Jak získat zápach zkaženého jídla z lednice? 5 jednoduchých kroků!

Pokud vás zajímá: „Jak z chladničky dostat zápach zkaženého jídla?“ tento článek je pro vás! Nechoď nikam, domů, kámo; boj s tímto zápachem pro vás bude přímočarý proces. Díky tomu se můžete zbavit zkaženého jídla zápachem tím, že připravíte lednici, namočíte lednici, vydrhnete nečistoty, použijete jedlou sodu a dřevěné uhlí a v případě potřeby postup zopakujete.

Než začneme, potřebuji, abyste shromáždili tyto materiály a udělali si poznámky. Můžete nahradit jeden z materiálů, pokud není k dispozici ve vašem dosahu. Tyto materiály seženete v nejbližších obchodech s potravinami.

  • Plastové pytle na odpadky nebo jakékoli plastové sáčky,
  • Dezinfekční prostředek,
  • Tkáňový papír nebo tkanina,
  • Rukavice,
  • Maska,
  • Voda,
  • Bílý ocet,
  • Jedlá soda a
  • Dřevěné uhlí

Když jste již shromáždili tyto materiály, jste nyní připraveni zahájit boj za odstranění těchto strašných pachů uvnitř vaší chladničky. Také by pomohlo, kdybyste dokázali odolat hnilobnému zápachu, takže je lepší mít otevřené prostředí, kde se vůně rozptýlí.

Vím, že se nemůžete dočkat tohoto článku. Samotný proces bude velmi snadný, protože jste připravili všechny materiály potřebné k čištění. Takže bez dalších okolků začněme.

Kroky k pachu zkaženého jídla z lednice

Nyní, když jste dorazili do sekce, která pojednává o tom, „Jak z chladničky dostat zápach zkaženého jídla?“ Postup čištění bude jednoduchý, protože následující kroky jsou jednoduché.

Krok č. 1. Příprava lednice

Vím, že jste nyní připraveni zbavit se zápachu. Začněte tedy vytažením chladničky ze zásuvky, abyste předešli elektrickému nebezpečí. Poté nastavte čisticí materiály na dosah. Už si můžete nasadit masky a rukavice, abyste se chránili před zápachem.

S tímto vyjměte všechny potraviny z lednice. Všechna vejce, ovoce, zelenina a potraviny musí být z důvodu bezpečnosti zlikvidována v samostatném odpadkovém pytli. Nezapomeňte utěsnit plast pevně a robustně, aby zápach neunikal.

Krok č. 2. Smáčení lednice

Dokončili jste přípravu pracovního prostoru odstraněním všech součástí chladničky a chráňte se před pachy. Nyní budete pokračovat dalším krokem zvlhčení chladničky. Na druhou stranu se možná budete chtít dozvědět, jaké komponenty dát do mini lednice. Jen si to přečtěte později.

Bez ohledu na to namočte zamořené části chladničky vodou. Můžete také použít hadici pod tlakem, pokud ji máte doma. Odstraňte všechny zbývající zbytky vodou. Zajistěte, aby elektrické součásti vaší chladničky byly chráněny před kontaminací vodou.

Krok č. 3. Vyčištění špíny

Když jste navlhčili chladničku, abyste odstranili všechny nečistoty, budete nyní drhnout všechny povrchy, na kterých zůstaly shnilé potraviny. K otření všech povrchů použijte dezinfekční prostředek společně s hedvábným papírem nebo hadříkem.

Podívejte se také na shnilé zbytky, které mohou produkovat hrozný zápach. Vyčistěte je všechny a odstraňte je dezinfekčním prostředkem. Při drhnutí můžete cítit zápach v cestě. Je dobré udělat si při čištění lednice minutovou přestávku, aby nedošlo k udušení.

Krok č. 4. Pomocí jedlé sody a dřevěného uhlí

Po vyčištění všech nečistot, které produkuje shnilé jídlo, použijete kouzlo jedlé sody a dřevěného uhlí k boji se všemi pachy. Pomocí jedlé sody rovnoměrně rozsypejte prášek po plochách zamořených hnilobou.

Měli byste zahrnout boky, spodní část a všechny zásuvky společně s horními povrchy. Poté do vnitřních prostor lednice umístíte asi 15 – 20 kusů dřevěného uhlí. Množství dřevěného uhlí závisí na velikosti vaší lednice, abyste jej mohli odhadnout.

Krok č. 5. V případě potřeby postup opakujte

Když jste dali všechno uhlí, měli byste nechat lednici otevřenou asi sedm dní. Chladničku také chvíli nepoužívejte k odstranění všech zbývajících pachů. Po týdnu odstraňte veškeré uhlí a jedlou sodu. Pokud pachy přetrvávají, provedete třetí krok.

Pokud ne, opakujte tento krok, dokud nedosáhnete odstranění všech shnilých pachů uvnitř vaší chladničky. Také můžete dát pachové pakety, které jsou k dispozici v obchodech, abyste odstranili všechny pachy uvnitř vaší chladničky. Odstranění hnilobného zápachu v chladničce nemusí být snadné. Ale po těchto jednoduchých krocích jsem si jistý, že můžete uhnout z cesty. Při této metodě přestane existovat shnilý zápach.

Závěr!

Skvělý! Naučit se odpověď na otázku „Jak dostat z lednice zápach zkaženého jídla?“ je snadný. Podle pěti výše uvedených kroků bude pro domácího kamaráda, jako jste vy, velmi snadné zbavit se zápachu.

Vůně můžete odstranit přípravou lednice, namočením chladničky, vydrhnutím nečistot, použitím jedlé sody a dřevěného uhlí a v případě potřeby postup opakovat.

Doufám, že tento článek uspokojil vaši zvědavost, jak se zbavit zkažených pachů ve vaší lednici. Sdílejte to s kýmkoli, kdo může potřebovat pomoc s tímto problémem.