovou vodou vložte tekuté mýdlo do láhve s vodou. Sedněte si tam a počkejte potom. Toto je pozitivní test, pokud můžete pozorovat tvorbu bublin. Jak plyn stoupá shora, objevují se bubliny. Pokud jsou výsledky pozitivní, měli byste kontaktovat plynárenskou společnost.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jsme vám odpověděli na to, jak zjistit únik plynu v kamnech. Úniky zemního plynu představují významnou hrozbu. Nejprve kontaktujte plynárenskou společnost, protože musí být brzy vyřešena. Únik plynu lze zjistit různými způsoby, ale obvykle je nejlepší nechat to na odborníkovi. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak odstranit spálený cukr na plynovém sporáku a jak znovu zapálit kontrolku na plynovém sporáku.