Jak zazimovat ohřívač bazénu? 5 snadných kroků!

Víte, jak zazimovat bazénový ohřívač? Pokud ještě ne, pak jste na správném místě. V několika krocích to zvládnete s vánkem. Vše, co musíte udělat, je přečíst si níže uvedené pokyny a postupovat podle nich. Přesto je zde letmý pohled:

Nejprve musíte vyrovnat chemické složení vody a odstranit z bazénu armatury na stěnu, koše skimmeru, žebříky a solární přikrývky. Dále je třeba vyčistit bazén, snížit hladinu vody v bazénu a nechat zařízení bazénu vypuštěné. Namažte o-kroužky zařízení a zazimujte vodovodní potrubí od a směrem ke sběru.

Moji drazí přátelé, postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste úplně vyrovnali vodu a zajistili, že bude připravena na další sezónu. Je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší prostudovat si tento článek, abyste mu porozuměli!

Další informace o zazimování ohřívače bazénu

Přijměte, že chyba v tomto procesu může mít za následek rozbití nebo poškození ohřívače na jaře. Zazimování bazénového ohřívače není nikdy složité, ale je třeba zvážit mnoho kroků, které byste neměli minout. Zavřete plynový ventil vedle ohřívače, protože ohřívač má 2 plynové ventily, s druhým ventilem v plynovém potrubí, zatímco první s on/off a pilotními cíli. Druhý ventil je přímo u ohřívače a je umístěn za přívodním plynoměrem ohřívače.

Ale vždy je všude plynový ventil, který musíte hledat. Po odstavení na zimu se ujistěte, že jste jej dokončili správně. Tyto dva plynové ventily v ohřívači je potřeba uzavřít. Pokud dojde k pomalému úniku nebo k selhání jednoho, bude to mít za následek dostatečné množství plynu, který se hromadí uvnitř ohřívače; tak dochází k jiskření, které zažehne výbuch. Většina vnitřních plynových ventilů v bazénových ohřívačích má pojmy, které jsou snadno čitelné, o zapnutí a vypnutí. U typu plynového ventilu Hayward ED2 je docela nejednoznačné vědět, který směr je „vypnuto“. Ventil je v poloze „zapnuto“. Plynové ventily selžou, protože stárnou, tak blízko hlavního ventilu v plynovém potrubí jiného než vnitřního ventilu.

Rukojeť paralelně umístěná v potrubí znamená otevřený ventil. Rukojeť kolmá k čáře znamená, řekněme, uzavřenou polohu. Plynové ventily jsou také viditelné bez rukojeti, která k jejich dokončení vyžaduje velký klíč. U kulových ventilů bude vedení na plynových ventilech znamenat, že zůstanou zavřené, pokud vedení jdou kolmo k vedení plynu. Potrubí je také otevřené, když je rovnoběžné s plynovým potrubím.

Kroky k zazimování bazénového ohřívače

Na trhu je mnoho modelů, značek a značek bazénových ohřívačů. Mezi oblíbené značky lze zařadit Hayward, Jandy, Rheem, Raypak a Pentair. Tyto značky mají různé styly ohřívačů, modely a různé velikosti každého modelu. A celkově je jich spousta, ale s jedním definitivním průvodcem, takže postupujte podle níže uvedených kroků, jak zazimovat ohřívač bazénu.

Krok č. 1. Vypnutí plynových ventilů

Zaslouží si znovu zmínit, vypnout plynové ventily. Zkontrolujte třikrát plynové ventily, pokud jsou již uzavřeny. Také by vás mohlo zajímat, že se plynový ventil ohřívače bazénu neotevře.

Krok č. 2. Vypnutí napájení v ohřívači

Ne všechny ohřívače vyžadují energii, ale ve vašem případě vypněte jistič před konečným zazimováním ohřívače.

Krok č. 3. Otevření tlakového spínače

Ne všechny bazénové ohřívače mají tlakový spínač, ale některé ano. Pokud to váš bazén má, otevřete připojení tlakového spínače, abyste zabránili rozbití tohoto citlivého a drahého zařízení, protože to platí, pokud se voda zachytí uvnitř a zamrzne. Hledejte tlakový spínač uvnitř zařízení, ke kterému byla připojena jedna čtvrtina měděné trubky. K dispozici jsou dvě matice spojující horní část tlakového spínače, které vyžadují, abyste jej otevřeli.

K dispozici jsou dva styly, buď o velikosti ½ palce nebo 7/16 palce. Při otevírání je proto opatrně používejte klíče, předejdete tak poškození tlakového spínače nebo samotných matic. Tlačítko již není odstraněno. Otevřete připojení měděné trubky a nechte tlakový spínač viset v drátech, což se v bazénovém průmyslu očekává. Měděné vedení odvádí vodu po otevření připojovacího portu.

Krok č. 4. Otevření portů pro zazimování

Každý ohřívač bazénu má vypouštěcí kohouty nebo zazimovací otvory na různých místech zařízení. Porty se budou spoléhat na ohřívač, který máte, ale stále budete hledat dva až čtyři porty. První je přímo pod hlavičkou ohřívače s jeho trubkami. Pak najdete jeden nebo dokonce dva kohouty na místě, zatímco naproti ohřívači je vypouštěcí kohout nebo dokonce dva. Pokud jde o vypouštěcí kohouty, mohou být ve stylu mosazného šroubu nebo běžné plastové zátky se závitem. Zazimujte ohřívač bazénu, jakmile odstraníte každou vypouštěcí zátku, abyste je našli. Zabraňte ztrátě potřebných kolíků tím, že je uložíte do koše filtru čerpadla během zazimování ohřívače.

Krok č. 5. Foukání přes ohřívač

Při foukání vody mimo potrubí v bazénu používejte speciální nástroje, jako je cyklónový dmychadlo. To poskytuje lepší proudění vzduchu ve srovnání s vysavačem v obchodě. Použijte foukač listí, ale to může zahrnovat vlastní úpravu, takže na konci foukače bude připevněna hadice. Při každoročním uzavírání bazénu využijte cyklonový ventilátor. Ale běžný dílenský vysavač zajistí, že ohřívač bude fungovat tak dlouho, dokud bude mít velikost 5 koňských sil.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jak zazimovat bazénový ohřívač. Naučte se najít rovnováhu v chemii vody a odstraňte žebříky, koše skimmeru, nástěnné armatury a solární přikrývky v bazénu. Vyčistěte bazén, snižte hladinu vody a zcela vypusťte bazénové vybavení. Namažte o-kroužky zařízení a pokračujte v zazimování vodovodního potrubí z a před sběrem. Kroky jsou tak jednoduché, že byste je měli dodržovat správně. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak nainstalovat ohřívač bazénu a jak dimenzovat ohřívač bazénu.