Jak zjistím, zda můj ohřívač do akvária funguje? 2 úžasné testy!

Otázka zní: jak zjistím, zda moje ohřívač akvária funguje nebo ne? Jde o to, že jsem měl stejnou otázku, ale nikdo mi neřekl správnou odpověď, dokud jsem ji nenašel prostřednictvím svých zkušeností a výzkumu.

Stojí za zmínku, že práce s akvarijními topidly je nezbytná pro zdravý život vašich rybiček.

Víme, že chcete vidět své ryby ve šťastném režimu. Nepřetržitá péče o ohřívač prodlužuje životnost ohřívače, ale ryby se také cítí opečovávané. Pojďme se hlouběji ponořit do článku, zatímco se vaše ryby potápějí ve vodní nádrži.

Jak zjistit, zda ohřívač akvária funguje

Níže uvádíme několik metod. Tipy vám pomohou vyřešit zmatek ohledně toho, jak poznám, zda moje ohřívač akvária funguje nebo ne nebo je rozbitý. Holky a kluci, tady to máte!

#1. Použijte teploměr

Nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat funkčnost, je teplotní test. Pro záznam teploty vody můžete použít běžný nebo digitální termostat. Před vložením teploměru do nádrže se však ujistěte, že ohřívač běží alespoň 24 hodin. Pro bezpečný zkušební provoz můžete ohřívač také vyjmout.

#2. Ruční testování

Tato metoda je užitečná pro líné včely, jako jsem já, které nechtějí obsluhovat zařízení. Rukou po umytí jednoduše otestujete, zda je ohřívač funkční nebo ne. Stačí sejmout kryt akvária a sklouznout rukou k ohřívači, abyste pocítili vyzařování tepla. Ohřívač nesmí fungovat, pokud vaše prsty teplo necítí.

Kroky ke kontrole, zda váš akváriový ohřívač funguje

Zde jsou kroky ke kontrole vašeho akvarijního ohřívače a určení, zda funguje nebo ne:

Krok č. 1. Nainstalujte teploměr

Moje letitá praxe mě naučila, že trvalé umístění teploměru pomáhá v případě nouze. Standardní nebo digitální teploměr vás může upozornit na náhlou poruchu ohřívače. Kromě toho není ohřívač kapek spolehlivý, protože někdy ukazuje nesprávné údaje, protože špatný ohřívač se přehřívá nebo neohřívá vodu. Obě tyto situace jsou pro vaše ryby stejně nebezpečné a nesnesitelné.

Krok č. 2. Nainstalujte ovladač

Mnoho společností vynalezlo zařízení na regulaci teploty, které pomáhá milovníkům ryb poskytnout pohodlí jejich mazlíčkům. Stačí vložit sondu do nádrže a ohřívač se zařízením, které se připojuje k elektrické zásuvce. Úžasné ovladače přicházejí s vynikajícími funkcemi a můžete upravit následující:

  • Nastavte limit, zpoždění kompresoru a kalibraci;
  • Alarmy poklesu a vzestupu, dolní a horní hranice; a
  • Různá nastavení teploty pro den a noc.

Důvody, proč akvarijní ohřívač nefunguje

Mizerné topení způsobuje, že se ryby chovají pomale. Mají tendenci plavat drobnější než obvykle. Kromě toho jsou na těle tropických ryb viditelné bílé skvrny a některé z nich mohou být také mrtvé.

#1. Kontrolka

Někdy ohřívač neplní svou funkci, ale světlo zůstává svítit. To znamená, že topné těleso bylo poškozeno a funguje pouze termostat. Případně si musíte pořídit nový ohřívač, pokud kontrolka často bliká a zhasíná, protože důvodem je malá velikost ohřívače. Nesvítící kontrolka navíc signalizuje vadné zapojení. Musíte mít představu, že světlo nebude blikat, pokud je teplota vody vyšší než nastavená teplota.

#2. Uvolněná zástrčka

Někdy je zástrčka ohřívače uvolněná a nemá spojení s elektřinou. Také je poškozená zásuvka nebo elektrická zásuvka a ohřívač v tomto stavu odmítá pracovat.

#3. Špatné topné těleso

Všimli jste si prasklého skla, zkorodovaného kovu, barevných změn a ztráty přilnavosti přísavky ve vašem akváriu? Toto jsou příznaky špatného topného tělesa a topení musíte okamžitě vyměnit.

A co dva ohřívače v nádrži?

Všichni víme, že tým hraje lépe než jeden muž. Podobně kombinace dvou ohřívačů pomáhá zachraňovat životy tím, že poskytuje dvojitou ochranu. Ohřívač udrží vodu do určité míry teplou v případě, že druhý ohřívač selže nebo pokud chcete v konkrétní situaci ušetřit energii.

Zajištění hladkého provozu ohřívače akvária

Je snadné sledovat teplotu nádrže. Dvakrát denně se dotkněte zadní části ruky skleněné stěny, abyste vyzkoušeli, zda je horká nebo studená. Ujistěte se, že nepoužíváte dlaň, jak je obvykle žádoucí.

Lepší umístění Akvarijního ohřívače

Voda stále cirkuluje v akváriu, zatímco horká voda klesá a studená voda stoupá. Musíte zvolit umístění výstupního bodu filtru nebo vzduchového čerpadla, protože cirkulace vody je v těchto bodech vyšší. Protože se tímto způsobem zvýší šance na rovnoměrné rozložení tepla.

It’s A Wrap!

Doufáme, že tento příspěvek na blogu rozptýlil váš zmatek ohledně toho, jak poznám, zda můj ohřívač akvária funguje nebo ne. Tato spousta materiálu pomůže ostatním, pouze pokud se s nimi podělíte. Tak na co čekáš? Sdílejte to se svou rodinou přátelskou k rybám. Následujte tento odkaz a zjistěte tipy na vyhřívání akvária pro chladné počasí.

Také je nejlepší přečíst si o tom, jak používat akvarijní topidlo a jaká je nejlepší značka akvarijního topidla.