Jak zjistit dřevo poškozené vodou: Užitečné značky a tipy

Vědět, jak detekovat vodou poškozené dřevo, je základní dovednost, kterou můžete mít. Všimnout si toho může být docela snadné, když existují fyzické známky poškození vodou.

Budeme se zabývat důležitostí detekce poškození vodou, obecnými známkami poškození vodou a konkrétnějšími znaky. Nakonec si povíme, co dělat po zjištění poškození vodou.

Význam okamžité detekce poškození vodou

Je docela zřejmé, proč je detekce poškození vodou zásadní. Důvodem je, že pokud necháte své bytové struktury a nábytek v nepřetržitém kontaktu s vodou, mohlo by dojít k poškození konstrukce.

Stručně řečeno, může to vést ke zničení vašeho domova. Protože může poškodit váš domov (někdy neopravitelný), mohlo by to snížit tržní hodnotu vašeho domova. To vám ztěžuje prodej.

Také, pokud si přejete opravit poškození vodou, bylo by to drahé kvůli jeho rozsahu. Další věc, kterou musíte ohledně nákladů zvážit, je zvýšení účtů za vodu. Tím přejdeme k další části článku, která se zabývá obecnými známkami poškození vodou dřevem.

Obecné známky poškození vodou dřevem

Vyčetli jsme nejtypičtější známky poškození vodou na dřevěných konstrukcích nebo kusech nábytku ve vašem domě:

1. Vodní skvrny

Vodní skvrny jsou žluto-hnědé zabarvení nátěru struktur vašeho domu. Stávají se, když je voda zachycena za barvou a s postupem času se stává výraznějším.

Může se to zdát jako malý problém. Vodní skvrny však mohou vést k odlupování barvy a dalším známkám poškození vodou.

Kromě skvrn od vody existují také vodní kroužky, což jsou bílé prsteny, které se na dřevěném nábytku tvoří díky vodě. Vodní kroužky lze odstranit vysátím nebo vysušením oblasti, poté potřít dřevo minerálním olejem a nechat ho přes noc odležet.

2. Odlupující se barva

Když se voda dostane pod nátěr, dojde k vytlačení barvy z dřevěné konstrukce. To vede k odlupování barvy.

Tato situace je běžná v případě netěsnosti potrubí nebo v oblastech s vysokou vlhkostí. Pokud to vidíte mimo svůj domov, možná budete muset zjistit, jak váš okap filtruje vodu.

3. Pokřivené dřevo

Dřevo absorbuje vodu, protože je to porézní materiál. Protože mohou absorbovat vodu, jejich tvar se mění podle úrovně vlhkosti.

Pokud je váš domov vystaven vysoké vlhkosti nebo silným dešťům, může to mít za následek pokřivení dřeva. Protože pokřivené dřevo znamená, že mění tvar, něco tak jednoduchého, jako jsou nezasazené dřevěné dveře, může indikovat poškození vodou.

4. Forma

Poškození plísní a vodou jde dohromady, protože plísním se daří ve vodě poškozeném prostředí-teplém a vlhkém. Při práci s plísní musíte jít za povrch, protože většina roste zevnitř.

Známky poškození vodou na stropě a stěnách

Kromě výše uvedených příkladů poškození vodou jsou zde ještě konkrétnější známky poškození vodou se zaměřením na strop a stěny.

1. Pocení stěn

Pocení stěn předchází skvrnám od vody. V této situaci se vlhkost při kondenzaci shlukuje.

Vlhkost stéká ze stropu na stěny, což jí dodává „pocení“. To naznačuje poškození střechy nebo stropu vodou, proto je nejlepší okamžitě kontaktovat profesionály.

2. Uvolněné základní desky nebo tapeta

Volné tapety se stávají, protože vlhkost opotřebovává lepidlo vašich tapet. Na druhou stranu se podlahové lišty od stěny obvykle oddělují kvůli bobtnání.

Známky poškození vodou na dřevěných podlahách

Vyčetli jsme známky poškození vodou na dřevěných podlahách, na které si musíte dát pozor:

1. Baňkování

Baňkování je, když má vaše dřevěná podlaha konkávní tvar. K tomu dochází, když hrany dřevěných prken absorbují vodu a expandují, což má za následek mezeru ve vaší podlaze a způsobuje strukturální problémy.

2. Korunování

Korunování je také způsobeno nerovnováhou vlhkosti, ale může být také způsobeno baňkováním. Je to však opak baňkování, protože střed desky je v korunování výše než její hrany.

Co dělat po zjištění poškození vodou

Poté, co jsme věděli, jak zjistit poškození vodou pohledem na značky, můžeme pokračovat v tom, co byste měli udělat, když si všimnete poškození vodou.

Krok č. 1. Odstraňte nábytek

Nejprve odstraňte zasažený nábytek. Ať už se jedná o skříňku umístěnou poblíž stěny potřísněné vodou nebo pohovku na podlaze poškozené vodou, musíte ji odstranit.

Krok č. 2. Vyhodnoťte poškození

Po sejmutí nábytku zkontrolujte, zda na něm nejsou další známky poškození vodou. Na strukturách nebo nábytku hledejte hnilobu dřeva nebo vlhká místa.

Krok č. 3. Zdokumentujte poškození a kontaktujte profesionály

Po posouzení škod:

  • Zdokumentujte to a sestavte své účtenky. To bude užitečné pro vaši pojistnou událost.
  • Ujasněte si pojistnou smlouvu a krytí u své pojišťovny.
  • Kontaktujte svého právníka, aby posílil vaše pojistné události.

Po uplatnění vašeho pojištění by společnost kontaktovala odborníky, aby se postarali o poškození vaší domácnosti vodou.

Závěr

Poškození vodou je vážný problém se spoustou následků. Proto vám znalost detekce dřeva poškozeného vodou může pomoci ušetřit náklady na opravu nebo vysoké účty za vodu.