Jak zavěsit závěsy na rohová okna? 3 jednoduché tipy

Po letech strávených v oblasti navrhování interiérů jsem absolvoval kurz navrhování mnoha místností. Výběr správného závěsu a jeho instalace jsou hlavní aspekty mých každodenních činností.

Může to být, když je to náročné při upevňování záclon na okně. Abychom to usnadnili, naučím vás pověsit závěsy na rohová okna.

Při práci pro různé klienty jsem pochopil, že jeden ze složitých aspektů instalace záclon se týká zavěšení záclon na rohová okna. Zjistit, jak zavěsit závěsy v těsném kolmém rohu, je obtížné než konvenční stěna. Podle níže uvedených kroků se však stanete profesionálem v tom, jak barvit polyesterové záclony.

Postup zavěšení závěsů na rohových oknech

Krok č. 1: Nainstalujte závěsy na záclony

Prvním krokem, jak zavěsit závěsy na rohová okna, je instalace závěsů. Závěsy musíte nainstalovat ve stejné výšce v kolmém formátu.

Krok č. 2: Opravte koleno potrubí

Další věcí, kterou je třeba udělat při plánování, jak zavěsit závěsy na rohová okna, je upevnit koleno na každém konci závěsů. Tím se spojí obě závěsné tyče.

Existují různé typy loketních konektorů, které si můžete koupit na trhu. Musíte si vybrat ten a při výběru se ujistěte, že design doplňuje styl závěsu.

Krok #3: Vložte závěsy

Posledním krokem při přemýšlení o tom, jak pověsit závěsy na rohová okna, je vložení závěsů. Zavěšení závěsu do rohu může zahrnovat určitou formu pokusů a omylů.

Ale nebojte se zkoušet různé polohy, protože nápady přicházejí do vaší hlavy. Když konečně získáte takový, který odpovídá vašemu očekávání, budete tak ohromeni výsledkem.

Jak oblékat rohové okno

Existuje mnoho krásných způsobů, jak můžete ozdobit své rohové okno, abyste mu dodali ohromující vzhled elegance a krásy. Podělím se s vámi o několik užitečných nápadů, jak to udělat.

Design závěsů

V tomto konceptu visíte v závěsu tak, že vám okno při zatažení poskytne zatemněnou místnost a při otevření okno bez překážek.

Používání okenních stínění

Možná je to nejjednodušší způsob, jak obléknout rohová okna. Nabízejí vám soukromí a zároveň brání pronikání světla, když jsou dole. Nebrání vám ve výhledu, když jsou nahoře.

Design drapérií

V tomto konceptu máte výhody dosažení elegantně dokončené místnosti. NevýhodouValances Designje však to, že na rozdíl od designu závěsů a použití okenních clon nebudete mít své soukromí. Použití žaluzií to může kompenzovat.

Římské odstíny

Toto je perfektní volba pro ty, kteří milují tmavší pokoj. Design římských odstínů se snadno vytáhne. Pokud hledáte něco romantického, jsem si jistý, že se vám tento design bude líbit.

Jak zavěsit závěsy na okna boční stěny

Jako konzultant interiérového designu jsem narazil na některá okna, která jsou umístěna vedle boční stěny namísto středu stěny. Existuje mnoho způsobů, jak zavěsit závěsy do okna boční stěny.

Krok #1: Můžete se rozhodnout jít s jediným závěsem. Tato jediná záclona by měla mít ozdobnou hlavičku a zavazování ke zdi, abyste ji mohli stáhnout, jak je znázorněno níže. Můžete také zkusit tenký sloupec látek, jak je znázorněno níže. Toho dosáhnete hlavičkou očka.

Vzhled je elegantní, krásný zejména pro ty, kteří preferují něco velmi obyčejného. V tomto uspořádání je snazší přesunout záclonu na kteroukoli stranu okna, aniž by bylo potřeba zavazování pro stažení.

Krok #2: Použití dvojitých závěsů je také životaschopné, ale musíte jít se závěsy vyrobenými z lehkých tkanin. Tím se sníží počet látek sedících na obou stranách závěsů, když jsou otevřené.

Problém s těmito typy světlých tkanin je, že nechrání vaše soukromí a možná budete muset investovat do okenních clon, abyste to vykompenzovali.

Je možné zavěsit závěs bez vrtání otvorů?

Ano, existuje několik dostupných možností, které můžete použít k zavěšení závěsu bez vrtání děr, pokud nechcete poškodit stěny nebo vrtat díry v bytě. Existuje několik jednoduchých možností, které můžete použít k zavěšení záclon. Obsahují:

Použití lepidla:Některá lepidla jsou dostatečně pevná, aby udržela váhu záclony. Můžete jej použít k uchycení háčků na záclony. Další podrobnosti naleznete v tomto podrobném průvodci.

Použití napínací tyče:Napínací tyče jsou navrženy tak, aby se vešly do oken bez potřeby háčků. Napínací tyče musí být stejné jako stěna, aby udržely napětí potřebné k udržení závěsu. Můžete najít další pokyny, jak nainstalovat tuto tyč pro vaše okno.

Závěr

Páni, doufám, že jste se dnes naučili úžasné dovednosti, jak zavěsit závěsy na rohová okna. To je jedna věc, ve které většina interiérových designérů vždy neví, jak zavěsit závěs na roh tak, aby mu dodal eleganci a krásu jako závěsy instalované v konvenčních pozicích.

Neváhejte se vyjádřit a dejte mi vědět, co si myslíte o informacích v tomto článku.