Jak zazimovat tlakovou myčku? 6 snadných kroků!

Chcete se naučit kroky, jak zazimovat tlakovou myčku? Vyžaduje, abyste si přečetli uživatelskou příručku, použili stabilizátor paliva k ochraně motoru, zbavili se čisticího roztoku po zmáčknutí spouště a propláchli celý systém. Poté přidejte přípravek proti volnému použití a uložte jej na zimní období.

Dodržujte tyto důležité kroky, aby stroj dobře fungoval. Většina záruk se bohužel nevztahuje na škody způsobené nesprávným skladováním nebo zmrazením.

Zamrznutí může způsobit pouze praskliny a prasknutí těsnění ve skříni, což vede k provoznímu selhání, slabému tlaku vody a netěsnostem. Také plynový motor, který sedí celé hodiny, způsobuje další problémy, jako je zhoršený benzín, protože ucpává plynové potrubí tlakové myčky. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále!

Kroky k zazimování tlakové myčky

Jak tedy tlakovou myčku zazimovat? Připravte se na následující kroky, které vám zaberou jen několik minut:

Krok č. 1. Příprava uživatelské příručky

Připravte si uživatelskou příručku k zazimování tlakové myčky. Vězte, že každý z nich je jedinečný model se speciálními požadavky. Zazimujte vysokotlaký čistič poté, co jasně porozumíte pokynům v uživatelské příručce.

Krok č. 2. Použití stabilizátoru paliva

Pro ochranu motoru používejte stabilizátor paliva podle doporučení v myčce s plynem. Věci se mohou stát s benzínem, když ho necháte v zimních měsících. Za prvé, po reakci s kyslíkem je méně hořlavý, protože to snižuje hořlavost, takže je náročné nastartovat motor. Motor pak prská ​​a pracuje hrubě. Porovnejte to s čerstvým plynem a uvidíte, že už je starý. Je to hrozné, když víte, že plyn je tmavší.

Za druhé, benzínové uhlovodíky vytvářejí gumu poté, co reaguje s kyslíkem. Žvýkačka zůstává na každém povrchu palivového potrubí, což časem způsobuje selhání motoru a předčasnou vodu. To je, když stabilizátor paliva pomáhá vyřešit problémy. Udržuje benzín co nejčerstvější a delší. Částice dásní se v tomto případě netvoří. Stabilizátor také odstraňuje veškeré již vyvinuté odpadky. Vyberte si produkty jako Sta-Bil, Star Tron, & mnoho dalších, které fungují. Poté umístěte stabilizátor paliva na benzín. Nechte motor běžet 2 nebo 3 minuty, aby pokračoval v cestě k celému plynovému potrubí.

Krok č. 3. Zbavení čisticího roztoku

Vypusťte vodu z tlakové myčky poté, co stisknete její spoušť. Zbavte se čisticího roztoku vytékajícího z dráhy čisticího prostředku. Poté jej opláchněte, abyste dosáhli nejlepších možných výsledků.

Krok č. 4. Propláchnutí systému tlakové myčky

Po vložení hadičky na přívod čisticího prostředku do čisté vody nechte tlakovou myčku několik minut pracovat. Poté z tlakové myčky odstraňte čisticí prostředek. Mohl bys to vypnout a sehnat výměnu hadice? Poté stiskněte jeho spoušť, abyste uvolnili vodu ve vedení. Můžete si také přečíst o zazimování a skladování tlakové myčky.

Krok č. 5. Ochrana tlakové myčky s přídavkem nemrznoucí směsi

Tlakovou myčku skladujte v ideálním prostředí s teplotami pod bodem mrazu. Přidejte nějaký nemrznoucí prostředek, který to zachrání. Vyzkoušejte Briggs & značka Stratton; je slavný, pokud jde o spořiče čerpadel. Na trhu je však k nalezení více značek. Při použití spořiče čerpadla připevněte spořič čerpadla ke vstupu vody do pračky. Klikněte na jeho tlačítko, dokud neuvidíte, že z trysky vytéká pěna. Jakmile to uděláte, odpojte to. Zmrazením je tlaková myčka chráněna a promazána. Teplota, která je nad bodem mrazu, již nevyžaduje nemrznoucí kapalinu. Přesto je mazání, které přináší, významné.

Krok #6. Uložení

Tlakovou myčku skladujte, aby byla v zimním období snadno dostupná. Uchovávejte jej uvnitř, zejména v divokém prostředí. Garáž nebo sklep je vždy tou nejlepší volbou. Je dobře, že levné kryty dokážou udržet vlhkost a prach mimo stroj během zimních měsíců. Nejlepší je také vědět, jak tlakovou myčku skladovat.

Další tipy k zazimování tlakové myčky

Níže jsou uvedeny další tipy, jak zazimovat tlakové myčky správným možným způsobem.

Tipy č. 1. Benzín

Vypusťte benzín z nádrže, palivového potrubí a karburátoru. Naplňte jeho nádrž plynem & přidat nějaký stabilizátor paliva do ostřikovačů. Nechejte jej několik minut pracovat, dokud stabilizátor paliva nebude cirkulovat v součástech.

Tipy č. 2. Baterie

Odpojte baterii, aby se nevybíjela pomalu.

Tipy č. 3. Spořič čerpadla

Přídavek spořiče čerpadla zabraňuje praskání těsnění, potrubí a pístů.

Tipy č. 4. Lubrikant

Demontujte zapalovací svíčky & postříkejte válce a karburátor mazivem. Nechte motor přetočit, aby se součásti dobře pokryly.

Tipy č. 5. Olej

Vyměňte palivový filtr, olejový filtr a olej, aby se v zimě neusazovaly kaly. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak vyměnit olej v tlakové myčce.

Tipy č. 6. Hadice

Odpojujte hadice od tlakové myčky po celou zimu. Odstraňte zbytky čisticího roztoku a uskladněte jej později.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jak zazimovat tlakovou myčku, která má za cíl snížit pravděpodobnost opotřebení vnitřních těsnění. Tlaková myčka funguje dobře, aby udržela svůj vysoký tlak. Pomůže vám najít poškozený nebo rozbitý stroj po. Zazimujte tlakovou myčku ještě dnes, než bude příliš pozdě!